Судове рішення #8277936

Справа  № 3-176/10            

ПОСТАНОВА

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 лютого 2010 року суддя Дергачівського районного суду Харківської області Нечипоренко І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Територіальної державної інспекції праці в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

  ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає: АДРЕСА_1,

працюючого: начальник ВУЖКГ,

за  ч.1 ст. 41 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

17 грудня 2009 року за результатами проведення перевірки ВУЖКГ, розташованого за адресою: Харківська область, Дергачівський район, с.Вільшани, пров.Орджонікідзе,1, виявлене допущене начальником ВУЖКГ,  ОСОБА_1 порушення законодавства про працю України, а саме: в порушення вимог п.7 Інструкції про порядок ведення трудових книжок на товаристві відсутня книга обліку трудових книжок і вкладишів до них працівників товариства.

В порушення вимог ст.79 КЗпПУкраїни на Товаристві відсутній графік надання щорічних відпусток.

За даними Головної книги на момент перевірки заборгованість із заробітної плати складає 22,8 тис.грн. перед 7 працівниками товариства, в тому числі перед 2 звільненими в сумі 5,5 грн.

Одночасно встановлено, що протягом періоду січня-жовтня 2009 року на рахунки та касу ВУЖКГ надійшло 142, 745 тис.грн. та з них використано на виплату заробітної плати кошти в розмірі 33,234 тис.грн., що становить 24% коштів, які надійшли до ВУЖКГ. В цей період направлялися кошти на сплату податків та інших обов*язкових платежів в сумі 75,06 тис.грн., тобто 53% на інші видатки в розмірі 37, 14 тис. грн., тобто 26 відсотків від загальної суми, яка надійшла на рахунки ВУЖКГ.

Таким чином, порушено вимоги ч.3 ст.15 Закону України «Про оплату праці» - директором ВУЖКГ проводиться виплата заробітної плати працівникам не в першочерговому.

Згідно наданих для перевірки документів щодо нарахування та виплати заробітної плати встановлено, що заробітна плата виплачується працівникам з порушенням вимог ч.1 ст.115 КЗпПУкраїни в частині виплати заробітної плати не рідше 2 разів на місяць через проміжуток часу, що не перевищує 16 календарних днів. Так наприклад: працівникам ВУЖКГ заробітна плата за травень 2009р. згідно з касового ордеру №527 виплачена 18.09.2009р.,

-   заробітна плата за квітень 2009р. згідно з касового ордеру №306 виплачена 26.09.09р.

-   заробітна плата за червень –листопад 2009р. нарахована та не виплачена.

В порушення вимог ст.2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 06.02.2003р. №491 та Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003р. №1078 «Про затвердження порядку проведення індексації грошових доходів населення» індексація заробітної плати працівників не проводилась.

В  період березня-вересня 2009р. при виплаті заборгованості з заробітної плати компенсація за її затримку при наявності підстав для цього не нараховувалась та не виплачувалась чим порушені вимоги ст.ст.2,4 Закону України «Про компенсацію громадян втрати частини доходів з зв*язку з порушенням строків їх виплати».

В порушення Наказу №489 від 05.12.2008р. Державного комітету статистики України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» накази про прийняття на роботу не відповідають типовій формі П-1, накази про надання відпустки не відповідають типовій формі П-3, табелі обліку робочого часу ведуться не за типовою формою П-2.

 Вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення доказана у повному обсязі та підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, та матеріалами справи про адміністративне правопорушення.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 41 ч.1 КУпАП, тобто порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці.

Згідно до ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 34 КУпАП, обставин, що пом’якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.

Згідно ст. 35 КУпАП, обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.

Таким чином, з огляду на характер скоєного ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини за адміністративне правопорушення, суддя дійшов до висновку про накладення адміністративного стягнення у виді штрафу, у межах санкції ст. 41 ч.1 КУпАП.

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати  ОСОБА_1  винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого  ст. 41 ч.1 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1  адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 (п*ятсот десять ) гривень.

Постанова може  бути  оскаржена  в судову палату по кримінальних справах апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим,  його представником  або  на  неї  може  бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення  постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання  апеляційної скарги чи протесту   прокурора.

Суддя:             Нечипоренко І.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація