- Відповідач (Боржник): Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області
- Позивач (Заявник): Хоружий Світлана Юріївна
- Заявник апеляційної інстанції: Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області
- Позивач (Заявник): Хорунжий Світлана Юріївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 грудня 2019 р. Справа №200/13786/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Молочна І. С. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості з виплати пенсії,-
встановив:
28 листопада 2019 року на адресу суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про:
- визнання бездіяльності Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії за період з квітня 2017 року по вересень 2018 року в сумі 22040 (двадцять дві тисячі сорок) гривень 82 копійки протиправною;
- стягнути з Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області на користь ОСОБА_1 заборгованість з виплати пенсії за період з квітня 2017 року по вересень 2018 року в сумі 22040 (двадцять дві тисячі сорок гривень) гривень 82 копійки.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі, досліджуючи зміст та обґрунтованість позовної заяви та наданих документів до позовної заяви, набуваю висновку, що вона підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Щодо форми і змісту позовної заяви.
Відповідно до ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до п. 1, 4 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті та всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Суд зазначає, що до копії адміністративного позову, які направляються відповідачу, не додані всі копії документів, які перераховані в додатках до позовної заяви, а саме: паспорта та ідентифікаційного номера позивача.
Таким чином, позивач повинен надати до суду відсутні копії документів.
Щодо питання сплати судового збору.
Відповідно до матеріалів справи, позивач надає клопотання про звільнення від сплати судового збору, обґрунтоване тим, що позивач має скрутне матеріальне становище, яке не дозволяє сплатити судовий збір за подання позову.
Згідно з ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно частини 1 статті 8 Закону №3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір»», визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Дослідивши клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, суд вважає, що позивачем не додано до позовної заяви необхідних доказів, що підтверджують його майновий стан та відсутність доходів з інших джерел походження, а саме: довідки із органів Державної фіскальної служби.
Згідно частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет на 2019 рік» від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII, розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу становить 1921,00 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги про оскарження дій суб`єкта владних повноважень у розмірі 768,40 грн. або надати докази, що підтверджують його майновий стан та відсутність доходів з інших джерел походження, а саме: довідки із органів Державної фіскальної служби.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ухвалив:
Позовну ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області про визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості з виплати пенсії - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання:
- копій доданих до позовної заяви документів, для направлення відповідачеві, а саме: паспорта та ідентифікаційного номера позивача;
- доказів сплати судового збору в розмірі 768,40 грн. за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру або обґрунтоване клопотання про відстрочення сплати судових витрат та доказів в підтвердження неможливості сплати судового збору.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя І.С. Молочна
- Номер:
- Опис: про зобов'язання вчинити дії щодо виплати заборгованості з пенсії
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 200/13786/19-а
- Суд: Донецький окружний адміністративний суд
- Суддя: Молочна І.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.11.2019
- Дата етапу: 27.03.2020
- Номер: 850/1710/20
- Опис: визнання бездіяльності протиправною та стягнення заборгованості з виплати пенсії
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 200/13786/19-а
- Суд: Перший апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Молочна І.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.02.2020
- Дата етапу: 18.02.2020