Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #83001906

Справа № 289/1591/19

Номер провадження 2/289/521/19


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


11.11.2019         м. Радомишль


Радомишльський районний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді Луньової Д.Ю.,

за участю: секретаря судового засідання Шуба В.М.,

за відсутності сторін,

розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини, -


ВСТАНОВИВ:


Позивач звернулась до суду із зазначеним позовом, вказуючи на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла спадкодавець ОСОБА_2 .. Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина до складу якої входить земельна ділянка 3,29 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. ОСОБА_1 зазначила, що спадкодавець за життя склала заповіт, зареєстрований за № 26 від 20.11.2005, згідно якого вказану земельну ділянку заповіла позивачу. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що не звернулась своєчасно до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки постійно хворіла, та перебувала на амбулаторному лікуванні.

У підготовче засідання позивач не з`явилась, надала суду заяву, в якій просить розглядати справу за її відсутності, зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Представник відповідача у підготовче засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся судом своєчасно та належним чином, надав на адресу суду заяву, в який просить розглядати цивільну справу за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі та просить їх задовольнити.

У відповідності до ч. 2 ст. 247 Цивільного процесуального кодексу України, у зв`язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Враховуючи визнання відповідачем позовних вимог, суд ухвалює рішення в підготовчому засіданні, враховуючи вимоги ст. 200 ЦПК України.

У п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 12.06.2009 № 2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції» судам роз`яснено, що у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з`ясування і дослідження інших обставин справи.

Згідно ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини; якщо виникнення у особи права на спадщину залежить від неприйняття спадщини або відмови в його прийнятті іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється в три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 86 років у с. Заньки Радомишльського району Житомирської області, за життя склала заповіт, згідно якого заповіла земельну ділянку ОСОБА_1 ..

Згідно Довідки віл 02.09.2019 № 444, виданої виконавчим комітетом Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, ОСОБА_2 на день смерті постійно проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 За вказаною адресою на день смерті спадкодавця ніхто не проживав та не був зареєстрований.

Згідно інформації, наданої Радомишльською державною нотаріальною конторою Житомирської області, спадкова справа до майна ОСОБА_2 не заводилась.

Позивач не звернулась своєчасно до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, так як перебувала на амбулаторному лікуванні, що підтверджується відповідними медичними документами наданими позивачем.

Як вбачається з ч. 1 ст. 1269 ЦК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини особисто.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, що пропустив строк для прийняття спадщини із поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 30.05.2008 «Про судову практику у справах про спадкування» роз`яснено, що поважною причиною пропуску строку для прийняття спадщини є причини пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

При вирішенні спорів про надання додаткового строку для прийняття спадщини, суди повинні врахувати крім положень ч. 3 ст. 1272 ЦК України, правовий висновок, викладений у Постанові Верховного Суду України від 26.09.2012, згідно якого, позовні вимоги можуть бути задоволені, якщо: у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви; ці обставини визнані судом поважними.

Суд, враховуючи що відповідач позов визнав повністю, визнання позову не суперечить закону, не порушує права, свободи, інтереси інших осіб, суд приходить до висновку що позов підлягає до задоволення

Керуючись ст.ст. 12, 81, 200, 259263-265268 ЦПК України,  ст.ст.  1221, 1223, 1272 ЦК України, суд -

В И Р І Ш И В:


Позовні вимоги ОСОБА_1 (місцезнаходження/місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Потіївської сільської ради Радомишльського району Житомирської області (місцезнаходження/місце проживання: вул. Центральна, 31, с. Потіївка, Радомишльський р-н, Житомирська обл., 12225) про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини – задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженці с. Заньки Радомишльського району Житомирської області, РНОКПП НОМЕР_1 , додатковий строк тривалістю три місяці, починаючи з дня набрання рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка помела ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 86 років у с. Заньки Радомишльського району Житомирської області.

Рішення суду може бути оскаржене безпосередньо до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до п.п. 15.5 п. 15 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Суддя /підпис/ Д. Ю. Луньова


Згідно з оригіналом

Суддя Д. Ю. Луньова


"___" __________ 20 __

(дата засвідчення копії)


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація