Судове рішення #829128
PI Ш Е Н Н Я

PI Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ                         Справа №2-55/2007 p.

02 березня 2007 року             Хорольський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого -  Миркушіної Н.С.

при секретарі- ПойдаТ.М., розглянувши  у відкритому судовому засіданні  в м. Хоролі справу за позовом  ОСОБА_1 до Староаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області  про  встановлення  фактуприйняття  спадщини  та визнання  права власності  на земельну частку (пай) в порядку спадкування,

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Староаврамівської сільської ради Хорольського району про втановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування.

В позовній заяві позивачка вказувала, що вона народилася 06 лютого 1955 року в с.Улянівка хорольського району , її дошлюбне прізвище було ІНФОРМАЦІЯ_1, а її батьками були ОСОБА_2 і ОСОБА_3, що доводитьсякопією свідоцтва про її народження серія ІНФОРМАЦІЯ_2. Позивачка вказує, що її матері -ОСОБА_3 належить земельна частка(пай) розміром 2,55 га , уточненою вартістю 8720,1 грн., яка перебуває в колективній власності Свк ім.Леніна Хорольського району, що доводиться сертифікатом на право на земел тну частку (пай) серія ІНФОРМАЦІЯ_5 на підставі рішення Хорольської райдержадміністрацїї від 08.10.1996 року № 403.Позивачка вказує,що її мати -ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року у віці 78 років, що підтверджується копією свідоцтва про її смерть серія ІНФОРМАЦІЯ_4 від 15. 12. 2005 року.

Після смерті матері      позивачки -ОСОБА_3 відкрилася спадщина на спадкове майно : земельну частку (пай) площею 2,55 га вартістю 8720,1 гривень.

Позивачка вказувала, що оскільки правовстановлюючих документів на спадкове майно, тобто свідоцтва на право власності на вказану земельну частку ( пай ) немає , тому вона не має можливості оформити спадщину, тому вона і змушена звернутися до суду з відповідною заявою про визнання права власності на вказане майно. Позивачка вказувала, що у встановлений законом термін вона не звернулася до нотаріальної контори для оформлення права власності, оскільки в неї не було правоустановлюючих документів на вказану земельну частку , але фактично вона прийняла спадщину ,оскільки приймала участь у похованні та поминках своєї матері,наводила порядок в будинку та на подвір'ї, виконувала ремонтні роботи по господарству після померлої ОСОБА_3

Позивачка вказувала, що відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця і народжені після його смерті, той із подружжя, який його пережив, та батьки. А відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може предявити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати ним документа , який засвідчує про його право власності. Позивачка вказує, що вона як спадкоємець першої черги має право на спадкове майно своєї покійної матері , інших спадкоємців немає.

Позивачка просила встановити факт прийняття нею спадщини після померлої матері-ОСОБА_3 та визнати за нею право власності на земельну частку /пай/ площею 2,55 га вартістю 8720,1 гривень, яка належала спадкодавцю, її матері-ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року в порядку спадкування.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала. В судовому засіданні представник відповідача, Староаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області,- Яковенко Наталія Іванівна позов визнала і не заперечувала проти визнання за позивачкою права власності на земельну частку    /пай/

 

"площею 2,55 га вартістю 8720,1 гривень, яка належала спадкодавцю- її матері ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, на підставі сертифіката на право на земельну частку • (пай) Серія ІНФОРМАЦІЯ_5.

Суд, заслухавши показання позивачки,представника відповідача , дослідивши матеріали справи : , ксерокопію свідоцтва про смерть Серія ІНФОРМАЦІЯ_4, ксерокорію сертифіката на право на земельну частку (пай) Серія ІНФОРМАЦІЯ_5 , виданого ОСОБА_3 в якому вказано, що їй належить право на земельну частку ( пай) розміром 2,55 в умовних кадастрових гектарах вартістю 8720,1 гривень, витяг з технічної документації з паювання земель, переданих у колективну власність Хорольського району Полтавської області ,виданий позивачці, де вказано, що розмір земельної частки ( паю) становить 2,55 га, вартість - 8720,1 гривень, довідку № 1208 від 03.10.2006 року, видану виконкомом Староаврамівської сільради Хорольського району про те, що від імені ОСОБА_3 ніякі заповіти не; ксерокопію аркушів паспорта позивачки та інші докази, належно оцінивши всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що позивачка є спадкоємницею за законом після смерті її матері ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3року, протягом шести місяців після іїсмерті вступила в управління спадковим майном, а тому слід встановити факт прийняття спадщини позивачкою та слід визнати за позивачкою право власності на земельну частку /пай/ ,яка належала спадкодавцю, її матері-ОСОБА_3 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, на підставі сертифіката на право на земельну частку ( пай ) Серія ІНФОРМАЦІЯ_5 , що становить 2,55 га вартістю-8720,1 гривень.

На   підставі   наведеного   та   керуючись   ст. ст. 10,   60, 212,213, 215, 256   ЦПК України, згідно ст.ст. 328, 329,1216,1261,1277 ЦК України, суд

РІШИВ :

Позов ОСОБА_1 до Староаврамівської сільської ради Хорольського району Полтавської області про встановлення фактуприйняття спадщини та визнання права власності на земельну частку (пай) в порядку спадкування,-задовольнити.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6року народження після померлої ІНФОРМАЦІЯ_3року її матері- ОСОБА_3.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6року народження , право власності на земельну частку (пай) площею 2,55 га вартістю 8720,1 гривень, яка належала спадкодавцю, її матері- ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 року, на підставі сертифіката на право на земельну частку (пай) Серія ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду може бути подана заява про його апеляційне оскарження в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд . Протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження на рішення суду подається апеляційна скарга в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація