Судове рішення #82892700



Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа №2-6406/10

09 листопада 2010 року        м. Павлоград

Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі: головуючого - судді Олефіренко Н.А. секретаря - Поночкової О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1

до ОСОБА_2 , відділу Держкомзему у м.Павлоград Дніпропетровської області, Павлоградської міської ради

про визнання права власності на земельну ділянку,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулася до суду з даним позовом посилаючись на те, що їй відповідно до договору купівлі-продажу будинку від 07.05.2009 року на праві приватної власності належить житловий будинок з надвірними будівлями та спорудами : літня кухня під літ."Б", сарай саман обл.. цеглою під літ. "В", які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 . Будинок за вказаною адресою розташований на земельній ділянці, яка належала продавцю ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про спадщину за законом від 16.04.2009 року, який прийняв спадщину, але не оформив своїх спадкових прав на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ДП, виданого на підставі рішення виконкому Павлоградської міської ради № 512/1 від 27 липня на право приватної власності на землю. Оформити договір купівлі-продажу земельної ділянки вона не має можливості у зв`язку з тим, що продавець не проживає в м. Павлограді і місце проживання його їй не відоме. Тому просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку розміром 0.0566 га, розташовану по АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просила суд задовольнити позов в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 до судового засідання не з`явився, хоча був повідомлений належним чином про час та місце слухання справи.

Представник відділу Держкомзему у м. Павлограді ТУ у судове засідання не з`явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності .

Представник Павлоградської міської ради Дніпропетровської області не заперечував проти задоволення позову, посилаючись на викладені обставини в письмових поясненнях, а саме: земельна ділянка по АДРЕСА_1 є спадковим майном ОСОБА_2 на підставі свідоцтва від 16.04.2009 року. Державний акт на право приватної власності на вказану земельну ділянку зареєстровано в державному реєстрі за померлою ОСОБА_3 .

Суд, заслухавши позивача та , вивчивши матеріали справи, оцінивши у сукупності докази надані сторонами як в обгрунтування позовних вимог так і заперечення проти них, вважає, що позов обгрунтований та підлягає частковому задоволенню.

Так у судовому засіданні встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу будинку укладеного між позивачкою та ОСОБА_2 07.05.2009 року, позивачці на праві приватної власності належить житловий будинок з господарчими будівлями та спорудами літня кухня під літ."Б", сарай саман обл.. цеглою під літ. "В", які розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .

Земельна ділянка, що розташована по АДРЕСА_1 належала на праві приватної власності померлій ОСОБА_3 , після якої прийняв спадщину згідно до свідоцтва про право на спадщину за законом, але не оформив своїх спадкових прав ОСОБА_2 .

Пунктом 6 договору купівлі - продажу будинку укладеного між позивачкою та ОСОБА_2 07.05.2009 року зауважено про необхідність укладення договору купівлі-продажу земельної ділянки, на якій розташовано будинок.

Як встановлено в судовому засіданні, позивачка придбала житловий будинок за вказаною адресою, але оформити договір купівлі-продажу земельної ділянки вона не має можливості у зв`язку з тим, що продавець не проживає в м. Павлограді і місце проживання його їй не відоме.

Відповідно до п."а" ч.І ст.81 Земельного Кодексу України громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування.

Статтею 377 ЦК України встановлено, що до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором. Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної дідянки не визначений, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.

Згідно ст.120 Земельного Кодексу України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором.

Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначено, до набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.

Таким чином, вимоги позивачки про визнання права власності на земельну ділянку підлягають задоволенню.

Стосовно вимог позивачки про Покладення обов`язку на відповідача видати державний акт на право приватної власності на землю задоволенню суд виходить з наступного.

Відповідачем було повідомлено позивачці про необхідність надання нотаріально засвідченої угоди або рішення суду для видачі державного акту на земельну ділянку. Проте позивачкою не виконано вказану вимогу в зв`язку з чим відповідачем не було видано державний акт на право власності на земельну ділянку. Крім того, видача державних актів на землю з будь-яких підстав здійснюється згідно технічної документації на земельну ділянку, як виготовляється підрядними організаціями. Зокрема, державний акт на землю вже був виданий і на теперішній час необхідна його переєстрація та видача державного акту нового зразку.

Таким чином, суд приходить до висновку , що з боку відповідача не було порушення прав позивачки, тому підстави для задоволення вимог в цій частині відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.81, 120 Земельного Кодексу України, ст.377 ЦК України , ст.ст. 3,10,60,131 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Павлоградської міської ради, відділу Держкомзему у м.Павлоград Дніпропетровської області про визнання права власності на земельну ділянку - задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку розміром 0.0566 га розташовану за адресою : АДРЕСА_1 .

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається в Апеляційний суд Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час оголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.




Суддя:                                                                Н.А. Олефіренко


  • Номер:
  • Опис: розірвання шлюбу та поділ спільного майна подружжя
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-6406/10
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Олефіренко Н.О.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.11.2010
  • Дата етапу: 08.12.2010
  • Номер: 2-во/523/38/24
  • Опис:
  • Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
  • Номер справи: 2-6406/10
  • Суд: Суворовський районний суд м. Одеси
  • Суддя: Олефіренко Н.О.
  • Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.02.2024
  • Дата етапу: 14.02.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація