Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #82783182


ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


Номер провадження 22-ц/821/110/19

Придніпровський районний суд м. Черкаси







УХВАЛА




11 листопада 2019 року Черкаський апеляційний суд в складі колегії:

суддів Вініченка Б.Б., Храпка В.Д., Новікова О.М.

за участю секретаря Матюхи В.І.


розглянувши заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Черкаського апеляційного суду від 21 жовтня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення батьківства та стягнення аліментів на дитину, -


в с т а н о в и в:


Постановою Черкаського апеляційного суду від 21 жовтня 2019 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 задоволено.

Рішення Придніпровського районного суду м.Черкаси від 14 листопада 2018 року скасовано.

Ухвалено нове судове рішення, яким позовні вимоги ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_3 до ОСОБА_2 задоволено.

Визнано батьківство ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Виключено з актового запису № 612, вчинений 27 травня 2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Придніпровському району м. Черкаси реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції, в свідоцтві про народження серія НОМЕР_1 про народження дитини ОСОБА_4 відомості про батьківство в графі батько - ОСОБА_5 .

Ухвалено внести зміни до актового запису № 612 вчинений 27 травня 2014 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Придніпровському району м. Черкаси реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції в свідоцтві про народження серія НОМЕР_1 про народження дитини ОСОБА_4 , а саме в графі батько зазначити - ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Стягнуто з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь ОСОБА_1 , аліменти на утримання доньки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м.Черкаси, в розмірі 1/4 частки всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 30 липня 2018 року до досягнення дитиною повнолітнього віку.

Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 1762,00 грн. понесених судових витрат.

29 жовтня 2019 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про виправлення описки, допущеної в постанові Черкаського апеляційного суду від 21 жовтня 2019 року.

Заява обґрунтована тим, що в резолютивній частині постанови в абзаці 6 було допущено описку, а саме відповідно вимог позовної заяви позивач ОСОБА_1 просила суд: «Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки міста Черкаси Черкаської області за №612, складеного Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по Придніпровському району міста Черкаси реєстраційної служби Черкаського міського управління юстиції 27 травня 2014 року, в якому у відомості про батька внести громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та змінити відомості по батькові дитини з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_7 ».

Таким чином, при ухвалені рішення судом були не внесені до свого рішення наступні дані: громадянства відповідача ОСОБА_2 - громадянин України; зміна відомостей по батькові дитини з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_7 ».

Дослідивши вказану заяву ОСОБА_1 , колегія суддів доходить наступного висновку.

У частині першій статті 269 ЦПК України передбачено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

За змістом даної норми, помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу. Під описками розуміють, як правило, випадкове перекручення слів, зокрема прізвищ, імен, по батькові, назв юридичних осіб тощо. Однак не належать до описок граматичні помилки, які не спотворюють тексту рішення суду та не призводять до його неправильного сприйняття (неправильне проставляння розділових знаків, неправильне написання відмінкових закінчень, вживання русизмів тощо). Арифметичними є помилки, які мали місце при обчисленнях, арифметичних діях, що здійснювалися судом.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо.

Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки. Не є арифметичними помилками, а отже і не може бути виправлене в порядку, передбаченому коментованою статтею, застосування неправильних методик підрахунку, а так само застосування неправильних вихідних даних для проведення арифметичних обчислень.

Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудність. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, підстав для виправлення арифметичних помилок немає.

У зв`язку з наведеними роз`ясненнями, зазначені в заяві ОСОБА_1 про виправлення описки обставини не підлягають усуненню в порядку статті 269 ЦПК України, оскільки їх задоволення змінить суть постанови суду.

Керуючись статтями 260, 269 ЦПК України,


у х в а л и в :


Заяву ОСОБА_1 про виправлення описки в постанові Черкаського апеляційного суду від 21 жовтня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення батьківства та стягнення аліментів на дитину залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом 30 днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст ухвали складено 11 листопада 2019 року.






Судді: Б.Б. Вініченко


В.Д. Храпко


О.М. Новіков













































  • Номер: 22-ц/793/150/19
  • Опис: про встановлення батьківства, стягнення аліментів
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 711/6291/18
  • Суд: Апеляційний суд Черкаської області
  • Суддя: Вініченко Б.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.12.2018
  • Дата етапу: 14.02.2019
  • Номер: 22-ц/821/110/19
  • Опис: про встановлення батьківства та стягнення аліментів на дитину
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 711/6291/18
  • Суд: Черкаський апеляційний суд
  • Суддя: Вініченко Б.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.07.2019
  • Дата етапу: 28.11.2019
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація