Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #82345219

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

===================================================================

Справа №366/227/19 Головуючий у І інстанції Тетервак Н.А.

Провадження №22-ц/824/15080/2019 Головуючий у 2 інстанції Голуб С.А.

У Х В А Л А

про звільнення від сплати судового збору та відкриття апеляційного провадження

22 жовтня 2019 року м.Київ

Київський апеляційний суд в складі судді Голуб С.А., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Іванківського районного суду Київської області від 28 серпня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Іванківської районної державної адміністрації Київської області, про позбавлення батьківський прав та стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

Не погоджуючись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_1 02 жовтня 2019 року подала апеляційну скаргу.

Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Як вбачається зі змісту оскаржуваного рішення суду, повне судове рішення було складено 06 вересня 2019 року, таким чином перебіг строку на апеляційне оскарження розпочався з 07 вересня 2019 року та закінчився 06 жовтня 2019 року, апеляційна скарга була подана 02 жовтня 2019 року, тобто в межах строку на апеляційне оскарження рішення суду.

Одночасно із зверненням до суду з апеляційною скаргою, ОСОБА_1 просить суд звільнити її від сплати судового збору, оскільки вона відноситься до категорії багатодітних сімей, є інвалідом третьої групи та одинокою непрацюючою пенсіонеркою, яка отримує державну соціальну допомогу як інвалід 3-ї групи. На підтвердження зазначених обставин надає суду посвідчення, що підтверджує статус багатодітної сім`ї, довідку МСЕК про присвоєння 3-ї групи інвалідності, довідку Управління соціального захисту населення Іванківської РДА Київської області про те, що вона знаходиться на обліку та отримує соціальну допомогу інвалідам 3-групи.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

З урахуванням наведених норм права та підстав на які посилається ОСОБА_1 , як на підставу звільнення її від сплати судового збору, суд доходить висновку про наявність підстав для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, оскільки у останньої відсутній дохід, що позбавляє її можливості сплатити судовий збір у розмірі, що визначений чинним законодавством Ураїни.

Таким чином, апеляційну скаргу подано до належного суду у встановлені законом строки, особою, що має право на апеляційне оскарження. За формою і змістом відповідає ст. 356 ЦПК України.

Учасники справи мають право подати до суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу в письмовій формі згідно ст. 360 ЦПК України.

Відзив на апеляційну скаргу має містити: найменування суду апеляційної інстанції; ім`я (найменування), поштову адресу особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу, а також номер засобу зв`язку, адресу електронної пошти, за наявності; обґрунтування заперечень щодо змісту і вимог апеляційної скарги; у разі необхідності - клопотання особи, яка подає відзив на апеляційну скаргу; перелік матеріалів, що додаються.

Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

До відзиву додаються докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

Керуючись ст.ст. 356, 359, 360 ЦПК України, суддя,

УХВАЛИЛА:

Клопотання ОСОБА_1 про звільнення її від сплати судового збору задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за звернення до Київського апеляційного суду з апеляційною скаргою на рішення Іванківського районного суду Київської області від 28 серпня 2019 року.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Іванківського районного суду Київської області від 28 серпня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа: Служба у справах дітей та сім`ї Іванківської районної державної адміністрації Київської області, про позбавлення батьківський прав та стягнення аліментів.

Надіслати копію ухвали про відкриття апеляційного провадження учасникам судового провадження разом з копією апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.

Надати учасникам справи строк для подачі відзиву на апеляційну скаргу в письмовій формі до 01 листопада 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Київського

апеляційного суду С.А. Голуб



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація