ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11.07.06 р. Справа № 22/160
Суддя господарського суду Донецької області Волошинова Л. В.
при секретарі судового засідання Прядці І. М.
розглянув у відкритому судовому засіданні господарського суду справу
за позовом: прокурора м. Слов”янська в інтересах держави в особі Слов”янської об”єднаної державної податкової інспекції
до відповідача: суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 м. Слов'янськ
про стягнення заборгованості в сумі 3 738,59 грн.
за участю
прокурора: Лисенко С. І.
представників
від позивача: Стешенко Ю. В., Гутченко В. О. - за довір.
від відповідача: не з”явився
третя особа:
СУТЬ СПРАВИ:
Прокурор м. Слов”янська звернувся до господарського суду Донецької області з позовом в інтересах держави в особі Слов”янської об”єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м. Слов'янськ про стягнення заборгованості по сплаті штрафних (фінансових) санкцій в сумі 3 738,59 грн.
В обґрунтування своїх вимог прокурор посилається на податкове повідомлення від 07.05.2003 р. № НОМЕР_1 та податкове повідомлення - рішення від 11.05.2004 р. № НОМЕР_2.
Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, заперечень на позов не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, суд ВСТАНОВИВ:
31.05.2002 р. ОСОБА_1 був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, який перебуває на податковому обліку в Слов”янській об'єднаній державні податковій інспекції.
07.05.2003 р. Слов”янською об'єднаною державною податковою інспекцією було винесене податкове повідомлення № НОМЕР_1, яким до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 були застосовані фінансові санкції в сумі 3 493,50 грн.
Підставою для винесення зазначеного податкового повідомлення став акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності від 29.04.2003 р. №НОМЕР_3, яким зафіксовані порушення вимог п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст. 3 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”, ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.
11.05.2004 р. Слов”янською об”єднаною державною податковою інспекцією було прийняте податкове повідомлення - рішення № НОМЕР_2, яким до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 були застосовані фінансові санкції в сумі 690,75 грн.
Підставою для прийняття зазначеного податкового повідомлення - рішення став акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності від 05.05.2004 р. № НОМЕР_4, яким зафіксовані факти порушень п. 1, п. 2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ч. 1 ст. 7 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності”.
Відповідно до листа Слов”янської об'єднаної державної податкової інспекції від 26.06.2006 р. № НОМЕР_5 відповідач податкове повідомлення від 07.05.2003 р. № НОМЕР_1 та податкове повідомлення - рішення від 11.05.2004 р. № НОМЕР_2 в судовому чи адміністративному порядку не оскаржував.
За результатами розгляду матеріалів справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступними підставами.
Відповідно до п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” в редакції Закону від 01.06.2000 р. № 1776-III (зі змінами та доповненнями) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Відповідальність за порушення вимог цих норм встановлена п. 1 ст. 17 цього Закону, відповідно до якого у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Відповідно до ст. 3 Закону України “Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1996 р. № 98/96-ВР (зі змінами та доповненнями) торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів, підлягає патентуванню.
Порядок використання торгового патенту встановлений ст. 7 цього Закону, відповідно до якої торговий патент повинен бути розміщений:
на фронтальній вітрині магазину, а у разі її відсутності - біля касового апарату;
на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;
на табличці - для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торгових точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності;
у пунктах обміну іноземної валюти;
у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.
Торговий патент має бути відкритим та доступним для огляду.
Відповідно до абзаців третього та четвертого ст. 8 Закону за порушення порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною першою статті 7 цього Закону, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, сплачують штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць та штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, відповідно.
Відповідно до ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, в тому числі її виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно з абзацом п”ятим ч. 2 ст. 17 зазначеного Закону у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.
У зв'язку з тим, що відповідач податковео повідомлення від 07.05.2003 р. № НОМЕР_1 та податкове повідомлення - рішення від 11.05.2004 р. № НОМЕР_2 не оскаржив, визначених в них сум фінансових санкцій не сплатив позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. ст. ст. 17-20, 69-72, 86, 158 - 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов прокурора м. Слов”янська в інтересах держави в особі Слов”янської об'єднаної державної податкової інспекції до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 м. Слов'янськ про стягнення заборгованості в сумі 3 738,59 грн. задовольнити.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, відомості про рахунки відсутні) на р/р 3119106600075, одержувач - ВДК у м. Слов”янську та Слов”янському районі, ЄДРПОУ 24165094, банк УДК у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 23030300 заборгованість по сплаті фінансових санкцій в сумі 3 047,84 грн.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, відомості про рахунки відсутні) на р/р 31111104600075, одержувач - ВДК у м. Слов”янську та Слов”янському районі, ЄДРПОУ 24165094, банк УДК у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 23030100 заборгованість по сплаті фінансових санкцій в сумі 690,75 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Волошинова Л.В.