Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #83194390

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/651/19


УХВАЛА

про повернення судового збору


27 листопада 2019 року м. Київ


Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Глущенко Я.Б., суддів Пилипенко О.Є., Черпіцької Л.Т., розглянувши у порядку письмового провадження заяву Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про повернення судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 жовтня 2019 року у справі за адміністративним позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, -


В С Т А Н О В И В:

У січні 2019 року Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - позивач, ФОП ОСОБА_1 ) звернулась у суд з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві (далі - відповідач, апелянт, ГУ ДФС у м. Києві) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 жовтня 2019 року позов задоволено.

Не погоджуючись із рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та прийняти нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити.

Ухвалою суду від 18 листопада 2019 року апеляційну скаргу відповідача було залишено без руху та надано строк для усунення недоліків, а саме надання документа про сплату судового збору у розмірі 1152,60 грн.

На виконання вимог ухвали суду 26 листопада 2019 року відповідачем надано документ про сплату судового збору, а саме - платіжне доручення від 20 листопада 2019 про сплату судового збору на суму 2881,50 грн.

У зв`язку з тим, що сплата судового збору проведена у більшому розмірі, ніж визначено Законом України «Про судовий збір» розмірі, відповідачем подано заяву про повернення надмірно сплаченої суми судового збору у розмірі 1728,90 грн. у зв`язку зі сплатою його у більшому,.

Розглянувши матеріали вказаної заяви, суд приходить до висновку про наявність підстав для її задоволення з огляду на таке.

Правові засади справляння судового збору, платники, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI у відповідній редакції (далі - Закон).

Відповідно до положень статей 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється за подання апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

З огляду на те, що предметом позову є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, яким позивачу визначено суму грошового зобов`язання у розмірі 17000,00 грн., позовні вимоги є вимогами майнового характеру, оскільки таке рішення змінює майновий стан особи.

Зі змісту постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05 лютого 2016 року №2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» вбачається, що, перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно враховувати, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов`язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 4 Закону у редакції, яка діяла на момент подання позову до суду першої інстанції, ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, складала 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи суму грошового зобов`язання, визначену оскаржуваним податковим повідомленням - рішенням, ставка судового збору має бути обрахована виходячи з найнижчої межі, тобто не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Положеннями частини 1 зазначеної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2019 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 11 листопада 2018 року №2629-VIII встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00 грн.

З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції складає 1152,60 грн. (1921,00 грн. х 0,4 х 150%).

Водночас, згідно платіжного доручення від 20 листопада 2019 року №6129 відповідачем було сплачено судовий збір у розмірі 2881,50 грн., який зараховано на відповідний казначейський рахунок 21 листопада 2019 року.

Тобто, ГУ ДФС у м. Києві внесено судового збору на 1728,90 грн. більше, ніж передбачено Законом (2881,50 - 1152,60).

Відповідно до пункта 1 частини 1 статті 7 Закону сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом.

Згідно частини 1 статті 143 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Отже, зважаючи на те, що ГУ ДФС у м. Києві було сплачено судовий збір у розмірі, що на 1728,90 грн. більше від визначеного Законом, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення надмірно сплаченої суми судового збору у відповідності до пункта 1 частини 1 статті 7.

Керуючись статтею 7 Закону України «Про судовий збір», статтями 143, 243, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


У Х В А Л И В:

Заяву Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про повернення судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 жовтня 2019 року - задовольнити.

Повернути Головному управлінню Державної фіскальної служби у місті Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 39439980) надмірно сплачену згідно платіжного доручення від 20 листопада 2019 року №6129 суму судового збору у розмірі 1728 (одна тисяча сімсот двадцять вісім) гривень 90 копійок.


Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.



Суддя-доповідач Я.Б. Глущенко


Судді О.Є. Пилипенко


Л.Т. Черпіцька








































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація