Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2010 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі: головуючого судді: Кругового О.О.,
при секретарі: Гальченко О.А.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Павлограді Дніпропетровської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування квартирою, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовною заявою та просила суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1
У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги повністю, посилаючись на доводи наведені у позові та на свої пояснення надані у судовому засіданні.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю.
Вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
У судовому засіданні було встановлено, що позивачці на праві власності належить квартира АДРЕСА_1 , згідно копії договору купівлі-продажу та технічного паспорту (а.с.7-9).
Окрім позивачки, у спірній квартирі зареєстрований колишній чоловік її дочки ОСОБА_2 , шлюб між якими розірвано 25.01.2008року, відповідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу (а.с.10).
З моменту розірвання шлюбу, тобто з січня 2008року, відповідачі не проживає у спірній квартирі, особистих речей його не має, квартирою не цікавиться, комунальні послуги не сплачує, але у добровільному порядку виписатися не бажає.
Відповідно акту КП «Павлограджитлосервіс» від 04.08.201 Ороку, ОСОБА_2 у кв. АДРЕСА_1 зареєстрований, але не проживає з 2008року (а.с.11).
У відповідності до ч.2 ст. 405 ЖК України, член сім`ї власника житла втрачає право користування ним при його відсутності без поважних на то причин понад один рік.
Таким чином, зібрані у справі докази та їх оцінка вказують на наявність підстав для задоволення позову.
На підставі вщцевикладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування квартирою - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку передбаченому ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: О.О. Круговий