- позивач: Шевчук Віталій Олександрович
- відповідач: Шевчук Олександр Валентинович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 138/2567/19
Провадження №:2/138/890/19
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
12 грудня 2019 року м. Могилів-Подільський
Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Холодової Т.Ю.,
за участю секретаря судового засідання Сілантьєвої Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, -
ВСТАНОВИВ:
02.10.2019 ОСОБА_1 звернувся до Могилів-Подільського міськрайонного суду Вінницької області з вказаним позовом. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач є його батьком і сплачував аліменти на його утримання до досягнення ним повноліття. На даний час позивач досяг повноліття та продовжує навчання на 1 курсі за скороченим терміном навчання денного відділення факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання Вінницького національного технічного університету. Строк навчання позивача з 01.09.2019 по 30.06.2021. Позивач знаходиться на утриманні матері. ОСОБА_2 не може в повній мірі забезпечити себе усім необхідним для життя і навчання, йому не вистачає коштів на продукти харчування, речі, канцелярські товари та оплату за проживання в гуртожитку і транспортні витрати. Відповідач добровільно матеріальну допомогу на утримання позивача не надає, хоча має таку можливість, оскільки працює по найму у приватних осіб, робить ремонти житлових приміщень, інших утриманців не має. За таких підстав, позивач просить стягувати з відповідача на його утримання аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку, щомісячно, починаючи з дати подання позову до суду та до закінчення навчання, або до досягнення позивачем двадцяти трьох років.
Ухвалою суду від 17.10.2019 відкрито провадження у даній справі, ухвалено розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено розгляд справи по суті.
12.12.2019 позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, при зверненні з позовом до суду подав заяву, в якій позов підтримав повністю, просив справу розглянути у його відсутність, не заперечує проти ухвалення заочного рішення.
Відповідач ОСОБА_2 , належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання, правом подання відзиву на позовну заяву не скористався, у судове засідання не з`явився без повідомлення причин своєї неявки.
Оскільки позивач не заперечує проти заочного вирішення справи, з урахуванням викладеного вище, це дає підстави суду відповідно до ст. 280 ЦПК України ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Відповідно до копії Свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 батьками ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 5).
Згідно з копією Свідоцтва про розірвання шлюбу серії НОМЕР_2 , шлюб між батьками позивача розірвано, прізвище мати позивача змінено на « ОСОБА_4 » (а.с. 6).
Відповідно до довідки про реєстрацію місця проживання особи Вінницької міської ради Департаменту адміністративних послуг № 55983 від 19.09.2019 позивач зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 4).
Крім цього, до складу сім'ї позивача входить його мати, що підтверджується довідкою про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку),осіб Юрковецької сільської ради Могилів-Подільського району Вінницької області № 2-24/363 від 27.09.2019 (а.с. 8).
Згідно довідки ВНТУ Ф БТЕГП № 2700 від 05.09.2019 ОСОБА_1 є студентом 1 курсу за скороченим терміном навчання денного відділення факультету будівництва, теплоенергетики та газопостачання Вінницького національного технічного університету. Термін навчання з 01.09.2019 по 30.06.2021 (а.с. 9).
Відповідно до ч. 1 ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Згідно з ч. 1 ст. 200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182цього Кодексу. Даними обставинами, зокрема, є стан здоров`я та матеріальне становище дитини, стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина.
Як зазначає позивач, на даний час він є повнолітнім, позивачу надає матеріальну допомогу його мати, купуючи продукти, речі, канцтовари, оплачуючи проживання в гуртожитку по 2080 гривень на семестр та транспортні витрати по 260 гривень щотижня, однак мати на даний час не працює, має випадкові заробітки, а тому вона не має можливості надавати позивачу допомогу в достатньому розмірі, а позивач не має можливості самостійно забезпечити себе належними умовами.
Як вказує позивач в позові, відповідач фізично здоровий, працює по найму у приватних осіб, робить ремонти житлових приміщень, інших утриманців не має, а тому має можливість надавати матеріальну допомогу повнолітньому сину, який продовжує навчання. Заперечення відповідача щодо таких обставин до суду не надходили.
За таких підставсуд приходить до висновку, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного вище та керуючись ст. ст. 182, 199, 200 ч. 1 СК України, ст. ст. 12, 76-81, 247 ч. 1, 259 ч. 1, 2, 6, 263-265, 280-283, 289, 430 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання задовольнити повністю.
Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , аліменти на його утримання у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) ОСОБА_2 , починаючи з 02 жовтня 2019 року і до закінчення ОСОБА_1 навчання або до досягнення ним двадцяти трьох років.
Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Відповідач, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Вінницького апеляційного суду через Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач: ОСОБА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Суддя: Холодова Т.Ю.
- Номер: 2/138/890/19
- Опис: про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 138/2567/19
- Суд: Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
- Суддя: Холодова Т.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 04.10.2019
- Дата етапу: 23.01.2020