Справа №2-349 2007р.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМУКРАЇНИ
06 березня 2007 року Косівський районний суд Івано-Франківської області в складі:
Головуючого - судді: Цалина Б.М.
Секретаря- ГубчукД.Ю.
з участю позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: ОСОБА_5.
відповідачки: ОСОБА_4
відповідача: ОСОБА_3.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Косів справу за позовом ОСОБА_1 до Стопчатівської сільської ради, ОСОБА_4, ОСОБА_3 про встановлення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідачів про встановлення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач, ОСОБА_1, позов підтримав, суду пояснив, що за свого життя його тітка, рідна сестра його матері - ОСОБА_2 за заповітом від ІНФОРМАЦІЯ_1 передала у його власність все належне їй майно. Спадкодавець померла ІНФОРМАЦІЯ_2. Після смерті тітки залишилось спадкове майно, а саме будинковолодіння, яке складається із житлового будинку і розташоване в АДРЕСА_1 про, що свідчить свідоцтво про право власності на це будинковолодіння від ІНФОРМАЦІЯ_4 і зареєстровано в Коломийському МБТІ за ІНФОРМАЦІЯ_3. ОСОБА_4 та ОСОБА_3. можуть претендувати на частину спадкового майна за законом, однак вони не мають претензій до цього спадкового майна, так як після смерті спадкодавця він повністю став користуватися спадковим майном, має ключі від житлового будинку, користується земельною ділянкою. Відповідачі погоджуються з передачею всього майна в його користь. При зверненні в Косівську районну державну нотаріальну контору, для належного оформлення спадщини йому повідомили про пропуск терміну для прийняття спадщини та запропонували звернутися до суду. Так як, він тривалий час перебував за межами області на тимчасових заробітках та юридично не грамотна людина, а тому не придав важливого значення для юридичного оформлення свого права на це майно. Просить позов задоволити.
Представник відповідача, сільський голова Стопчатівської сільської ради, ОСОБА_5, позов визнала, суду пояснила, що померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2, дійсно доводилася позивачу тіткою. За життя ОСОБА_2. залишила заповіт від ІНФОРМАЦІЯ_1 в користь ОСОБА_1 на все своє майно. До спадкового майна відноситься житловий будинок, що в АДРЕСА_1. З дня смерті ОСОБА_2., позивач вступив в управління спадковим майном, доглядає за спадковим будинком, ключі від будинку знаходяться в нього. Не заперечує щодо задоволення позову.
Відповідачка ОСОБА_4, позов визнала, суду пояснила, що вона являється спадкоємцем по закону після смерті сестри ОСОБА_2 . Однак не має претензій до цього спадкового майна, так як погоджується з передачею всього майна в користь ОСОБА_1, а також не зверталася з відповідною заявою у встановлений законом строк щодо прийняття спадщини. Не заперечує щодо задоволення позову.
Відповідач ОСОБА_3, позов визнав, суду пояснив, що він являється
спадкоємцем по закону після смерті сестри ОСОБА_2. Однак не має претензій до цього спадкового майна, так як погоджується з передачею всього майна в користь ОСОБА_1, а також не звертався з відповідною заявою у встановлений законом строк щодо прийняття спадщини. Просить позов задоволити.
Суд вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підставний і підлягає до задоволення з наступних підстав:
- із заповіту від ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається, що ОСОБА_2 склала заповітне розпорядження , яким все своє майно де б воно не було і з чого б воно не складалось заповіла ОСОБА_1- а.с.5 .
В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1 правомірно являється спадкоємцем всього належного померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 майна за заповітом.
Суд вважає, що позивач в зв"язку із тривалим перебуванням за межами області на тимчасових заробітках та юридичною неграмотністю, тобто із поважних причин пропустив законний термін для прийняття спадщини в наслідок чого останній на даний час не може в належному порядку прийняти спадщину за заповітом.
Згідно ч.З ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
На підставі ч. З ст. 1272 ЦК України та керуючись ст. 213-215 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов задоволити. Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 народження, жителю АДРЕСА_2 додатковий строк для прийняття спадщини в Косівській державній нотаріальній конторі, після смерті ОСОБА_2 терміном на один місяць.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подано в строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до Косівського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківського Апеляційного суду через Косівський районний суд протягом двадцяти Днів після подання заяви про апеляційне оскарження.