Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #82694413

Справа № 401/2062/19

Провадження № 3/401/1058/19


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М         У К Р А Ї Н И


06 листопада 2019 року                                                                місто Світловодськ


Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Андріянова С.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Світловодського ВП ГУНП в Кіровоградській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Світловодська Кіровоградської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого,

       за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –


В С Т А Н О В И В:


До суду вчетверте надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.

       Згідно протоколу серії БД № 028452, 28 червня 2019 року о 19 год. 00 хв., на автодорозі Т-17-03 в м.Світловодськ Кіровоградської області, гр. ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом SUZUKI без номерного знаку, в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив п.п.2.9а ПДР України. Огляд на стан сп`яніння проводився за допомогою приладу "Алкотест 6810" в присутності двох свідків. Вміст алкоголю за результатами тесту становить 2,11 %.

       Гр. ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про причини неявки суду не повідомив.

На час розгляду справи про адміністративне правопорушення закінчився строк накладення адміністративного стягнення, що виключає можливість провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Таким чином, провадження у справі підлягає закриттю за збігом строку накладення адміністративного стягнення.

Зі змісту ст. 38 та п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП вбачається, що закриття провадження можливе за одночасної наявності таких умов:

вчинення (виявлення) адміністративного правопорушення;

закінчення встановленого законом трьохмісячного строку, перебіг якого розпочинається з дня виявлення корупційного правопорушення.

Визначення на законодавчому рівні у статті 38 КУпАП тривалості строків накладення адміністративного стягнення безпосередньо пов`язано з можливістю реального впливу адміністративної відповідальності на суспільні відносини, поведінку суб`єктів, їхню правосвідомість тощо, тобто, з можливістю реалізації функцій адміністративної відповідальності, яка втрачається з плином часу.

При вирішенні питання щодо закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення у зв`язку із закінченням на момент розгляду такої справи строків накладення адміністративного стягнення, визначених статтею 38 КУпАП, необхідно враховувати положення статті 6 Конституції України, згідно з якою органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Отже, суди при здійсненні правосуддя повинні діяти у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України, згідно ст. 19 Конституції України.

Пункт 7 частини 1 статті 247 КУпАП не містить положень про наявність у суду повноважень щодо встановлення обставин вчинення адміністративного правопорушення, наявності вини особи у його вчиненні у разі закриття провадження про адміністративні правопорушення.

Крім того, згідно абзацу 1 статті 247 КУпАП, встановлення зазначених у цій статті юридичних фактів є єдиною необхідною підставою для припинення будь-яких дій щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності незалежно від встановлених будь-яких інших обставин, що підлягають з`ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до стаття 280 КУпАП, у тому числі й вини особи у його вчиненні.

Таким чином, поєднання закриття справи з одночасним визнанням вини особи або визнання відсутності в діях особи складу та події адміністративного правопорушення є взаємовиключними рішеннями, і можливість прийняття таких взаємовиключних рішень в одній постанові про закриття справи свідчить про порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. За правилами статті 284 КУпАП рішенням, що доводить вину особи, є постанова про накладення адміністративного стягнення або застосування заходів впливу, умовою якої є визначення вини та призначення адміністративного стягнення.

Отже, наявність або відсутність вини встановлюється саме під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення, у визначені ст. 38 КУпАП строки.

Таким чином, вина особи, що притягуються до адміністративної відповідальності, не встановлюється у справах, у яких провадження закривається.

       З урахуванням викладеного, провадження у справі підлягає закриттю відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись: ст. 38 , п.7 ст. 247, ст.ст. 283, 284, 287 - 290, 294 КУпАП, суддя, -


П О С Т А Н О В И В:


Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 закрити, в зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.

Судові витрати повинні бути віднесені за рахунок державного бюджету.

       Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.


Суддя Світловодського міськрайонного суду

Кіровоградської області                                                         С.М. Андріянова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація