Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #83543294

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 640/21643/18


УХВАЛА


10 грудня 2019 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Бабенка К.А., суддів: Бараненка І.І., Єгорової Н.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Київського обласного військового комісаріату на Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 вересня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -


В С Т А Н О В И В:


Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2019 року апеляційну скаргу Київського обласного військового комісаріату на Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 вересня 2019 року залишено без руху; повідомлено, що протягом десяти днів з дня вручення Ухвали особа має право вказати інші підстави для поновлення строку.

Копію зазначеної Ухвали отримано Відповідачем - Київським обласним військовим комісаріатом, 25 листопада 2019 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи зворотним Повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

Відповідачем 09 грудня 2019 року подано Клопотання про поновлення строків, в якій він просить поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.

Відповідач, як на підставу зазначеного посилається на визначені Конституцією України основні засади судочинства, якими зокрема є забезпечення права на апеляційний перегляд справи.

А як зазначено в Ухвалі Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 09 грудня 2019 року у справі №1340/4679/18 за позовом ОСОБА_2 до командира Військової частини А1594 про зобов`язання вчинити дії, відповідно до правових висновків Європейського Суду з прав людини, право на суд, одним з аспектів якого є право доступу до суду, не є абсолютним і може підлягати дозволеним за змістом обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг. Такі обмеження не можуть зашкоджувати самій суті права доступу до суду, мають переслідувати легітимну мету, а також має бути обґрунтована пропорційність між застосованими засобами та поставленою метою (пункт 33 рішення у справі «Перетяка та Шереметьєв проти України» від 21.12.2010, заява №45783/05). Норми, що регулюють строки подачі скарг, безсумнівно, спрямовані на забезпечення належного здійснення правосуддя і юридичної визначеності. Зацікавлені особи мають розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані (пункти 22-23 рішення у справі «Мельник проти України» від 28.03.2006, заява №23436/03); отже, встановлення процесуальних строків законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій; обґрунтовуючи висновки про обов`язок сторони належним чином використовувати процесуальні права, у рішенні від 07 липня 1989 року у справі «Union Alimentaria Sanders S.A. v. Spain» Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, пов`язаних зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання; підстави пропуску строку звернення до суду можуть бути визнані поважними, якщо вони пов`язані з непереборними та об`єктивними перешкодами, труднощами, які не залежать від волі особи та унеможливили своєчасне, тобто у встановлений законом процесуальний строк, подання касаційної скарги; тільки наявність об`єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав щодо оскарження судового рішення у касаційному порядку у строк встановлений процесуальним законом, може бути підставою для висновку про пропуск строку касаційного оскарження з поважних причин.

У зв`язку з наведеним, колегія суддів дійшла висновку про визнання зазначених Відповідачем - Київським обласним військовим комісаріатом, підстав для поновлення строку апеляційного оскарження неповажними, оскільки відсутні об`єктивні перешкоди чи труднощі для своєчасного вчинення стороною у справі процесуальних дій, які б були об`єктивними та не залежали від волевиявлення скаржника.

Відповідно до п. 4 частини першої ст. 299 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження визнані судом неповажними.

Керуючись п. 4 частини першої ст. 299, частиною другою ст. 325, частиною третьою ст. 328, ст. 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -


У Х В А Л И В:


У відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Київського обласного військового комісаріату на Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 вересня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Київського обласного військового комісаріату, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Верховного Суду.

Ухвалу складено в повному обсязі 10.12.2019 року.



Суддя-доповідач Бабенко К.А.



Судді: Бараненко І.І.



Єгорова Н.М.







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація