Судове рішення #829125
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ                            УКРАЇНИ

Справа № 2-196/2007 р.

05 березня   2007 року                                                              Хорольський   районний   суд

Полтавської    області в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М.,

при секретарі Листопад В.Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хорол в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до        Грушинської     сільської ради      Хорольського району Полтавської області про  визнання  права   власності   на  земельну   частку /пай/,

ВСТАНОВИВ: ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом, вказавши, що він був членом колгоспу „Шевченка" Хорольського р-ну Полтавської області, правонаступником якого є ВСК імені Шевченка Хорольського р-нуПолтавської області, починаючи з 15 липня 1994 року по 20 червня 1996 року, а також під час розпаювання землі в господарстві, яке проходило 14 грудня 1995 року, що доводиться довідкою ВСК імені Шевченка Хорольського району.

Згідно довідки відділу земельних ресурсів Хорольськрї райдержадміністрації розмір земельної частки (паю) по КСП „Шевченка" Грушинської сільської ради Хорольського р-ну становить 5,49 умовних кадастрових одиниць, грошова оцінка якої становить 68 176 грн. 49 коп.

Позивач вказує, що неодноразово звертався до Грушинської сільської ради Хорольського р-ну із заявами про включення його до списку пайовиків, але йому постійно обіцяли вирішити його питання.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлений позов підтримав повністю.

В попередньому судовому засіданні представник відповідача - Грушинської сільської ради Хорольського району - Барило С.М. позов визнав, та просить суд розглянути дану справу без їх участі.

В судове засідання представник відповідача - Хорольської РДА двічі не з'явився, причин не явки не повідомив, хоча вчасно був повідомлений судовою повісткою про час та місце розгляду справи.

В попередньому судовому засіданні представник третьої особи ВСК ім. Шевченка Хорольського району - Семенець М.В. не заперечує проти даного позову, та прохає суд провести розгляд справи без участі їх представника.

Дослідивши матеріали справи, та заслухавши пояснення сторін, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з слідуючих підстав.

На період розпаювання земель ВСК імені Шевченка Хорольського р-ну позивач ОСОБА_1 дійсно був членом вказаного ВСК, що доводиться довідкою вказаного кооперативу, копією його трудової книжки серія ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до Указу Президента України "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" право на земельну частку (пай) мають члени колективних сільськогосподарських підприємств, які раніше працювали і залишаються членами зазначених аграрних формувань, відповідно до списку, що додається до Державного акта про право колективної власності на землю, що вручається зазначеним сільськогосподарським підприємствам.

Встановлено, що строк позовної давності позивачем пропущений з поважної причини, оскільки в період розпаювання земель з 7 грудня 1996 року по 26 листопада 1998 року ОСОБА_1 проходив дійсну військову службу в лавах Збройних сил України, що доводиться копією військового квитка Серія ІНФОРМАЦІЯ_2, крім того на утриманні позивача перебувають престарілі батьки ОСОБА_2 та ОСОБА_3, які є інвалідами, що доводиться довідкою Грушинської сільської ради Хорольського р-ну від 19.01.2007 року за НОМЕР_1.

На підставі наведеного, керуючись Указом Президента України від 8.08.1995 року „Про порядок паювання земель переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям " ст.ст.17,84 Земельного кодексу України, ст.ст. 10,60,212,213,215,218 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

1. Вважати причину пропуску ОСОБА_1, строку позовної давності поважною та продовжити йому строк для звернення до суду для захисту порушеного права на земельну частку /пай/.

 

2. Зобов'язати Грушинську сільську раду Хорольського району виділити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, земельну частку /пай/ розміром 5,49 умовних кадастрових одиниць із земель резервного фонду вказаної сільської ради з оформленням відповідних правовстановлюючих документів на неї.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація