Категорія статобліку 2.29
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
УХВАЛА
ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ ТА ПРИЗНАЧЕННЯ
СПРАВИ ДО РОЗГЛЯДУ
25 березня 2010 року Справа № 2а-1689/10/0870
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Стрельнікова Наталя Вікторівна, розглянувши матеріали адміністративного
позову: ОСОБА_2, м. Бердянськ Запорізької області
до відповідача: Дніпровської районної м. Києві державної адміністрації в особі
опікунської ради, м. Київ
про визнання незаконним та скасування висновку опікунської ради,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся із адміністративним позовом до Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації в особі опікунської ради, в якому просить суд визнати незаконним та скасувати висновок опікунської ради Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації від 28.02.2008 р. № 11-19/61-389/5 про визначення доцільним місце проживання малолітніх ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. н., ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. н., з матір’ю ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_1.
Суд вважає, що адміністративний позов подано з додержанням вимог статей 104-106 Кодексу адміністративного судочинства України.
В ході підготовчого провадження по справі були проведені такі підготовчі дії: з’ясовано коло осіб, які підлягають виклику в судове засідання, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, а також документи, які слід витребувати у сторін.
Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об’єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку. З цією метою суд може, зокрема прийняти рішення про залучення третіх осіб до справи.
Частиною 2 статті 53 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов’язки.
Із змісту позовної заяви вбачається, що ОСОБА_2 оспорює висновок опікунської ради про визначення місця проживання дітей ОСОБА_4 та ОСОБА_3 з його колишньою дружиною – ОСОБА_5
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_5, оскільки прийняття рішення у справі вплине на її права та обов’язки.
На підставі викладеного, суд вважає можливим закінчити підготовче провадження і призначити справу до судового розгляду.
Керуючись ст. ст. 104, 107, 110, 121 КАС України, суддя,
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у Запорізькому окружному адміністративному суді за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Дніпровської районної у м. Києві державної адміністрації в особі опікунської ради, про визнання незаконним та скасування висновку опікунської ради.
2. Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_5 (АДРЕСА_1).
3. Закінчити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду на 12 квітня 2010 року об 11 год.00 хв., яке буде проводитися суддею Стрельніковою Н.В. одноособово, в приміщенні Запорізького окружного адміністративного суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в.
4. Копії ухвали про відкриття провадження і призначення справи до судового розгляду надіслати особам, які беруть участь у справі разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов’язки.
5. Відповідачу направити копію позову з доданими до нього документами та запропонувати відповідачу надати письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються до 12 квітня 2010 р. Крім того, в судове засідання надати установчі документи опікунської ради (положення), що визначає правовий статус організації. Також надати пояснення щодо прийнятого висновку з посиланням на нормативні документи щодо дотримання процедури його ухвалення. В судове засідання надати суду для огляду оригінали документів з опікунської справи (заява ОСОБА_5, довідки, акти тощо), належним чином засвідчені копії документів – до справи.
6. Позивачу в судове засідання надати письмові пояснення з приводу того, коли саме йому стало відомо про оскаржуваний висновок опікунської ради.
7. Запропонувати сторонам надати в судове засідання всі наявні в них документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
8. Роз’яснити сторонам, що відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України, вони мають право заявити клопотання про розгляд справи за їх відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.В. Стрельнікова