Судове рішення #8252815

копія                      Справа № 2-61 / 09 р.

 

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ  

            24 квітня 2009 року   В-Писарівський районний суд Сумської області в складі:

головуючого                       Семенової О.С. ,  

 за участю секретаря                  Пасюга  Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. В-Писарівка справу за цивільним позовом ОСОБА_1  до В-Писарівської селищної ради, третя особа ОСОБА_2 про визнання його спадкоємцем  5 черги за законом та визнання за ним права власності на спадкове майно,  

 встановив:      

     ОСОБА_1   звернувся до суду з  позовом про визначення йому додаткового строку для прийняття спадщини після смерті дідуся ОСОБА_3, померлого 31 травня 1999 року. У ході судового розгляду справи він уточнив свої позовні вимоги та прохає визнати за ним право на спадщину у судовому порядку,  мотивуючи тим, що  після смерті діда відкрилась  спадщина, яка складається з домоволодіння  № 34 по вул. Північній в смт. В-Писарівка Сумської області. Він являється спадкоємцем за законом 5 черги, як родич до шостого ступеня споріднення. Але оформити спадщину у нотаріальній конторі неможливо, оскільки на час відкриття спадщини у нього не було права на спадкування. Інші спадкоємці за законом з першої по четверту чергу  спадщину не приймали, з живих залишився син померлого ОСОБА_2, заповіт  при житті не складався.

 У судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги у повному обсязі і надав аналогічні пояснення.

Представник відповідача  у судове засідання не з’явився, проте надав письмову заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги визнає та прохає розглядати справу без його участі.  

 Третя особа ОСОБА_2 у судове засідання не з явився, надав письмову заяву про снування справи без його участі, з позовом згодний, на спадщину не претендує.

Заслухавши думку позивача, суд вважає за можливе розглядати справу у  без участі представника відповідача та третьої особи.

 Заслухавши пояснення позивача, дослідивши докази, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають повному задоволенню.

 Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

 Судом встановлено, що ОСОБА_3 помер 31 травня 1999 року в смт.  В-Писарівка  Сумської області / а.с.5/, після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з  житлового будинку з господарчими спорудами № 34 по вул.. Північній в смт. В-Писарівка Сумської області / а.с.14/.  Із свідоцтв про смерть вбачається, що дружина спадкодавця  ОСОБА_4 та двоє їх синів ОСОБА_5 та ОСОБА_6 на даний час померли, спадщину не приймали / а.с.6-12 /. Позивач являється онуком померлого ОСОБА_3 та сином померлого ОСОБА_7 / а.с.13/. На даний час спадщина ніким не прийнята.   Відповідно  довідок Солдатської сільської ради померлий ОСОБА_3 був постійним жителем смт.  В-Писарівка, заповіт від його імені не посвідчувався, позивач фактично прийняв спадщину / а.с.17-18/ .  Рішенням В-Писарівської селищної ради  від 21.10.1993 року за № 104 ОСОБА_3 передано у приватну власність земельну ділянку площею 0, 37 га, Державний акт за життя не виготовлявся / а.с.19/.

 Відповідно ст. 1216  ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків / спадщини/ від фізичної особи, яка померла / спадкодавця/, до інших осіб / спадкоємців/.

 Відповідно до ст. 1217 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов’язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинились внаслідок його смерті.

 Відповідно до ст. 1265 ЦК України у п’яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення.

 Згідно ч.1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Статті 1269 ч. 1, 1270 ч.1 ЦК України встановлюють, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття  спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини у строк шість місяців з часу її відкриття.      

 Таким чином, суд дійшов висновку, що є всі підстави для  задоволення позовних вимог, оскільки у судовому засіданні знайшло підтвердження, що позивач є спадкоємцем п’ятої черги за законом і має право на визнання за ним права власності на спадкове майно. За таких умов одержати в нотаріальній конторі свідоцтво про право власності на спадщину неможливо,  право власності за спадкоємцем на спадкове майно визнається лише у судовому порядку.  

           Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 213, 215 ЦПК, ст. ст. 1216,1225, 1228, 1258, 1265, 1268, 1269, 1270 ЦК України,   суд –

в  и  р  і  ш  и  в  :  

 Позовні вимоги  ОСОБА_1 - задовольнити повністю.

      Визнати право власності за ОСОБА_1 у порядку спадкування  

на  житловий будинок А-ІЖ  загальною площею 39, 1 м кв., жилою площею 20 м кв. з господарчими спорудами / прибудова – а, сараї – Б, б, літня кухня – В, в, погріб – Г, огорожа - № 1, 2, 3/, що розташований в смт. В-Писарівка Сумської області по вул. Північній, № 34 на земельній ділянці площею 0, 37 га.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом 10- ти днів з дня проголошення рішення .  

      Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20–ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

      Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Сумської області через  В-Писарівський районний суд або у порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.  

 Суддя           підпис                    ОСОБА_8.      

                     Оригінал рішення знаходиться в матеріалах справи.

                     Рішення вступило в законну силу          

           Суддя                               О.С.Семенова.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація