- позивач: Гордієнко Денис Анатолійович
- відповідач: Гордієнко Ганна Михайлівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 618/1273/19
Провадження № 2/618/276/19
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 жовтня 2019 року суддя Дворічанського районного суду Харківської області Рябоконь Є. А. при прийнятті позовної заяви (цивільна справа № 618/1273/19, провадження № 2/618/276/19) ОСОБА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Суддя вважає, що вказана заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, яка регламентує право на звернення до суду за захистом, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право на звернення до суду з позовом щодо його прав та обов`язків цивільного характеру. У такій формі в цьому пункті втілено «право на суд», одним з аспектів якого є право доступу, тобто право на порушення провадження в суді за цивільним позовом. Однак, практика Європейського Суду з прав людини свідчить, що це право не є абсолютним. Воно може підлягати законним обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності позовних заяв.
У рішенні від 14 грудня 2011 року № 19-рп/2011 Конституційний Суд України встановив, що конституційне право особи на звернення до суду кореспондується з її обов`язком дотримуватися встановлених процесуальним законом механізмів (процедур).
Однак, позовна заява ОСОБА_1 подана до суду без додержання вимог, передбаченихч. ч. 1, 4 ст. 177 ЦПК України.
Так, згідно з ч. 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Але позивачем, враховуючи, що його позовна заява подана до суду не ним особисто, а надійшла засобами поштового зв`язку, не додано до позовної заяви його копії паспорта та ідентифікаційного коду. Вказана обставина має значення для ідентифікації особи позивача та його підпису, як ініціатора звернення до суду за захистом порушеного права.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, із чого слідує, що обов`язок сплати судового збору покладається законом саме на позивача, в даному випадку – ОСОБА_1 , який подав до суду позовну заяву.
Однак, як вбачається з доданої до позовної зави квитанції про сплату судового збору в розмірі 768,40 грн., останній невідомо за подання якого процесуального документу сплачений ОСОБА_2 , яка є відповідачем по справі. В зв`язку з цим, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 768,40 грн.
Згідно з ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175 ч. 3 п. 2, 185 ч. 1, 258-261, 353, п. 15.5) розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , про розірвання шлюбу - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані недоліки позовної заяви, а саме: додати до позовної заяви копії паспорта та ідентифікаційного коду позивача, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, та оплатити судовий збір у розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 768,40 грн та надати оригінал платіжного документу до Дворічанського районного суду Харківської області, надавши строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Роз`яснити позивачу, що згідно з ч. 3 ст. 185 ЦПК України, в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала, як така, що постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є. А. Рябоконь
- Номер: 2/618/276/19
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 618/1273/19
- Суд: Дворічанський районний суд Харківської області
- Суддя: Рябоконь Є. А.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.10.2019
- Дата етапу: 05.12.2019