Судове рішення #830055
Справа № 2-1369/07 р

Справа № 2-1369/07 р.

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2007 р.                                                                                                        м. Харків

Дзержннеький районний суд м. Харкова в складі:

Головуючого - судді Подус А.С..

при секретарі -           Лисенко А.А..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, третя особа: відділ громадянства та реєстрації фізичних осіб, Дзержинського РВ ХМУ УМВС України у Харківській обл., про визнання втратившим право користування житловим приміщенням. -

ВСТАНОВИВ:

03 листопада 2006 року ОСОБА_1 звернулась до Дзержинського районного суду міста Харкова з позовом, в якому просить визнати ОСОБА_2 втратившим право користування житловим приміщенням уАДРЕСА_1 та зобов'язати відділ громадянства та реєстрації фізичних осіб, Дзержинського РВ ХМУ УМВС України у Харківській обл. анулювати реєстрацію ОСОБА_2, 1962 року народження, в АДРЕСА_1

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала, при цьому пояснила суду, що з відповідачем знаходилася у зареєстрованому шлюбі з 1988 року. Від спільного життя народилася дитина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.

11 січня 1994 року їх родині, яка складалася з трьох осіб, була надана однокімнатна квартира, житловою площею 11,90 кв.м. Наймачем даної житлової площі є. ОСОБА_2.

За час проживання разом відповідач ОСОБА_2 вживав алкогольні напої, ні де не працював, зі слів позивача. ОСОБА_2 проблеми родини не турбували. Така поведінка відповідача привела до того, що 21 січня 1998 року шлюб між сторонами був розірваний, після чого ОСОБА_2 зібрав свої речі та пішов з квартири.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відповідно до відмітки КЖЕП-25 Дзержинського району м. Харкова судову повістку ОСОБА_2 вручити не уявляється можливим, оскільки він за місцем своєї реєстрації не проживає. Відповідно до ст.76 ЦПК України порядок вручення судової відповідачу дотриманий. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Третя особа Відповідач ВГРФО Дзержинського РВ ХМУ УМВС України в Харківській області в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причину своєї неявки суд не сповістив, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.

Суд, вислухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали цивільної справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що спірним є жиле приміщення в квартиріАДРЕСА_1, в якої зареєстрований відповідач ОСОБА_2

 

В судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_2 з лютого 2005 року залишив спірну житлову площу, що підтверджується актом обстеження від 17.10.2006 року.

Поважної причини не проживання ОСОБА_2 на спірній житловій площі судом не встановлено.

Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважних причин понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжено наймодавцем, а в разі спору - судом.

Керуючись ст. ст. 130.174.212-215 ЦПК України, ст. ст. 71, 72 ЖК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов, ОСОБА_1, - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2. 1962 р.н., таким, що втратив право користування житловою площею в квартирі АДРЕСА_1

Зобов'язати відділення громадянства та реєстрації фізичних осіб Дзержинського РВ ХМУ УМВС України в Харківській області виключити реєстрацію ОСОБА_2, 1962 р.н., в АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення: апеляційна скарга подасться протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з надісланням її копії до Апеляційного суду Харківської області, або   в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви па апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення складено і віддруковано суддею в нарадчій кімнаті.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація