Судове рішення #8248880

                                                                                                               Справа №2-104/2010  

                                                                                                                           

       

                                                                                                  У Х В А Л А

                                                           ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ                                                    

22 березня 2010 року.                                        Межівський районний суд  Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Риб’янець С.А.,

при секретарі Головатенко А.О.,

з участю сторін,

представника  відповідачки ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в залі суду смт Межова цивільну справу за позовом Зорянського споживчого товариства Межівського району Дніпропетровської області до ОСОБА_2  про стягнення шкоди, заподіяної працівником,-

                                                         ВСТАНОВИВ:

   

22 січня 2010 року Зорянське  споживче товариство звернулось до суду з позовними вимоги про стягнення з ОСОБА_2 4935 гривень 58 копійок шкоди, заподіяної останньою під час роботи  продавцем.

 У судовому засіданні  представником позивача заявлено клопотання про залишення справи без розгляду. Свої доводи представник пояснив тим, що  загальним строком позовної давності є три роки. При цьому, відповідно до ст.258 ЦК України законами України може бути встановлено спеціальні строки позовної давності.   Таким спеціальним строком є строк, встановлений ч.3 ст.233 Кодексу законів про працю України, що зазначає річний строк  для звернення власника або уповноваженого ним органу до суду в питаннях стягнення з працівника матеріальної шкоди, заподіяної підприємству, установі, організації,  з дня виявлення заподіяної працівником шкоди. З цих підстав просить позовні вимоги позивача залишити без розгляду.

Відповідно до роз’яснення Пленуму Верховного Суду України викладених в п.20 Постанови №І4 від 29.12.1992р. "Про судову практику в справах про відшкодування шкоди, заподіяної підприємствам, установам, організаціям їх працівниками" судам необхідно перевіряти, чи додержаний власником або уповноваженим ним органом встановлений ст.233 КЗпП України річний строк з дня виявлення заподіяної працівником шкоди для звернення в суд з позовом про її відшкодування. Як видно з позовної заяви та акту ревізії доданого до нього днем, коли була виявлена шкода, начебто заподіяна шкода ОСОБА_3, є 23 липня 2007 року.  Позов подано до суду 22 січня 2010 року.

Відповідно до вказаного слідує, що позовна заява позивачем подана до суду з порушенням ч.4 ст. 119 ЦПК України, якою вимагається щоб позовна заява відповідала встановленим вимогам закону, якими в даному випадку є ст.233 КЗпП України та ст.72 ЦПК України, якими передбачено наслідки пропущення процесуальних строків. Таким чином, позивачем втрачено право на вчинення процесуальних дій, а саме: подання позову  із закінченням строку.

Відповідно до п.8 ч 1 ст.207 ЦПК України, якщо провадження у справі відкрито за заявою поданою без додержання вимог викладених в ст. 119 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення справи без розгляду.

 Керуючись   п.8 ч.1 ст.207 ЦПК України,-

                                                                   УХВАЛИВ:

    Позовну заяву у цивільній справі Зорянського споживчого товариства Межівського району Дніпропетровської області до ОСОБА_2  про стягнення шкоди, заподіяної працівником - залишити без розгляду.

      Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області. Заява про апеляційне оскарження подається до Межівського районного суду Дніпропетровської області протягом п’яти днів з моменту її оголошення. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів після подачі заяви або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.  

                                           

                                                  Суддя:                                С.А. Риб’янець

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація