Категорія статобліку 6.9
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 серпня 2009 року о 12 год. 09 хв. Справа № 2а-4302/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Стрельнікової Н.В.
при секретарі Світлицькій О.О.
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області, м. Запоріжжя
до: Комунального підприємства «Валентина», смт. Веселе Запорізька область
про стягнення економічних санкцій,
за участю представників:
від позивача: Шевченко Н.Ю., довіреність № 01-04/1886 від 10.07.2009 р.;
від відповідача: не з’явився;
ВСТАНОВИВ:
28 липня 2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Комунального підприємства «Валентина», в якому позивач просить суд стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 3 893 грн. 16 коп. в доход державного бюджету Веселівського району Запорізької області.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області в період з 13 червня по 20 червня 2008 року проведено перевірку КП «Валентина» з питань додержання державної дисципліни цін при формуванні, встановлені та застосуванні плати за утримання будинків та прибудинкових територій. В ході перевірки встановлено необґрунтоване отримання виручки за рахунок передчасного застосування більш високого рівня тарифів за період з 1 березня 2008 року по 6 березня 2008 року. Таким чином, відповідачем порушено вимоги Закону України «Про житлово – комунальні послуги» та рішення Веселівської селищної ради № 135 від 3 серпня 2008 року, внаслідок чого отримано необґрунтовану виручку у розмірі 1 297 грн. 72 коп. За результатами зазначеної перевірки інспекцією складено акт № 000530 від 20 червня 2008 року, на підставі якого до КП «Валентина» застосовано економічні санкції за порушення державної дисципліни цін, про що прийнято рішення № 143 від 7 серпня 2008 року на суму 3 893 грн. 16 коп.
У судовому засіданні представник позивача Шевченко Н.Ю. вимоги підтримала в повному обсязі з підстав зазначених у позовній заяві. Крім того, представником позивача надано суду письмові пояснення, в яких зазначає, що станом на 19 серпня 2009 року відповідачем рішення про застосування економічних санкцій № 143 від 7 серпня 2008 року не було оскаржено, тому воно є чинним. Просить суд стягнути з відповідача суму економічних санкцій відповідно до рішення № 143 від 7 серпня 2008 року у розмірі 3 893 грн. 16 коп.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Судом визнано за доцільне розглянути справу за відсутності представника відповідача.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
13 червня 2008 року головному державному інспектору Нусс О.І. Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області видано посвідчення № 000567 на проведення планової перевірки Комунального підприємства «Валентина».
Зазначена планова перевірка проведена, в період з 13 червня по 20 червня 2008 року, на виконання п. 29 плану роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області, з питань додержання КП «Валентина» державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні плати за утримання будинків та прибудинкових територій.
За результатами зазначеної перевірки державним інспектором Нусс О.І. складено акт № 000530 від 20 червня 2008 року. В ході проведення перевірки встановлено, що внаслідок застосування нечинних тарифів у період з 1 березня по 6 березня 2008 року, загальна сума порушення по акту склала 2 553 грн. 56 коп., з яких споживачами сплачено 1 297 грн. 72 коп.
7 серпня 2008 року керівництвом Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області розглянуто матеріали перевірки КП «Валентина» та прийнято рішення № 143 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін. Вирішено стягнути з КП «Валентина» 1 297 грн. 72 коп. суму порушення та 2 595 грн. 44 коп. штрафу.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 Положення про державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1819 від 13 грудня 2000 року (далі – Положення) Державна інспекція з контролю за цінами (далі — Держцінінспекція) є урядовим органом державного управління, який діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому.
Згідно п. 3 зазначеного Положення основними завданнями Держцінінспекції є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідно до п. 11 Держцінінспекція має територіальні органи — державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення.
Основні принципи встановлення і застосування цін і тарифів та організацію контролю за їх дотриманням на території України визначається Законом України «Про ціни та ціноутворення» № 507-ХІІ від 3 грудня 1990 року (далі - Закон № 507).
Відповідно до ст. 13 Закону № 507 державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції.
Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України. Вказані органи здійснюють контроль у взаємодії з профспілками, спілками споживачів та іншими громадськими організаціями.
Згідно ч. 1 ст. 14 Закону № 507 вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Відповідно до п. 1.5. Інструкції про застосування економічних, фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки України та Міністерства фінансів України № 298/519 від 3 грудня 2001 року (далі – Інструкція), підставою для застосування фінансових (штрафних) санкцій є порушення суб’єктами господарювання вимог спеціальних норм законодавства з питань ціноутворення, якими запроваджено регулювання цін (тарифів), зокрема формування, установлення та застосування цін (тарифів), нижчих від установлених мінімальних.
На підставі п. 1.6. Інструкції необгрунтовано одержані суб’єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами. Зазначені в рішеннях суми перераховуються суб’єктами підприємницької діяльності — порушниками за належністю самостійно, а в разі неподання установам банків платіжних документів зазначені суми стягуються відповідно до вимог законодавства.
Відповідачем не надано суду доказів сплати економічних санкцій, а також не надано доказів про оскарження рішення № 143 від 7 липня 2008 року.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з КП «Валентина» 3 893 грн. 16 коп. економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін документально підтвердженими, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Запорізькій області до Комунального підприємства «Валентина» про стягнення економічних санкцій, - задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Валентина» (72200, Запорізька область, Веселівський район, смт. Веселе, вул. Крупської, 2, р/р 260052911 в ЗОД «Райффайзен Банк Аваль») на користь державного бюджету Веселівського району Запорізької області (р/р 31114106700065, ЄДРПОУ 34677077, МФО 813015 ГУДКУ в Запорізькій області) 3 893 (три тисячі вісімсот дев’яносто три) грн. 16 коп. економічних санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складення у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова
Постанова не набрала законної сили.
Суддя Н.В. Стрельнікова
Постанова у повному обсязі складена 25 серпня 2009 року.