Кримінальне судочинство Справа№ 1-27-07
категорія-злочини у сфері господарської діяльності, контрабанда -27
ВИРОК ІМЕНЕМУКРАЇНИ
06 лютого 2007 року мЛюбомль
Любомльський районний суд Волинської області під головуванням судді
- МОСІЄВИЧА І.В.,
за участю секретаря КУЗЬМІНОЇ Т.О.,
прокурора ФІЛІМОНЮКА І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1., громадянина України, уродженця м. Ківерці, Волинської області, проживаючого АДРЕСА_1, військовозобов"язаного, середньої освіти, одруженого, приватного підприємця, не судимого ,-
- у вчинені злочинів, передбачених ч.І ст.201 КК України, ч.3 ст.358 КК України;
встановив:
ОСОБА_1, 14 вересня 2004 року перебуваючи на території Федеративної Республіки Німеччини, придбав як фізична особа, у німецької фірми "GOLDEX", що зареєстрована і знаходиться за адресою м. Гамбург, Штейн -Гарденберштрассе, 122 С, автобус марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, транзитний реєстраційний номер НОМЕР_2, 1986 року випуску за 10 000 євро та отримав рахунок від 14 вересня 2004 року на зазначену суму.
17 вересня 2004 року ОСОБА_1 ввіз даний автобус в режимі "транзит" з ФРН на територію Республіки Польща і пред"явив під час проходження о 03 годині 04 хвилини, за варшавським часом, прикордонно-митного контролю в пункті пропуску "Дорогуськ" вантажну митну декларацію НОМЕР_3, рахунок від 14 вересня 2004 року та технічний паспорт на транспортний засіб, згідно яких вартість придбаного автобуса марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, транзитний реєстраційний номер НОМЕР_2, 1986 року випуску становила 10 000 євро, де відправником значилась фірма "GOLDEX", а власником і отримувачем ОСОБА_1 житель АДРЕСА_1. Цього ж дня, о 04 годині 28 хвилин за київським часом, ОСОБА_1 слідуючи вищевказаним автобусом через пункт пропуску "Ягодин" Ягодинської митниці, реалізуючи свій злочинний намір, перемістив транспортний засіб на митну територію України, з приховуванням від митного контролю, подавши прикордонно-митному контролю свідоцтво про реєстрацію автобуса серії НОМЕР_4 та доручення від ОСОБА_2, згідно яких автобус марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_5, транзитний реєстраційний номер НОМЕР_2, 1996 року випуску переміщався ним на українських реєстраційних номерах НОМЕР_6 за дорученням власника ОСОБА_2.
Відповідно до повідомлення ВДАІ УМВС України у Волинській області, реєстраційний номерний знак НОМЕР_6 був виданий Луцьким МРЕВ ВДАІ на автомобіль марки " NEOPLAN N 316 ", а свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 на автомобіль марки "TOYOTA CARINA".
Крім того згідно довідки Волинського ГРУ "Приватбанку" НОМЕР_8 від 01.02.2006 року, офіційний курс гривні до євро 17 вересня 2004 року становив 6,455169 грн. за 1 євро, що в перерахунку до фактурної вартості автобусу складає 64551, 69 грн. а отже вартість автобусу в 1000 і більше разів перевищувало офіційно встановлений мінімум доходів громадян, тобто становило великий розмір.
При тих же фактичних обставинах ОСОБА_1, 17 вересня 2004 року для переміщення вищевказаного автобуса подав до прикордонно-митного контролю як підстави для переміщення вказаного транспортного засобу свідоцтво про реєстрацію цього автобуса серії НОМЕР_4 та доручення від ОСОБА_2.
Відповідно до повідомлення ВДАІ УМВС України у Волинській області, реєстраційний номерний знак НОМЕР_6 був виданий Луцьким МРЕВ ВДАІ на автомобіль марки "NEOPLAN N 316", а свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 на автомобіль марки "TOYOTA CARINA".
Підсудний ОСОБА_1 свою вину за інкримінованим йому органами досудового слідства обвинуваченням визнав повністю і показав, що дійсно 12 вересня 2004 року на просьбу незнайомого йому чоловіка на ім"я ОСОБА_3, за винагороду погодився перевезти з Німеччини м. Гамбург в Україну автобус.
Обумовивши з вказаною особою обставини подальшої роботи та оплати за неї він вирушив у дорогу за кордон і 14.09.2004 року зустрівся з чоловіком на ім"я ОСОБА_4, який згодом оформив на його ім"я усі документи щодо купівлі - продажу автобуса марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, транзитний реєстраційний номер НОМЕР_2. Після чого він пройшов необхідну процедуру у митних органах Німеччини і поїхав в напрямку митного поста "Дорогуськ" Республіки Польща.
Під час проходження митного контролю на польській стороні подав інвойс від 14.09.2004 року та експортну декларацію НОМЕР_9 та техпаспорт. Проїхавши польський кордон на мосту між митними постами "Дорогуськ" та "Ягодин", він особисто здійснив заміну на автобусі німецьких реєстраційних номерних знаків - НОМЕР_2 на спеціально із собою привезені з України, - НОМЕР_6.
Коли ОСОБА_1 в'їхав на територію митного поста "Ягодин" 17 вересня 2004 року подав прикордонно-митному контролю спеціально привезене з собою підроблене свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 та доручення, згідно яких автобус марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, 1996 року випуску переміщався ним на українських реєстраційних номерах -НОМЕР_6 за дорученням власника ОСОБА_2. Пройшовши прикордонно-митний контроль та проїхавши пункт пропуску, на автодорозі "Ягодин-Любомль" він віддав переміщений автобус незнайомій йому особі на ім"я ОСОБА_3 який чекав його на заправці.
Крім повного зізнання підсудного його винність у вчинені злочинів повністю стверджена зібраними та дослідженими в судовому засіданні доказами.
Повідомленням Державної прикордонної служби України якими стверджено, що автобус марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, 1996 року випуску переміщався ним на українських реєстраційних номерах -НОМЕР_6, під керуванням ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пройшов 17.09.2004 року о 04 годині 28 хвилин прикордонний контроль в пункті пропуску "Ягодин" в режимі в'їзд, на підставі поданого свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4, на ім"я ОСОБА_2 (т.1 а.с. 22, 24, 25, 27).
Повідомленням Ягодинської та Волинської митниць стверджено, що митне оформлення (розмитнення) автобуса марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, в Україні не проводилася (т.1 а.с. 32, 34; т.2 а.с.34).
Повідомленням ВДАІ УМВС України у Волинській області, стверджено, що свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_7 було видане Луцьким МРЕВ ВДАІ на автомобіль марки "TOYOTA CARINA 1.8" а реєстраційний номерний знак НОМЕР_6 був виданий на автомобіль марки "TOYOTA CARINA" (т.1 а.с. 42,45)
З висновку службового розслідування відділу внутрішньої безпеки у Волинській області Департаменту внутрішньої безпеки ГУБОЗ МВС України вбачається, що автобус марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, 17.09.2004 року був незаконно зареєстрований в Луцькому МРЕВ ДАІ УМВС України у Волинській області на громадянина ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії НОМЕР_10 (т.2 а.с. 133-142).
З повідомлення НДЕКЦ при УМВС України у Волинській області, вбачається, що в 2004 році при реєстрації та знятті з обліку в Луцькому МРЕВ ВДАІ автобуса марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, його експертний огляд (дослідження) не проводилось (т.2 а.с.144).
Повідомленням ОАДБ УМВС України у Волинській області, стверджено, що громадянин ОСОБА_5 на території Волинської області не зареєстрований (т.1 а.с. 57,58).
Повідомленням ВГІРФО Луцького РВ УМВС України у Волинській області, стверджено, що паспорт серії НОМЕР_10 був виданий Луцьким РВ УМВС України у Волинській області громадянину ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_4 (т.1 а.с. 60-61).
Довідкою Волинського ГРУ "Приватбанк" НОМЕР_8 від 01.02.2006 року стверджено, що офіційний курс гривні до євро 17 вересня 2004 року становив - 6,455169 (т.1 а.с.78).
Речовим доказом у справі та протоколом його огляду від 19 липня 2006 року -автобуса марки "SETRA" S 215 HD, шасі НОМЕР_1, д. р. н. НОМЕР_11, 1986 року випуску (т.1 а.с.223, 224, 226, 227).
Таким чином, дослідивши та проаналізувавши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що сукупністю останніх повністю доведено винність підсудного ОСОБА_1 у контрабанді, тобто переміщенні через митний кордон України товарів, з приховуванням від митного контролю шляхом подачі митному органу підроблених документів, вчиненому у великих розмірах, тобто вчинені злочину, передбаченого ч.І ст.201 КК України, та в умисному використанні завідомо підроблених документів які видаються та посвідчуються державною установою, тобто вчинені злочину передбаченого ч.З ст.358 КК України.
Обираючи міру покарання підсудному, суд враховує характер і тяжкість вчинених ним злочинів, один з яких відноситься до категорії тяжких злочинів, особи підсудного, який позитивно характеризуються по місцю проживання, обставин, що пом"якшують та обтяжують покарання.
До пом"якшуючих покарання обставин суд відносить те, що підсудний є особою молодого віку, щиро розкаявся у вчиненому, вперше притягується до кримінальної відповідальності, на утриманні має малолітню дитину та хвору матір.
Обтяжуючих покарання обставин судом не встановлено.
Враховуючи наявність декількох пом"якшуючих покарання обставин підсудного ОСОБА_1, його особу, що на думку суду істотно знижують ступінь тяжкості вчинених ним злочинів, суд відповідно до ч.І ст.69 КК України, яку слід застосувати виключно до основної міри покарання, приходить до висновку, що достатнім та необхідним для виправлення і попередження вчинення нових злочинів підсудним, може бути призначене й інше основне покарання, менш суворе, яке не передбачене санкцією ч.І статті 201 КК України, зокрема у виді штрафу в межах ст.53 КК України, з обов'язковим застосуванням додаткового покарання у виді конфіскації предметів контрабанди, а за ч.3 ст.358 КК України до покарання у виді штрафу, остаточно призначивши покарання за сукупністю злочинів на підставі ст. 70 КК України з застосуванням принципу поглинання менш суворого покарання більш суворим у виді штрафу. Таке покарання визначене підсудному на думку суду буде відповідати вимогам передбаченим ст.ст.50, 65 КК України.
Речовий доказ: по справі - автобус марки "SETRA" S 215 HD, д.р.н.НОМЕР_11, шасі НОМЕР_1, 1986 року випуску, як предмет контрабанди конфіскувати та передати в доход держави.
Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд,
засудив:
ОСОБА_1 визнати винними у вчинені злочинів передбачених ч.І ст. 201 КК України та ч.3 ст. 358 КК України, призначивши покарання :
· за ч.І ст.201 КК України з застосуванням ч.І ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень з конфіскацією предметів контрабанди - автобуса марки "SETRA" S 215 HD, д. р. и. НОМЕР_11, шасі НОМЕР_1, 1986 року випуску;
· за ч.3 ст.358 КК України у виді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень;
На підставі ст.70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити ОСОБА_1 покарання у виді штрафу в розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень з конфіскацією предметів контрабанди - автобуса марки "SETRA" S 215 HD, д. р. н. НОМЕР_11, шасі НОМЕР_1,1986 року випуску.
Речовий доказ - в порядку виконання додаткової міри покарання у виді конфіскації предметів контрабанди - автобус марки "SETRA" S 215 HD, д. р. н. НОМЕР_11, шасі НОМЕР_1, 1986 року випуску, який знаходиться на відповідальному зберіганні в приватному підприємстві "Фаворіт" Малиновський район м. Одеси, в особі його директора Томіна Сергія Андрійовича - передати в доход держави (т. 1 а.с.226,227).
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області на протязі 15 діб із часу його проголошення, через Любомльський районний суд.