Справа №2-529 2007 р.
2-2301/06
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
13 березня 2007 року. Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу
у складі:
головуючого судді Філатова К.Б.
при секретарі Кононенко В.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Кривому Розі
справу по позові ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа
ОСОБА_3про стягнення аліментів на сина, що продовжує навчання
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом, у якому вказала, що з 1987 року була одружена з відповідачем. Шлюб розірвано. Від шлюбу має сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, що у цей час досяг повноліття, однак продовжує навчання в Міжрегіональному центрі професійної підготовки. Строк навчання з ІНФОРМАЦІЯ_2року. Син одержує стипендію в розмірі 93-94 гривні, що недостатньо для його утримання. Син проживає з нею. У цей час вона не працює. Відповідач працює, має постійний заробіток. Вважає, що відповідач в змозі надавати матеріальну допомогу на утримання сина. Просить стягнути з відповідача на утримання сина на час навчання аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку.
Відповідач позов не визнав. Суду пояснив, що, коли син був неповнолітнім, він виплачував аліменти на його утримання добровільно без рішення суду. Коли син закінчив школу, він, відповідач, допоміг надійти синові у ВУЗ, оплатив навчання сина. Син несумлінно відносився до навчання й був відрахований. Уважає, що з відрахуванням з ВУЗа навчання сина закінчилося. Повторне навчання сина він оплачувати не повинен. Син повнолітній, працездатний чоловік, він має можливість сам заробляти собі гроши. Крім того, на його, відповідача, утриманні перебувають старі непрацездатні батьки. Його заробітна плата становить 1086 гривень. Стягнення з нього аліментів поставить його на грань малозабезпеченості. Просить у позові відмовити.
Третя особа ОСОБА_3. пояснив, що відповідач - його батько. Він, ОСОБА_3., проживає з матір'ю. Після закінчення школи батько дійсно допоміг йому матеріально, коли він поступав до ВУЗу. Він не зміг навчатися і був відрахований. У цей час він навчається в Міжрегіональному центрі професійної підготовки. Його стипендія недостатня для життя. Форма навчання денна, можливості заробляти він у цей час не має. Просить задовольнити позовні вимоги.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, по наступним підставам.
У відповідності зі ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання й у зв'язку із цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
У судовому засіданні встановлено, що син відповідача - ОСОБА_3. у цей час досяг повноліття, однак продовжує навчання в Міжрегіональному центрі професійної підготовки. Строк навчання з ІНФОРМАЦІЯ_2року. ОСОБА_3. одержує стипендію в розмірі 93-94 гривні, що недостатньо для життя. ОСОБА_3. проживає з позивачкою. Відповідач працює, має постійний заробіток. Відповідно до довідки заробіток відповідача за 6 місяців за мінусом податків склав 6515 гривень 70 копійок (а.с. 13).
2
Зазначені обставини крім пояснень сторін підтверджуються свідоцтвом про народження ОСОБА_3., відповідно до якого він народився ІНФОРМАЦІЯ_1року, його батьком є відповідач по дійсній справі (а.с. 2), довідкою з місця навчання ОСОБА_3. (а. с. 14).
Таким чином, позивач продовжує навчання, не досяг і до кінця навчання не досягне віку 23 рокі, потребує матеріальної допомоги. Суд вважає, що відповідач матеріальну допомогу здатний надавати.
У відповідності зі ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі й (або) у долі від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 Сімейного кодексу України.
При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання допомоги іншим з батьків, своїми дружиною чоловіком і повнолітніми дочкою, сином.
Суд уважає, що в цьому випадку аліменти повинні бути визначені в долі до заробітку відповідача, оскільки у відповідності зі ст. 184 Сімейного кодексу України аліменти у твердій грошовій сумі визначаються, коли платник аліментів має нерегулярний, мінливий доход, частину доходу одержує в натурі. Відповідач же, працює й має регулярний доход, що істотно не міняється.
У відповідності зі ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд ураховує:
1) стан здоров'я й матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я й матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3. не одружений й одержувати матеріальну допомогу від жінки не може. Позивачка - мати ОСОБА_3. працездатна, однак, не працює й самостійного заробітку не має.
Доводи відповідача про те, що на його утриманні перебувають старі батьки, у судовому засіданні не доведені. З пояснень самого відповідача вбачається, що його батьки є пенсіонерами, одержують пенсію, а допитана в судовому засіданні в якості свідка мати відповідача пояснювала, що сама інколи давала гроші онуку - третій особі по цій справі..
Доводи відповідача про те, що після стягнення з нього 1А частини заробітку заробітна плата, що залишиться в його розпорядженні, буде ненабагато більше прожиткового мінімуму, не можуть служити підставою для відмови в позові. Син відповідача, що потребує матеріальної допомоги на час навчання, буде одержувати від відповідача суму, що утроє менше тієї, що залишиться в розпорядженні відповідача, і одержувана їм сума буде дійсно менше прожиткового мінімуму.
Суд вважає необхідним для утримання сина на час навчання стягнути аліменти в розмірі % частини заробітної плати відповідача.
Керуючись ст.ст. 10, 57, 60, 131, 179 ЦПК України, 199, 200, 182, 184 Сімейного Кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3року народження, уродженця м. Кривого Рогу, Дніпропетровської області, громадянина України, працюючого: ІНФОРМАЦІЯ_4, що проживає: м. Кривий Ріг, вул. АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, що проживає: м. Кривий Ріг, вул. АДРЕСА_2, в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, починаючи стягнення з 11 грудня 2006 року та до закінчення сином навчання, але не більш, ніж до досягнення двадцяти трьох років.
3
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51 гривня, а також витрати на матеріально-технічне забезпечення процесу в розмірі ЗО гривень.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України допустити рішення до негайного виконання в межах суми платежу за один місяць з наступного дня після оголошення рішення.
Рішення суду набирає чинності після закінчення строку надання заяви про апеляційне оскарження, а саме, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано до районного суду на протязі 10 днів з дня проголошення рішення. Якщо було надано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була надана на протязі двадцяти днів з дня надання заяви про апеляційне оскарження, рішення суду набирає чинності після закінчення цього строку. В випадку подання апеляційної скарги, рішення, якщо воно не відмінено, набирає чинності після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на рішення суду подається в апеляційний суд Дніпропетровської області через Центрально-Міський районний суд міста Кривого Рогу.
Суддя: К.Б. Філатов