Судове рішення #8229336

                                    Копія

                                                                                                                    Справа № 2-538 /2009 р

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

24 червня 2009року.                             м. Миргород

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області в складі:

Головуючої,  судді – Альошиної Н.М.,

при секретарі       –  Кононенко Н.О.,

                    з участю представника позивачки –ОСОБА_1,

розглянувши  у відкритому   судовому засіданні в місті Миргород справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_3 сільської ради  третя особа;Друга ОСОБА_4 державна нотаріальна контора   про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та поновлення строку, пропущеного з   поважних причин,

в с т а н о в и в :

ОСОБА_2  звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_4 міської ради, 3 особа;  друга ОСОБА_4 державна нотаріальна контора  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини та визнання  поважною причину пропущеного строку, для подання заяви про прийняття спадщини. В обґрунтування позову  посилалася на те, що  27 червня 2008 року,  померла її мати-  Гетало Мотря Петрівна , після смерті якої залишилося спадкове майно, яке складається з приватного будинку з господарськими побудовами і розташоване на території с. Комишня, Миргородського району  і вона фактично прийняла його, так як інших спадкоємців немає. Після смерті матері вона тяжко хворіла, а потім виїжджала до м. Москва, Росія і коли звернулася до нотаріальної контори, -  в оформлені спадщини їй було відмовлено в зв’язку з пропуском строку для її прийняття.

В попередньому розгляді справи ухвалою Миргородського міськрайонного суду від 18.05.2009 року було залучено в якості співвідповідача ОСОБА_3 сільську раду, оскільки спадковий будинок знаходиться на її території.

В судовому засіданні представник позивачки, діюча відповідно довіреності від 03 червня 2009 року – ОСОБА_1 позовні вимоги ОСОБА_2 підтримала, та змінивши їх,  просила суд поновити строк для прийняття спадщини, як пропущений з поважних причин та надати  додатковий  строк для  оформлення цієї спадщини після смерті ОСОБА_5 до 5 серпня 2009 року. Крім того представник надала суду письмову заяву про відмову від позовних вимог до ОСОБА_4 міської ради, яка вирішена судом відповідно до ухвали Миргородського міськрайонного суду від 24.06.2009 року.

Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради в судове засідання не з’явився, про день і час  розгляду справи був належним чином повідомлений та надав суду заяву про слухання справи у їх відсутність і не заперечував проти задоволення позову.

ОСОБА_4 державна нотаріальна контора в своїй заяві просила розглянути справу у їх відсутності у зв’язку з виробничим навантаженням.

Суд, заслухавши пояснення представника позивачки, вивчивши матеріали справи  приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Встановлено, що позивачка ОСОБА_2(дошлюбна Гетало) Н.О. є рідною донькою померлої  27 червня 2008 року ОСОБА_5П (а.с.3-5,7,8). Як слідує із матеріалів справи на день смерті ОСОБА_5 була власником домоволодіння, розташованого по вул. Гоголя в с. Комишня (а.с.12); земельної ділянки 4,18 га. відповідно до державного акту серії ПЛ №213207 на право власності на земельну ділянку від 4.12.2003року(а.с.13),земельної ділянки площею 0,59 га. для обслуговування жилого будинку та господарських будівель від 06 квітня 1998 року згідно державного акту 1-ПЛ № 001846,та майнової частки (паю) члена колективного сільськогосподарського підприємства «Прогрес» від 14.12.2001року (а.с.15).    Остання після смерті матері фактично прийняла спадщину, але у зв’язку з хворобою та виїздом після цього до іншої країни   не звернулася в установлений строк із заявою про прийняття спадщини( а.с.16,40). Таким чином, причини пропуску строку для звернення із заявою про прийняття спадщини є поважними і підлягають до задоволення.

Згідно ст.ст. 1216-1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків ( спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавцем), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст.ст. 1270, 1272 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємиці, яка пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити їй додатковий строк, про який прохає  представник позивачки-Чернецька О.М. до 5 серпня 2009 року, достатній для подання позивачкою заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. 10,  208, 209, 213-215, 218, 294 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1217, 1218, 1270, 1272 ЦК України, суд

В и р і ш и в :

Позов ОСОБА_2 задовольнити.

Поновити ОСОБА_2 строк для прийняття спадщини, пропущений з поважних причин.

Визначити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк до 5 серпня 2009 року , для подання  нею заяви про прийняття спадщини після смерті її рідної матері  – ОСОБА_5, яка померла  27 червня  2008 року .

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про його апеляційне оскарження протягом 10 днів з часу проголошення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подачі заяви через Миргородський міськрайонний суд до Апеляційного суду Полтавської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

             

Cуддя     підпис     ОСОБА_6

Оригіналу відповідає

Суддя Миргородського

міськрайонного суду                 ОСОБА_6

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація