Справа № 2-493/2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(з а о ч н е)
22 лютого 2010 року м. Харків
Комінтернівський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого – судді – Фанда О.А.,
за участю секретаря – Чумакової Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові цивільну справу за позовом
акціонерного комерційного банку «ПРАВЕКС-БАНК» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором , -
в с т а н о в и в:
7 липня 2009 року АКБ «Правекс-Банк» ( далі Банк ) звернувся до суду з вказаним позовом.
В обґрунтування своїх вимог посилався на те, що 27 квітня 2006 року між Банком та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 12298-062/06Р строком до 27 квітня 2011 року, згідно умов якого відповідач отримав споживчий кредит в іноземній валюті на загальну суму 5 889 доларів США та зобов’язався сплачувати Банку 12 % річних за користування вказаним кредитом.
27 квітня 2006 року для забезпечення виконання зобов’язань за договором кредиту позивач уклав з ОСОБА_1 договір застави автомобіля ВАЗ, модель 2107, 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1.
Крім того, цього ж дня в забезпечення кредитних зобов’язань ОСОБА_1 Банком було укладено договір поруки № 12298-062/06Р з ОСОБА_2
Відповідно до умов кредитного договору ОСОБА_1 зобов’язався погашати заборгованість за кредитом шляхом внесення коштів рівними частинами в сумі 98 доларів США щомісяця до 10-го числа наступного місяця. Відсотки за користування коштами підлягають сплаті щомісяця за час фактичного користування коштами протягом календарного місяця у термін до 10-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування відсотків, а також на момент припинення дії кредитного договору, зазначеного у п. 1.2 (п.4.5).
Відповідно до п.п. 7.1.4, п.п. 9.1, 9.1.2 кредитного договору позивач має право вимагати дострокового погашення заборгованості за кредитом, сплати належних відсотків і передбачених даним договором неустойок, а також відшкодування збитків, заподіяних позивачу внаслідок невиконання або неналежного виконання відповідачем кредитного договору, а відповідач зобов’язаний повернути позивачу суму заборгованості, що залишилася за кредитом, сплатити належні відсотки і неустойки.
Станом на 18 червня 2009 року ОСОБА_1 має перед банком заборгованість у сумі 3 318 доларів США, яка складається з: непогашеного кредиту – 2922 дол. США, пені, нарахованої на суму непогашеного кредиту – 84 дол. США, відсотків - 290 дол. США, пені за несвоєчасне погашення відсотків по кредиту – 22 дол. США. В добровільному порядку відповідач вказану заборгованість не сплачує, тому позивач просить суд стягнути з відповідачів солідарно борг в сумі 3 318 доларів США, що дорівнює 25 279 грн. 84 коп.
В судове засідання представник позивача не з’явився, подав суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав в повному обсязі, проти ухвалення заочного рішення по справі не заперечував.
Відповідачі в судове засідання не з’явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Враховуючи умови, встановлені ч. 1 ст. 224 ЦПК України судом проведено заочний розгляд справи.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що 27 квітня 2006 року між Банком та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 12298-062/06Р строком до 27 квітня 2011 року, згідно умов якого відповідач отримав споживчий кредит в іноземній валюті на загальну суму 5 889 доларів США та зобов’язався сплачувати Банку 12 % річних за користування вказаним кредитом (а.с. 6-8).
27 квітня 2006 року в забезпечення виконання зобов’язань за договором кредиту позивач уклав з ОСОБА_1 договір застави автомобіля ВАЗ, модель 2107, 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с. 9-11).
Крім того, цього ж дня в забезпечення кредитних зобов’язань ОСОБА_1 Банком було укладено договір поруки № 12298-062/06Р з ОСОБА_2, за умовами якого остання зобов’язалася відповідати за невиконання грошових зобов’язань ОСОБА_1 в повному обсязі (а.с. 17).
За умовами кредитного договору ОСОБА_1 зобов’язався погашати заборгованість за кредитом шляхом внесення коштів рівними частинами в сумі 98 доларів США щомісяця до 10-го числа наступного місяця. Відсотки за користування коштами підлягають сплаті щомісяця за час фактичного користування коштами протягом календарного місяця у термін до 10-го числа місяця, наступного за місяцем нарахування відсотків, а також на момент припинення дії кредитного договору, зазначеного у п. 1.2 (п.4.5).
Відповідно до п.п. 7.1.4, п.п. 9.1, 9.1.2 кредитного договору позивач має право вимагати дострокового погашення заборгованості за кредитом, сплати належних відсотків і передбачених даним договором неустойок, а також відшкодування збитків, заподіяних позивачу внаслідок невиконання або неналежного виконання відповідачем кредитного договору, а відповідач зобов’язаний повернути позивачу суму заборгованості, що залишилася за кредитом, сплатити належні відсотки і неустойки.
Встановлено, що в період дії кредитного договору ОСОБА_1 не дотримувався належним чином умов кредитного договору, внаслідок чого станом на 18 червня 2009 року виникла заборгованість у сумі 3 318 доларів США, яка складається з: непогашеного кредиту – 2922 дол. США, пені, нарахованої на суму непогашеного кредиту – 84 дол. США, відсотків - 290 дол. США, пені за несвоєчасне погашення відсотків по кредиту – 22 дол. США. В добровільному порядку відповідач вказану заборгованість не сплачує, тому позивач просить суд стягнути з відповідачів солідарно борг в сумі 3 318 доларів США, що дорівнює 25 279 грн. 84 коп. (за курсом НБУ станом на 18 червня 2009 року).
Відповідно до ст. ст. 526, 554, 1054 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та цього Кодексу; за кредитним договором позичальник зобов'язаний повернути кредит та сплатити проценти; у разі порушенні боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
В даному випадку договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя та визначено, що поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки.
Відповідно до ст. 543 ЦК України у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-якого з них окремо. Солідарні боржники залишаються зобов'язаними доти, доки їхній обов'язок не буде виконаний у повному обсязі.
Враховуючи, що ОСОБА_1 взятих на себе кредитних зобов’язань в строки та на умовах, передбачених в договорі не виконав, суд знаходить позовні вимоги позивача про стягнення з відповідачів як солідарних боржників боргу обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання про стягнення судових витрат, суд вирішує відповідно до ст. 88 ЦПК України.
На підставі ст. ст. 526, 554, 555, 1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212 - 215, 224 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Позовні вимоги акціонерного комерційного банку «Правекс-банк» - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь акціонерного комерційного банку «Правекс-банк» 25 279 (двадцять п’ять тисяч двісті сімдесят дев’ять) грн. 84 коп. – солідарно.
Стягнути з ОСОБА_1, ОСОБА_2 на користь акціонерного комерційного банку «Правекс-банк» судові витрати по сплаті судового збору та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 252 грн. (двісті п’ятдесят дві)грн. 80 коп. та 250 (двісті п’ятдесят)грн. - відповідно.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання відповідачем заяви про його перегляд, подання заяви про апеляційне оскарження позивачем, якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана – після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, у разі подання апеляційної скарги – після розгляду справи апеляційним судом.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подання до апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом десяти днів заяви про його апеляційне оскарження, та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку, встановленому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
СУДДЯ –
- Номер: 6/367/111/2016
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-493/2010
- Суд: Ірпінський міський суд Київської області
- Суддя: Фанда Оксана Анатоліївна
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.07.2016
- Дата етапу: 27.07.2016