Судове рішення #8335259

справа №  2а-8122/09/0670  

категорія  6.14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2010 р.                                                                                  м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді  Чернової Г.В.,

при секретарі -       Шакалові А.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом  Новоград - Волинського міського центру зайнятості (Робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття)   

до   Приватного сільськогосподарського підприємства "1 Травня"    

про  стягнення 5440,66 грн.,-

встановив:

Новоград-Волинський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "1 Травня" штраф у розмірі 5440,66 грн., обґрунтовуючи це тим, що відповідач, в порушення вимог ч.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення", не повідомив за два місяці державну службу зайнятості про заплановане вивільнення працівників ОСОБА_1., ОСОБА_2., ОСОБА_3. та не подав у 10-ти денний строк після його вивільнення звіт про фактично вивільнених працівників, за що на нього накладений штраф у розмірі річної заробітної плати вивільненого працівника, який ним не сплачено в добровільному порядку.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, про час, дату та місце судового засідання відповідач повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що відповідач зареєстрований в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості як платник внесків до Фонду  загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за №65300324 від 31.03.2000 року.

Наказом відповідача від 25.06.2007 року №6-к було звільнено за п.1 ст.40 ЗКпП України (скорочення чисельності працівників) громадянина ОСОБА_1 наказом №8-к від 28.07.2007 року  громадянина ОСОБА_2, наказом №8-к від 28.07.2007 року громадянку ОСОБА_3.  

Актом № 41 перевірки додержання вимог Закону України «Про зайнятість населення» від 11.12.2007 року, який підписаний керівником ПСП "1 Травня" без заперечень, стверджується, що відповідач допустив порушення вимог ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", а саме не подав до Новоград-Волинського міського центру зайнятості інформацію про майбутне вивільнення працівників ОСОБА_1 ОСОБА_3 та ОСОБА_2 та про їх фактичне вивільнення та відповідачу приписано сплатити штраф у розмірі 6528,78 грн.

Згідно довідки, наданої відповідачем, розмір річної заробітної плати працівника ОСОБА_1. за період з жовтня 2006 року по травень 2007 року складав 908,66 грн., ОСОБА_2. за період з серпня 2006 року по липень 2007 року - 4760,42грн., ОСОБА_3. за період з серпня 2006 року по липень 2007 року - 859,70грн.

Як вбачається з Інструкції щодо заповнення форми звітності №4-ПН (план) "Звіт про заплановане вивільнення працівників" та Інструкції щодо заповнення форми звітності № 4-ПН (факт) "Звіт про фактичне вивільнення працівників", затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 420 від 19.12.2005 року, при вивільненні працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, підприємства, установи, організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форм власності, повинні інформувати про це центри зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.

Частиною 5 статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" передбачено, що При вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.  

За таких обставин, суд вважає, що відповідач, відповідно до ч.5 ст.20 Закону України "Про зайнятість населення", зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 6528,78 грн.

Однак, враховуючи те, що відповідачем частково борг в сумі 1088,12грн. сплачено, на час розгляду справи заборгованість відповідача становить 5440,66грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.20 Закону України "Про зайнятість населення", ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з Приватного сільськогосподарського підприємства "1 Травня" на користь Новоград-Волинського міського центру зайнятості штраф у розмірі 5440,66грн.

          Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Головуючий суддя:                                                                                Г.В. Чернова


  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація