Судове рішення #83008829



Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області

м. Павлоград, вул. Дніпровська, 135, 51400, (05632) 6-28-66


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2010 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючої судді        Токар Н.В.,

при секретарі        Романцові М.В.,

за участю позивача         ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м.Павлограді Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Богуславської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області про визнання права власності на житловий будинок, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2010 року позивач звернулася до суду з позовом, в якому просила визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , після померлого чоловіка ОСОБА_2 .

В обґрунтування позову, позивач вказала на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік ОСОБА_2 . Після смерті чоловіка відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 . 15 жовтня 2010 року вона звернулася до Другої Павлоградської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області з заявою про прийняття спадщини, після смерті її чоловіка. Пороте, отримала відповідь про відмову у вчиненні нотаріальної дії, мотивуючи тим, що у неї відсутні правовстановлюючі документи на житловий будинок АДРЕСА_1 . Вона зазначила, що 03 березня 1989 року її чоловік ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу купив у ОСОБА_3 недобудований будинок АДРЕСА_1 , після чого її чоловік і вона стали його добудовувати, проте, до теперішнього часу будинок не здали в експлуатацію. Зазначила, що вона фактично прийняла спадщину і вступила в управління та володіння спадковим майном, про що свідчить те, що після смерті її чоловіка їй було видано свідоцтво про право власності на земельну ділянку на території Богуславської сільської ради Павлоградського район Дніпропетровської області. У зв`язку з цим позивач вимушена звернутися до суду.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримала заявлені позовні вимоги у повному обсязі, просила позов задовольнити, посилаючись на підстави, зазначені в позовній заяві.

Представник відповідача - Богуславської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області в судове засідання не з`явився, про час і місце розгляду справи був належним чином повідомлений, причини неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги піддягають задоволенню.

Відповідно до ч.І ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно зі ст.1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

У судовому засіданні встановлено, що позивач уклала шлюб з ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу (арк.с.9).

03 березня 1989 року позивач та її чоловік придбали недобудований житловий будинок АДРЕСА_1 , який не було здано в експлуатацію до теперішнього часу, що підтверджується договором купівлі-продажу (арк.10,11).

Встановлено, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (арк.с.13) є чоловіком позивачки ОСОБА_1 .

Після смерті ОСОБА_2 , відкрилася спадщина на житловий будинок АДРЕСА_1 , власником якої був він. Спадкоємцями першої черги по закону, відповідно до ст.1261 ЦК України, є його дружина ОСОБА_1 .

Позивачка фактично прийняла спадщину, оскільки вона постійно проживала і проживає, та зареєстрована за вказаною адресою, підтримує технічний стан будинку, сплачує комунальні послуги, вступила в управління та володіння спадковим майном, тобто виконувала дії, що свідчать про фактичне прийняття спадщини.

Згідно з ч.І ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Встановлено, що позивач ОСОБА_1 , відповідно до ст.1268 ЦК України, вважається такою, що спадщину прийняла, оскільки не заявила про відмову від неї.

У зв`язку з цим, ОСОБА_1 15 жовтня 2010 року звернулася з заявою до Другої Павлоградської державної нотаріальної контори Дніпропетровської області з проханням видати свідоцтво про право на спадщину за законом після померлого чоловіка ОСОБА_2 , на житловий будинок АДРЕСА_1 . Проте, Друга Павлоградська державна нотаріальна контора Дніпропетровської області повідомила позивачу, що свідоцтво про право на спадщину за законом на житловий будинок АДРЕСА_1 , не може бути видане у зв`язку з тим, що відсутні правовстановлюючі документи на вищезазначений житловий будинок, зазначивши також, що свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку, розташовану на території Богуславської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області, було видано позивачу (арк.с.12).

Оскільки, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є єдиною спадкоємицею згідно ст. 1261 ЦК України, і відповідно до ст.1268 ЦК України, вважається такою, що спадщину прийняла, оскільки не заявила про відмову від неї, суд вважає можливим визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , після померлого чоловіка ОСОБА_2 .

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 15, 57-60, 131, 209, 212-215 ЦПК України, ст. ст. 1218, 1261,1268, 1270 ЦК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Богуславської сільської ради Павлоградського району Дніпропетровської області про визнання права на житловий будинок - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , у порядку спадкування за законом, після смерті чоловіка ОСОБА_2 .

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачи апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя:                                                        Н.В. Токар



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація