Судове рішення #8266817

Копія: Справа № 2-0- 1/2010 р.

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

14 січня 2010 р.                                    Липоводолинський районний суд Сумської області в складі: головуючого Роступицького М.А.

             при секретарі  Самілик Н.М.    

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Липова Долина справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин

В С Т А Н О В И В :

    Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин. Свою заяву обгрунтовує наступним.

    ІНФОРМАЦІЯ_2 р. в селі Лучка Липоводолинського району Сумської області померла його баба по батькові – ОСОБА_2, яка там постійно проживала разом з  ним та його батьками. Після смерті баби,  заявник звернувся до Липоводолинської районної державної нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини як спадкоємця за законом за правом представлення, оскільки його батько ОСОБА_3 – син покійної, помер ще задовго до смерті його баби. Але в оформленні спадщини йому було відмовлено з тієї причини, що в між ним і покійною ОСОБА_2  не прослідковуються родинні відносини. Причиною цьому є те, що його баба ОСОБА_2 проживала з його дідом ОСОБА_4 в незареєстрованому шлюбі. Відповідно при народженні його батька він став носити прізвище батька, тобто «ОСОБА_1». Але ні в документах заявника ні в документах його батьків він не зміг найти свідоцтва про народження його батька, де чітко вказувалось би, що матір’ю покійного батька ОСОБА_3 є ОСОБА_2.

     Виходячи з таких обставин заявник прохає винести рішення, яким встановити факт родинних відносин між ним - заявником по справі ОСОБА_1 та його бабою по батькові ОСОБА_2 - померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

    У судовому засіданні заявник  заяву підтримав повністю.

    Третя особа по справі, державний нотаріус Липоводолинської районної державної нотаріальної контори, ОСОБА_5, належним чином повідомлений про дату та місце судового розгляду,  в судове засідання не з’явився, однак у письмовій заяві проти задоволення позову не заперечує.

    Суд за наявності достатніх даних про права та взаємовідносини сторін, вважає за можливе справу розглянути без участі  третьої особи – державного нотаріуса.

Суд вважає, що дана заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

    Так, згідно копії свідоцтва про смерть дійсно ОСОБА_2 померла в селі Лучка Липоводолинського району Сумської області ІНФОРМАЦІЯ_2 року у віці 84 роки.

    Судом встановлено, що батьками заявника – ОСОБА_1  є ОСОБА_3 та ОСОБА_6, про що свідчить копія свідоцтва про його народження серії НОМЕР_1 від 18 червня 1971 року.  

    З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 09 жовтня 2009 року вбачається, що ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року в місті Гадячі Полтавської області в віці 71 рік, а з свідоцтва серії НОМЕР_3 від 10 жовтня 1980 року вбачається, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 року в віці  44 роки.

    Згідно погосподарської книги стверджується факт проживання однією сім’єю ОСОБА_2 – голови сім’ї з заявником по справі ОСОБА_1 – онуком, ОСОБА_6 – невісткою, ОСОБА_7 – невісткою.    

    Як вбачається з довідки Лучанської сільської ради Липоводолинського району № 252 від 10.11.2009 року заявник ОСОБА_1 дійсно проживав разом зі своєю бабою ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року, в одному житловому будинку  по АДРЕСА_1.

    Таким чином, у по господарській книзі та довідці Лучанської сільської ради стверджується факт родинних зв’язків між заявником ОСОБА_1 - онуком та його покійною бабою по батькові – ОСОБА_2 А тому, саме ця особа вказана як мати у свідоцтві про народження батька заявника ОСОБА_3

    Свідки, ОСОБА_8 та ОСОБА_9 – сусіди заявника, ствердили, що на протязі багатьох років знають як заявника, так і його покійних матір батька та бабусю, які померли і похорони яких проводив ОСОБА_1

    За таких обставин, факт родинних стосунків слід вважати доведеним.        

    Керуючись ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК,  ст.ст. 234 ч. 2 п. 5, 256 ч. 1 п. 1, 257, 259 ЦПК України

В И Р І Ш И В:

    Встановити, що ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 році в селі Лучка Липоводолинського району Сумської області, є рідною бабою по батьку заявника –  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця села Лучка Липоводолинського району Сумської області.  

    Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо вона подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Заява про апеляційне  оскарження та апеляційна скарга подається до апеляційного суду Сумської області через Липоводолинський районний суд.

    Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

    Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

    У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після  розгляду справи апеляційним судом.

 

            Головуючий:       підпис

        З оригіналом згідно

        Голова суду:                                                    М.А. Роступицький

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація