Судове рішення #8215927

Справа №1- 606 2009р.

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

08 грудня  2009 року                 Личаківський районний суд м.Львова

в складі : головуючого судді-         Гирича С.В.          

                при секретарі-             Чвак Л.М.

                з участю прокурора-         Шубін І.О.

                підсудних                                      ОСОБА_1,ОСОБА_2

в м. Львові

у відкритому судовому засіданні

розглянувши кримінальну справу про обвинувачення :

ОСОБА_1, 16 січня 1980р.народження,  уродженку ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2,  , не працює, не заміжня, не військовозобов’язана, має на утриманні малолітню дитину 2 роки 9 місяців, раніше судима останній раз  22.12.2006 року Личаківським районним судом м. Львова за ст. 309 ч.2 КК України на 2 роки позбавлення волі із іспитовим терміном на 2 роки, звільнена від відбуття покарання 06.07.2007р. у зв’язку із амністією, судимість погашена, перебувала під вартою з 5.05.2009р. по 15.05.2009р., постійне місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_1 - за ст. 185 ч.3 КК України ;

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3, уродж.: ІНФОРМАЦІЯ_4; громадянку України, українку, ІНФОРМАЦІЯ_5, не працює, заміжня, не військовозобов’язаний, раніше не судима, прож.: ІНФОРМАЦІЯ_6 - за ст. 185 ч.3 КК  України , суд –

в с т а н о в и в :

               Підсудна ОСОБА_1, по попередній домовленості в групі осіб з підсудною ОСОБА_2,  27 квітня 2009 року біля 20 год.30, перебуваючи у  будинку № 109 по вул. Тарнавського у м. Львові, скориставшись тим, що потерпіла ОСОБА_3 залишила відкритим двері коридору квартири № 55 та ключі у дверях житлових кімнат, проникли у вказане житлове приміщення і таємно  викрали чуже майно - гроші у  сумі 1400грн., які належать потерпілій.  

               Підсудна ОСОБА_1 винність у скоєному визнала повністю суду показала, що за тиждень до подій познайомилася із підсудною ОСОБА_2 і домовилися згодом зустрітися. 27 квітня 2009 року біля 16 год. вони зустрілися, випили пива  та пішли гуляти. Ввечері вона запропонувала зайти до своєї знайомої у гуртожиток по вул. Тарнавського, 109 у м. Львові і пішком пішли до цього будинку. Вони піднялися на третій поверх будинку, однак знайти свою знайому вона не змогла. Перебуваючи у будинку вона запропонувала ОСОБА_2 вчинити крадіжку майна на що та погодилася. Підійшовши до квартири № 55 вона відкрила коридор і побачила, що дверях кімнат були ключі. ОСОБА_2 залишилася на коридорі, а вона проникла у кімнати і у одній із них у жіночій сумці знайшла 400грн. Згодом ОСОБА_2 також зайшла у кімнату і щось шукала, але вона попросила її вийти на коридор і слідкувати за перехожими. У шафі вона ще знайшла 1000грн. і після цього разом із ОСОБА_2 вийшли з будинку та стали спускатися вниз  по вул.  Зеленій у м. Львові. До них підбігли два хлопці, яка стали з’ясовувати чи не брали вони гроші у квартирі 55. Вони стали заперечувати. Однак згодом до них підійшла потерпіла і вимагала повернути гроші, сказала, що викличе міліцію. Вона пообіцяла, що відійде та принесе гроші. ЇЇ відпустили за грошима, а ОСОБА_2 залишилася із потерпілою та її знайомими. Вона зрозуміла, що коли повернеться то її затримають, а тому втекла. 05.05.2009р. її затримано і вона зізналася у скоєному злочині. У скоєному розкаюється.

             Показами підсудної ОСОБА_2, яка підтвердила обставини скоєння крадіжки майна в групі з ОСОБА_1 та пояснила, що дійсно, коли їх затримала потерпіла та її знайомі, ОСОБА_1 пообіцяла, що поверне гроші, але пішла і до них не повернулася. Тоді потерпіла викликала працівників міліції, які її затримали та доставили у Личаківський райвідділ міліції. У скоєному розкаються.  

              Крім показів підсудних, їх винуватість у скоєному стверджується слідуючими доказами.

             З оголошених у судовому засіданні показів потерпілої ОСОБА_3 (а.с.26-28) вбачається, що вона проживає у ІНФОРМАЦІЯ_7. У вечері 27 квітня 2009року біля 20 год. вона закрила дві кімніти на ключі, які залишила у дверях, залишила відкритим коридор, з якого існує вхід у кімнати і пішла прати на загальну кухню. Згодом до неї підійшла мешканка гуртожитку і повідомила, що біля її кімнат стоять невідомі дівчата. Вона направилася до кімнат і у коридорі побачила незнайому дівчину віком 20 років , яка стояла на спільному коридорі 3-го поверху біля сходів будинку. Біля її квартири стояла інша невідома дівчина віком 25 років,, яка побачивши її пішла на зустріч і запиталася де проживає ОСОБА_4. Вона відповіла, що таку не знає і дівчата пішли.  Коли зайшла у кімнати побачила, що двері відкриті, порядок речей порушено, двері шафи та антресолі були відкриті. Вона виявила, що з сумки викрадено 400грн., а також не було 1000грн.,які лежали на поличці у антресолі. Вона зрозуміла , що її обікрали і побігла за невідомими. Внизу вона зустріла сина своєї знайомої, та розповіла про події і він ще з одним студентом побігли вниз по вулиці Зеленій доганяти невідомих, а вона пішла у їх сторону. Через декілька метрів вона побачила, що хлопці затримали невідомих, яких вона бачила у гуртожитку. Спочатку вони заперечували факт крадіжки, а коли вона повідомила, що викликає міліцію, старша дівчина сказала, що відійде і через 15 хв. Поверне гроші. Вони залишилися із іншою дівчиною, а та пішла і не повернулася. Через 40 хвилин вона викликала працівників міліції, які затримали невідому. Згодом 5.05.2009р. було затримано іншу невідому, з якою вона зустрілася у Личаківському РВ ЛМУ ГУМВС у Львівській області.

             З протоколу огляду місця події та фото таблиці до нього (а.с.1118) вбачається, що при огляді АДРЕСА_1 виявлено, що порядок речей порушено, в шафах та антресолях дверки відкриті. З місця події зняти відбитки слідів рук людини.

             З висновку дактилоскопічної експертизи (а.с.93-100) вбачається, що вилучені сліди пальців рук людини з місця події АДРЕСА_1 належать підсудним ОСОБА_1 та ОСОБА_2  

            Таким чином вина підсудних у скоєному є доведена.

              Дії підсудних ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за ст. 185ч.3 КК України кваліфіковані правильно, оскільки   вони в групі осіб, проникли у житлове приміщення АДРЕСА_2 та таємно викрали чуже майно потерпілої ОСОБА_3 в розмірі 1400грн.  

   Призначаючи покарання, судом враховується ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи підсудніх, обставини, що пом’якшують та обтяжуть покарання.

  Пом’якшуючою   обставиною покарання обох підсудних є щире каяття у вчиненому сприяння органам досудового слідства у розслідуванні справи.

 При обранні покарання підсудній ОСОБА_1 суд  враховує, що вона скоїла тяжкий злочини,  раніше не судима в силу вимог ст. 89 КК України, розкаюється у вчиненому, характеризується посередньо, є одинокою матір’ю, має на утриманні малолітню дитину.

  Тому суд переконаний, що його виправлення та перевиховання   підсудної можливе  без  ізоляції від суспільства і суд обирає їй покарання у відповідності до ст.75 КК України з випробуванням.

    При обранні покарання підсудній ОСОБА_2 суд  враховує, що вона скоїла тяжкий злочин ,  раніше не судима,  характеризується позитивно, має сім’ю, на даний час перебуває на обліку з приводу вагітності.

  Тому суд переконаний, що його виправлення та перевиховання підсудної можливе  без  ізоляції від суспільства і суд обирає їй покарання у відповідності до ст.75 КК України з випробуванням.

Слід стягнути з підсудних у користь потерпілої заподіяні злочином збитки у солідарному порядку.

 Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд-

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1   визнати винною у скоєнні злочину передбаченого   ч.3 ст.185 КК України.

            Обрати покарання  ОСОБА_1  за ч.3ст.185 КК України  – 4 (чотири)  роки 6 місяців позбавлення волі.

            На підставі ст.75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_1  від обраного  покарання  з випробуванням встановивши йому іспитовий терміном 3 роки.            

             На підставі ст. 76 КК України зобов’язати засудженого не змінювати постійне місце проживання без відома органів кримінально-виконавчої установи, періодично з’являтися до них на реєстрацію.

ОСОБА_2   визнати винною у скоєнні злочину передбаченого   ч.3 ст.185 КК України.

            Обрати покарання  ОСОБА_2   за ч. 3 ст. 185 КК України  –  (три)  роки 6 місяців позбавлення волі.

            На підставі ст.75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2   від обраного  покарання  з випробуванням встановивши йому іспитовий терміном 2 роки.            

          На підставі ст. 76 КК України зобов’язати засудженого не змінювати постійне місце проживання без відома органів кримінально-виконавчої установи, періодично з’являтися до них на реєстрацію.

Строк покарання  засудженим ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід рахувати з часу проголошення вироку.

Зарахувати у строк покарання ОСОБА_1Ю, термін утримання під  вартою з 05.05.2009року по 15.05.2009р.

Стягнути із   підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_2  у користь потерпілої ОСОБА_3 завдані злочином збитки у сумі 1400грн.

Стягнути із   підсудних ОСОБА_1, ОСОБА_2  у користь ГУ МВС у Львівській області  300 грн.48 коп. вартість  експертизи .

Міру запобіжного заходу  ОСОБА_1,ОСОБА_2 до вступу вироку у законні силу залишити підписку про невиїзд із постійного місця проживання.

На вирок суду можу бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду протягом 15 діб.  

 

Суддя:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація