Судове рішення #8278181

Справа № 2-166-2010 року

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

                                               

 24 лютого 2010 року

            Богодухівський районний суд Харківської області в складі головуючого судді Сащенко І.С., при секретарі  Макушинській О.В., розглянувши  у відкритому  судовому засіданні в м. Богодухові справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , 3-тя особа Богодухівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,-

встановив:

  ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом до ОСОБА_2, третя особа: Богодухівська державна нотаріальна контора мотивуючи тим, що  її батьки - ОСОБА_3 та мати ОСОБА_4 у шлюбі набули спільну сумісну власність два будинки, один з них знаходиться по АДРЕСА_1  Батько  позивачки помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4  прийняла спадщину після смерті  свого чоловіка, разом з матір"ю , в рівних з нею частках позивачка також прийняла спадщину. ОСОБА_2 спадщину від батька не приймала, так як не подала заяву в установлений законом строк. Мати ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 року. Після смерті батьків, частка позивачки у спадковому майні становить 5/8 частин, а відповідачки 3/8 частини.

Позивачка просить  визнати за нею право власності на 5/8 частини спадкового майна у складі : житловий будинок ( А-І ) , нежитлова прибудова ( А1-1 ) , тамбур (а), сарай ( Б) , погріб ( п/д), сарай ( В), вбиральна ( Е ), ворота ( №1), паркан (№2), вигрібна яма ( № 3), розташованого за адресою м. Богодухів, вул. Карла Лібкнехта, 7;    житловий будинок ( А-1), веранда (а), ґанок (а1), погріб ( а2), сарай ( Б ), сарай ( Г ), навіс ( Ж ), колонка ( № 1 ), розташованого за адресою : АДРЕСА_2 та визнати за відповідачем право власності на 3/8 частини спадкового майна у складі : житловий будинок ( А-І ) , нежитлова прибудова ( А1-1 ) , тамбур (а), сарай ( Б) , погріб ( п/д), сарай ( В), вбиральна ( Е ), ворота ( №1), паркан (№2), вигрібна яма ( № 3), розташованого за адресою АДРЕСА_3 житловий будинок ( А-1), веранда (а), ґанок (а1), погріб ( а2), сарай ( Б ), сарай ( Г ), навіс ( Ж ), колонка ( № 1 ), розташованого за адресою : АДРЕСА_2

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні  пояснила, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько. Після його смерті вона з матір"ю прийняли спадщину. Її сестра, відповідачка по справі, до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не зверталася. ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мати, після її смерті сестри прийняли спадщину в рівних частинах. Вони не змогли оформити спадщину, оскільки їх мати за життя не виділила свою частку у спільній сумісній власності з батьком та не оформила свідоцтво про право на спадщину. Змінила позовні вимоги, надала заяву згідно якої просить визнати за нею право власності на спадкове майно, а саме житловий будинок по АДРЕСА_4 оскільки вони з відповідачкою уклали угоду, згідно якої ОСОБА_1 на належні їй 5/8 частин спадкового майна припадає будинок по АДРЕСА_4 а ОСОБА_2 на належні їй 3/8 частини спадкового майна -будинок по АДРЕСА_5

Відповідач ОСОБА_2 не заперечила проти змінених позовних вимог та надала заяву, згідно якої вона не заперечує проти визнання за нею права власності в порядку спадкування за законом відповідно до укладеної між сторонами угоди про зміну часток у спадщині, а саме права власності  на житловий будинок по АДРЕСА_5

Суд, вислухавши пояснення позивачки, відповідачки,   дослідивши матеріали справи вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного:

Згідно до свідоцтва про одруження ОСОБА_3 та ОСОБА_5 одружилися 17 лютого 1948 року.

Відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 та її батьками записані  ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_7 народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 та її батьками записані  ОСОБА_3 та ОСОБА_4.

Відповідно до довідок виданих відділом РАЦС Богодухівського РУЮ ОСОБА_6 та ОСОБА_7 змінили прізвища на ОСОБА_2 та ОСОБА_1 відповідно.

Згідно договору купівлі - продажу від 26 лютого 2002 року ОСОБА_3 придбав житловий будинок по АДРЕСА_6

Відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно ( дублікат ) від 27.02.2008 року, ОСОБА_3 належить будинок по АДРЕСА_7

Відповідно до свідоцтва про смерть від 17 липня 2001 року,  ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

Згідно свідоцтва про смерть від 08 травня 2007 року, ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до довідки Богодухівської державної нотаріальної контори,  нерухомість по АДРЕСА_8 після смерті власника фактично прийняла дружина ОСОБА_4 та донька ОСОБА_1, яка звернулася в нотаріальну контору, на підставі чого було заведено спадкову справу. Після смерті ОСОБА_4 спадщину прийняли її доньки, але їх частини не рівні, оскільки ОСОБА_1 прийняла спадщину після обох батьків, а ОСОБА_2 тільки після смерті матері.  

 Згідно ч.ч. 1,2 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті або день , з якого вона оголошується померлою.

Відповідно до ч. 1 ст. 1221 ЦК України, місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Згідно ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини.      

Відповідно до ст.1267 ЦК України, спадкоємці за письмовою угодою між собою, повідченою нотаріусом, якщо це стосується нерухомого майна або транспортних засобів, можуть змінити розмір частки у спадщині когось із них.

Тобто, в  судовому засіданні встановлено, що сторонам належить майно в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у відповідних частках, проте вони уклали між собою угоду про зміну розміру часток у спадщині, згідно якої  ОСОБА_1 на належні їй 5/8 частин спадкового майна припадає будинок по АДРЕСА_4 а ОСОБА_2 на належні їй 3/8 частин спадкового майна - будинок по АДРЕСА_9 та підтвердили це письмовими заявами, що дає підстави для задоволення позову.

   

На підставі викладеного, керуючись ст. 1267 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 174, 208 - 218 ЦПК України суд, -

вирішив:

 Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-тя особа Богодухівська державна нотаріальна контора про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом -     задовольнити .

      Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2, на майно у складі : житловий будинок ( А-І ) , нежитлова прибудова ( А1-1 ) , тамбур (а), сарай ( Б) , погріб ( п/д), сарай (В), вбиральна ( Е ), ворота ( №1), паркан (№2), вигрібна яма ( № 3), розташованого за адресою АДРЕСА_9

    Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року та ОСОБА_4, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2, на майно у складі : житловий будинок ( А-1), веранда (а), ґанок (а1), погріб ( а2), сарай ( Б ), сарай ( Г ), навіс ( Ж ), колонка ( № 1 ), розташованого за адресою : АДРЕСА_2.

       Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання через Богодухівський районний суд заяви про апеляційне оскарження даного рішення протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання через Богодухівський районний суд апеляційної скарги на рішення протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. У разі, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяв про апеляційне оскарження, апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження.

       Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження  не було подано.  Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але  апеляційна  скарга  не  була  подана  у   строк, встановлений  статтею  294  цього  Кодексу,  рішення  суду набирає законної сили  після  закінчення  цього  строку.  У  разі  подання апеляційної  скарги  рішення,  якщо  його  не  скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація