Справа № 2-а-1067 / 09 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2009 року ОСОБА_1 районний суд Сумської області в складі:
головуючого Семенової О.С. ,
за участю секретаря - Доценко Т.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. В.Писарівка справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Великописарівської районної державної адміністрації Сумської області про визнання діяння незаконним та зобов’язання вчинити нарахування та виплату недоплаченої суми щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
встановив:
Позивач ОСОБА_2 звернулася до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що з 2008 року отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі меншому, ніж це визначено в статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та прохає зобов’язати відповідача вчинити дії щодо нарахування та виплати недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2008 роки у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років .
Позивач у судове засідання не з’явилася, надала письмову заяву про слухання справи без її участі.
Представник управління праці та соціального захисту населення Великописарівської районної державної адміністрації у судове засідання не з’явився, надав письмову заяву про розгляд справи без його участі, у письмовому запереченні прохає відмовити у задоволенні позову за необґрунтованістю вимог та вказав, що відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» передбачено виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, але у 2007 році дана виплата проводиться відповідно до ст..ст.56, 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік» незастрахованим особам – у розмірі, що дорівнює різниці між 50% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 90 грн., у 2008 році – відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» /у редакції від 28.12.2007 р./ у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. Тому допомога здійснюється відповідно до чинного законодавства. Крім того, згідно ст. 4 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» покриття витрат на виплату державної допомоги здійснюється за рахунок Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів. Вважає, що головним розпорядником коштів Державного бюджету України у даному випадку визначено Міністерство праці та соціальної політики України, яке і повинно бути відповідачем. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.02 р. № 256 «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету» фінансування програм провадиться за рахунок субвенцій, передбачених бюджетом на відповідний рік, у межах обсягів, затверджених в обласних бюджетах на зазначені цілі Державним казначейством згідно з помісячним розписом асигнувань, але в межах фактичних зобов’язань відповідних бюджетів щодо допомоги.
Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Судом установлено, що позивачка має малолітню дитину- доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1/ а.с.5/ та перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Великописарівської РДА, де отримує виплати соціальної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку , яка призначена відповідно до протоколу № 598 від 11.01.08 року з 19.02.08 року по 19124.10 року у розмірі 130 грн. / а.с.25/.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» громадяни України, у сім’ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» / в редакції Закону № 107-У1 від 28.12.07 р./ допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі , що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн. У Прикінцевих положеннях даного закону в частині 3 зазначено, що між : з 01.01.08 року – 50%, з 01.01.09 р. – 75%, з 01.01.2010 р. – 100% прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.
Згідно із ст.. 4 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» покриття витрат на виплату державної допомоги здійснюється за рахунок Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.
Судом встановлено, що відповідачем дотримано вимог Законів України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», Про Державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України, «Про Державний бюджет України на 2009 рік» при призначенні та виплаті позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується довідкою управління праці та соціального захисту населення В-Писарівської РДА у Сумській області / а.с.26/.
Суд визнав помилковим посилання позивача на Рішення Конституційного Суду України № 10-рп від 22.05.2008 р., оскільки цим рішенням не визнавалися неконституційними положення законів, згідно яких призначено та проводиться виплата позивачці державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у 2008 році.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6-14, 71, 159-163 КАС України, ст.95 Конституції України, ст.ст. 1, 4, 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»,
п о с т а н о в и в :
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до управління праці та соціального захисту населення Великописарівської районної державної адміністрації у Сумській області про визнання діяння незаконним та зобов’язання вчинити дії щодо нарахування та виплати недоплаченої суми щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за 2008 рік – відмовити за безпідставністю .
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через В-Писарівський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення , а у разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст.. 160 КАС України – з дня складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або у порядку п. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя О.С.Семенова.