справа № 2-68/10/1605
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 січня 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі: головуючого судді Радзівона О.І., при секретарі Кузуб В.В., з участю представників сторін ОСОБА_1, адвоката ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гребінка цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на малолітню дитину, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулася до суду із позовом до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто, відповідач ухиляється від свого обов’язку по наданню допомоги для утримання дитини.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала повністю, просить суд стягнути із відповідача на свою користь аліменти на утримання малолітньої дочки, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини від доходу (заробітку), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи із дня подачі заяви до суду і до повноліття дитини.
Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував.
Під час судового розгляду справи судом встановлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі, який було укладено 24 квітня 1999 року у Гребінківському відділі реєстрації актів громадянського стану Полтавської області, про що свідчить Свідоцтво про одруження (а.с. 5).
3 березня 2001 року у них народилася дочка, ОСОБА_5.
Угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.
Відповідно до ст. 180 СК батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
У відповідності до ч. 1 ст. 182 СК при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Згідно з ч. 1 ст. 183 СК частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
На підставі викладеного, відповідно до вимог ст. 180; ч. 1 ст. 182; ч. 1 ст. 183 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 8; 10; 60; 212-215; ч. 1 ст. 223 ЦПК, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_3 задовольнити повністю.
Стягнути із ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого у загоні воєнізованої охорони «Південної залізниці» (юридична адреса: 37400, м. Гребінка вул. Шевченка, № 5 Полтавської області) на посаді старшого стрільця, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, на користь ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання малолітньої дочки, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини від доходу (заробітку), але не менше 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи із дня подачі заяви до суду, 07.12.2009 року, і до досягнення дитиною повноліття, 03.03.2019 року.
Стягнути із ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн..
В частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць рішення підлягає негайному виконанню.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя О.І.Радзівон