Справа № 2-89 2007 р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМУКРАЇНИ
06.03.2007 p. Борівський районий суд Харківської області в складі
головуючого Любої В.І.
при секретарі Крижановської О.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в смт. Борова цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до Піскорадьківської сільської ради, з/о ОСОБА_2, Борівське ТВБВ Ізюмського відділення Ощадбанку № 492/066, ВАТ "Борівське ремонтно транспортне підприємство" про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Борівського районного суду з позовною заявою в якій вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько- ОСОБА_3, який раніше проживав в домоволодінні, яке розташоване за адресою:АДРЕСА_1
Після його смерті за ним залишилося рахуватися дане домоволодіння, розташоване в АДРЕСА_1, земельна ділянка, виділений для обслуговування житлового дому та ведення підсобного господарства площею 0,2021 га; грошові вклади в Ізюмському ТВБВ Ощадбанку філія № НОМЕР_1 на рахунках НОМЕР_2, сертифікат на акції НОМЕР_3 ВАТ "Борівське ремонтно транспортне підприємство", самодільний автоприцеп, згідно свідоцтва про реєстрацію ТЗ № НОМЕР_4 серії НОМЕР_5, автомобіль марки УАЗ-452 Д, згідно технічного паспорту серії НОМЕР_6, реєстраційний номер НОМЕР_7
Спадкоємцями на дане майно є його мати ОСОБА_2 та рідна сестра ОСОБА_4., які відмовилися від частки спадщини на його користь.
Вказує на те, що на земельній ділянці, виділеного батьку для обслуговування житлового будинку побудував гараж, зазначений на плану буквою "К", сарай зазначений на плані буквою "М", оглядову яму, зазначену буквою "к", добудував до будинку веранду під газ, зазначену на плані буквою "а". Так як на даний час нотаріус відмовила йому у прийнятті спадщини, по причині пропущеного установленого законом строку для прийняття спадщини просить суд визнати право власності на майно в порядку спадкування після смерті батька та на новостворене майно.
В судовому засіданні представник позивача по довіреності підтвердила вищевикладене та підтримала вимоги про визнання права власності в порядку спадкування за законом на вказане майно та визнання права власності на новостворене майно.
Представник Піско-Радьківської сільської ради, Ізюмського ТВБВ Ощадбанку України, ОСОБА_2, ВАТ "Борівське ремонтно транспортне підприємство" не заперечують проти задоволення позовних вимог позивача.
Таким чином, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведення попереднього судового засідання, відповідно до статті 130 ЦПК України.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки згідно ст. 1261 ЦК України " у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця", ч.1 ст. 1268 ЦК України "спадкоємець по заповіту або по закону має право прийняти спадщину чи відмовитися від неї ", ч.5 ст. 1268 ЦК України "незалежно від часу прийняття спадщини воно належить спадкоємцю з моменту відкриття спадщини".
Згідно ст. 1225 ЦК України "право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені.
До спадкоємців житлового будинку, інших будівель та споруд переходить право власності або право користування земельною ділянкою, яка необхідна для її обслуговування, якщо інший її розмір не визначений заповітом.
Згідно ч. 2 ст. 331 ЦК України " право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Якщо договором або законом прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття в експлуатацію".
Крім того, дані факти підтверджуються наявними у справі доказами: копією свідоцтва про народження ОСОБА_1 (а.с. 7),копією свідоцтва про народження ОСОБА_2 (а.с. 8) копією свідоцтва про смерть ОСОБА_2. (а.с. 9), копією свідоцтва про смерть ОСОБА_4. (а.с. 10), копією свідоцтва про право особистої власності на домоволодіння (а.с. 12), копією ощадної книжки серії (а.с. 13), копією сертифікату акцій ВАТ "Борівське РТП" серії А № НОМЕР_8 (14-16), копією технічного паспорту на автомобіль УАЗ-452Д 1967 року випуску серії НОМЕР_6(а.с.17), копією свідоцтва про реєстрацію ТЗ самовільного автоприцепу серії ХАС № НОМЕР_9(а.с. 18), копією висновку спеціаліста оцінки транспортного засобу (а.с. 19-22), копією виписки з рішення Піскорадьківської сільської ради НОМЕР_10. (а.с.23),довідкою про грошову оцінку земельної ділянки (а.с. 24-27), заявою про відмову від прийняття спадщини(а.с.32-33), технічним паспортом на будинок, актом обстеження, дозволами (а.с.34-43).
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 3,11, 57,60,130 ЦПК України, на основі ст. 328,331,1261,1225,1268 ЦК України, суд ,-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на новостворене майно: гараж, разом з оглядовою ямою зазначений на плану буквою "К", сарай зазначений на плані буквою "М", веранду до домоволодіння зазначену на плані буквою "а", які розташовані за адресою :АДРЕСА_1
Визнати за ОСОБА_1право власності на: домоволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1, земельну ділянку, виділену для обслуговування житлового дому та ведення підсобного господарства площею 0,2021 га; грошові вклади в Ізюмському ТВБВ Ощадбанку філія № НОМЕР_1 на рахунках НОМЕР_2, сертифікат на акції НОМЕР_3 ВАТ "Борівське ремонтно транспортне підприємство", самодільний автоприцеп, згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_11 серії ХАС № НОМЕР_9, автомобіль марки УАЗ-452 Д, згідно технічного паспорту серії НОМЕР_6, реєстраційний номер НОМЕР_7 в порядку спадкування за законом після смерті батька ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Борівський районний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення складене та надруковано суддею в нарадчій кімнаті і є оригіналом.