Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #82371298


ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ В АДМІНІСТРАТИВНІЙ СПРАВІ


23 жовтня 2019 року  Справа № 280/1688/19 провадження ПР/280/32/19     м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши матеріали позовної заяви

за позовом           судді Апеляційного суду Запорізької області Гончара ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до   Апеляційного суду Запорізької області (69005, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 162)

про   зобов`язання вчинити певні дії,


ВСТАНОВИВ:

15.04.2019 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов судді Апеляційного суду Запорізької області ОСОБА_2 Сергійовича (далі – позивач) до 1. Апеляційного суду Запорізької області (далі – відповідач 1), 2. Державної судової адміністрації України (далі – відповідач 2), в якому позивач просить суд:

визнати протиправними дії відповідача 1 щодо складання, а відповідача 2 щодо затвердження штатного розпису апеляційного суду Запорізької області на 2019 рік в частині розрахунку посадового окладу судді судової палати з розгляду кримінальних справ Гончара Олександра Сергійовича в розмірі 76 840 грн. без застосування регіонального коефіцієнту 1,2;

визнати протиправними дії відповідача 1 в частині здійснення нарахування суддівської винагороди судді судової палати з розгляду кримінальних справ Гончара Олександра Сергійовича в розмірі 76 840 грн. без застосування регіонального коефіцієнту 1,2 при обчисленні базового розміру її посадового окладу;

зобов`язати відповідача 1 здійснити перерахунок суддівської винагороди судді ОСОБА_3 за березень 2019 року виходячи із розміру посадового окладу 92 208 грн. із застосуванням регіонального коефіцієнту 1,2 при обчисленні базового розміру її посадового окладу, здійснивши донарахування в розмірі 23 052 грн. його суддівської винагороди та сплатити суддівську винагороду після утримання податків і зборів.

Крім того, просить допустити негайне виконання рішення.

Ухвалою суду від 16.04.2019 відмовлено у відкритті провадження в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Апеляційного суду Запорізької області щодо складання, а Державної судової адміністрації України щодо затвердження штатного розпису апеляційного суду Запорізької області на 2019 рік в частині розрахунку посадового окладу судді судової палати з розгляду кримінальних справ Гончара Олександра Сергійовича в розмірі 76 840 грн. без застосування регіонального коефіцієнту 1,2 та про визнання протиправними дії Апеляційного суду Запорізької області в частині здійснення нарахування суддівської винагороди судді судової палати з розгляду кримінальних справ Гончара Олександра Сергійовича в розмірі 76 840 грн. без застосування регіонального коефіцієнту 1,2 при обчисленні базового розміру її посадового окладу.

Ухвалою суду від 16.04.2019 в частині позовних вимог в частині зобов`язання відповідача 1 здійснити перерахунок суддівської винагороди судді ОСОБА_3 за березень 2019 року виходячи із розміру посадового окладу 92 208 грн. із застосуванням регіонального коефіцієнту 1,2 при обчисленні базового розміру її посадового окладу, здійснивши донарахування в розмірі 23 052 грн. його суддівської винагороди та сплатити суддівську винагороду після утримання податків і зборів, позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою суду від 08.05.2019 позовну заяву повернуто позивачу.

Суддею Апеляційного суду Запорізької області ОСОБА_3 подано апеляційну скаргу на ухвалу суду про повернення позовної заяви.

Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 19.08.2019 апеляційну скаргу задоволено, ухвалу від 08.05.2019 по справі №280/1688/19 скасовано та направлено справу до Запорізького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

02.10.2019 матеріали вищезазначеної справи надійшли до Запорізького окружного адміністративного суду.

Ухвалою суду від 04.10.2019 позовну заяву судді Апеляційного суду Запорізької області ОСОБА_2 Сергійовича залишено без руху. Надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви строком 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху. В межах встановленого строку позивачем недоліки усунуто.

Вирішуючи питання щодо відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Спір виник із публічно-правових відносин, у яких відповідачі є суб`єктом владних повноважень. Зазначений спір згідно зі ст. 19 КАС України належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатись у порядку адміністративного судочинства і відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України підсудний окружним адміністративним судам.

Подана позовна заява відповідає вимогам КАС України. Підстави для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження у справі та залишення позовної заяви без розгляду відсутні.

За наслідками розгляду матеріалів позовної заяви, суд дійшов висновку про необхідність відкрити провадження в адміністративній справі та призначити справу до розгляду в порядку загального позовного провадження.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 171, 173, 174, 241, 248, 256 КАС України, суд,-

   

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі № 280/1688/19.

Призначити підготовче засідання на   14 листопада 2019 року  яке відбудеться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Сергія Синенка, 65-в у залі судових засідань № 12 о  11 год. 30 хв. Справа розглядатиметься одноособово суддею Бойченко Юлією Петрівною.

Запропонувати:

Відповідачам – протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив та документи на його обґрунтування, з урахуванням вимог статті 162 КАС України. Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Позивачу - протягом трьох днів від дня отримання від відповідача відзиву, подати письмову відповідь на відзив, в якій викласти свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення, з урахуванням правил, встановлених частинами другою - четвертою статті 162 КАС України;

Відповідачу - протягом трьох днів від дня одержання від позивача відповіді на відзив подати заперечення щодо пояснень, міркувань та аргументів щодо наведених позивачем у відповіді на відзив, з урахуванням правил, встановлених частинами другою - четвертою статті 162 КАС України.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за наступним посиланням: http://court.gov.ua/fair/sud0870/.

Копію ухвали направити учасникам судового процесу.

У підготовче засідання викликати учасників судового процесу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.



Суддя                                                                                                                 Ю.П. Бойченко   

 

 








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація