копія
Рішення справа № 2 - 131-10
Іменем України
09.03.2010 р. Любашівський районний суд Одеської області
у складі : головуючого судді Гнатюка В.О.
при секретарі Гончар В.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в с.м.т. Любашівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Бобрицькї сільської ради Любашівського району Одеської області про визнання договору купівлі- продажу будинку дійсним ,
встановив :
У січні 2010 року позивачка звернулась до суду з вказаним позовом , зазначивши , що згідно з угодою купівлі - продажу вона купила у ОСОБА_2 будинок , розташований в с. Бобрик - 1 Любашівського району Одеської області .
Оскільки вона виконала умови зазначеного договору , сплативши ОСОБА_2 обумовлену в договорі суму у розмірі 12000 гривень , а оформити даний договір в нотаріальному порядку не вважається можливим , то позивачка просила суд визнати вказаний договір дійсним.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала.
Відповідачі в судове засідання не з»явились , повідомивши суд про розгляд справи у їх відсутність.
Вислухавши позивачку , дослідивши матеріали справи , суд вважає , що у позові належить відмовити , виходячи із слідуючого .
Як роз»яснино у Постанові Пленуму Верховного Суду України від 06.11.2009 р. «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» вирішуючи спір про визнання правочину , який підлягає нотаріальному посвідченню , дійсним , судам необхідно враховувати , що норма частини другої статті 220 ЦК не застосовується щодо правочинів , які підлягають і нотаріальному посвідченню , і державній реєстрації , оскільки момент вчинення таких правочинів відповідно до статей 210 та 640 ЦК пов»язується з державною реєстрацією , тому вони не є укладеними і не створюють прав та обов»язків для сторін.
Відповідно до статті 657 ЦК України договір купівлі- продажу земельної ділянки , єдиного майнового комплексу , житлового будинку ( квартири ) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації .
В судовому засіданні встановлено , що договір купівлі – продажу зазначеного будинку між сторонами у письмовій формі не укладався . На підтвердження того , що
2
гроші за будинок були отримані відповідач ОСОБА_2 надав позивачці розписку ( а.с.-11) , зі змісту якої не видно , що гроші у розмірі 12000 гривень були отримані саме за вказаний будинок.
За таких обставин позов не може бути задоволений.
На підставі викладеного , керуючись ст. ст. 10 , 60 , 212 , 213 , 215 ЦПК України , ст.ст. 210 , 640 , 657 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України від 06.11.2009 р. «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» , суд
Вирішив
У позові ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Бобрицькї сільської ради Любашівського району Одеської області про визнання договору купівлі- продажу будинку дійсним відмовити
Заява про апеляційне оскарження рішення подається протягом десяти днів з дня його проголошення через Любашівський районний суд . Апеляційна скарга повинна бути подана на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення .
Суддя підпис
Рішення вступило в законну силу «___»______________ 2010 р. Оригінал рішення знаходиться в архіві Любашівського районного суду Одеської області .
Копія вірна : суддя В.О. Гнатюк