Справа № 1-199/2009 р.
В И Р О К
ІМ”ЯМ УКРАЇНИ
22 вересня 2009 року Канівський міськрайонний суд Черкаської області
в складі : головуючого - судді Дубенець М.І.
з участю секретаря Захарченко В.В.
прокурора Шендрика Ю.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Каневі Черкаської області кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,
уроженця м. Миронівка Київської області, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_2, розлученого, працюючого водієм –експедитором на ВАТ „ Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів” м. Миронівка Київської області, прож. ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше не судимого
- - у вчиненні злочину передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України,-
ВСТАНОВИВ :
підсудний ОСОБА_1 працюючи згідно наказу ВАТ „ Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів” № 134-П від 19.07.2009року на посаді водія –експедитора та будучи відповідно до договору про повну матеріальну відповідальність № 22М/05/09 від 02.05.2009р. особою, яка приймає на себе повну матеріальну відповідальність за незабезпечення цілості всих переданих йому товарно –матеріальних цінностей та коштів, а також за незабезпечення цілості тих товарно-матеріальних цінностей, що будуть передаватись йому під звіт ВАТ „ Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів” протягом дії усього строку даного договору ; у випадку виявлення недостачі переданих йому під звіт товарно-матеріальних цінностей або коштів більше встановлених допустимих норм, знищення, пошкодження , зниження якості або псування з його вини товарно-матеріальних цінностей , він зобов”язується відшкодувати недостачу коштів та заподіяну шкоду відповідним товарно- матеріальним цінностям; у разі розкрадання, недостачі, умисного знищення або умисного зіпсуття товарно-матеріальних цінностей розмір шкоди визначається за цінами, що діють у місцевості , де вчинено розкрадання , виявлено недостачу, мало місце умисне знищення або умисне зіпсування, тобто, будучи матеріально-відповідальною особою, 22.07.2009р. здійснюючи перевезення на автомобілі „ Мерседес-Бенц” д/н АА 6373 ЕХ , причіп д/н НОМЕР_1 та отримавши відповідно до товарно-транспортної накладної МЗ-0096645 о 14 годині у ВАТ „ Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів” комбікорм вагою 23 340 кг, платником та вантажоодержувачем якого є ЗАТ „ Миронівська птахофабрика” , проводячи на дільниці № 5 в с. Ляпляве Канівського району о 16 год. 30 хв. розвантажування комбікорму БПК 22-35 , діючи умисно , з метою привласнення частини комбікорму , закрив кран-заслонку подачі комбікорму та відкрив верхній клапан ємкості для того, щоб стравити повітря, яке знаходилось під тиском в ємкості , в результаті чого в цистерні автомобіля залишився комбікорм вагою 2270 кг та в подальшому здійснив привласнення ввірених йому товарно-матеріальних цінностей, а саме комбікорму на суму 3790 грн.90коп. , чим спричинив ЗАТ „ Миронівська птахофабрика”збитків на зазначену суму.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України визнав повністю та пояснив, що він працює водієм- експедитором на ВАТ „ Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів”, керує автомобілем НОМЕР_2 і є матеріально-відповідальною особою . 21 та 22 .07. 2009року він на автомобілі НОМЕР_3 , причіп АА 7518ХТ ,здійснював рейси по доставці кобікорму на виробничі дільниці по вирощуванню птиці № 5 та № 8 ЗАТ „ Миронівська птахофабрика”. 22.07.2009р. він відповідно до накладної отримав на ВАТ „ Миронівський завод по виготовленню круп та комбікормів” комбікорм вагою 23340 кг для ЗАТ „ Миронівська птахофабрика” .Перед приїздом до дільниці № 5 він зважив автомобіль на ваговій в с. Степанці Канівського району. Приїхавши в бригаду № 5, що в с. Ліпляве о 16 год 30 хв. він розпочав здійснювати розвантажування комбікорму, після огляду пломб інспектором охорони. Під час розвантаження інспектор з охорони із документами пішов на територію дільниці . Він з метою викрадення частини комбікорму, який в подальшому планував продати , закрив кран –заслонку подачі комбікорму . Для того , щоб стравити повітря , яке знаходилось під тиском в ємкості цистерни , відкрив верхній клапан ємкості для стравлювання повітря. Після того як тиск повітря в ємкості відсутній можна було б проводити розвантаження комбікорму у мішки. Він заздалегідь взяв із собою 19 поліетиленових мішків. Повітря він стравлював з метою, щоб працівник охорони чув, що ємкість з-під комбікорму пуста. Після стравлювання повітря в цистерні залишилось близько 2 тон комбікорму. Розвантаживши цистерну він виїхав з території бригади о 17 год. 45 хв. Під час руху по дорозі його зупинив охоронець ЗАТ „ Миронівська птахофабрика” і запропонував поїхати на вагову в с. Степанці . Коли приїхали на вагову , то було встановлено , що він , ОСОБА_1 викрав комбікорм вагою 2270 кг. Автомобіль та мішки були вилучені працівниками міліції. Викрадений комбікорм хотів розсипати у мішки і продати по 50 грн. за мішок , виручені кошти хотів використати для оплати вступу дочки до учбового закладу. У вчиненому щиро кається , просить суд суворо його не карати.
Учасники судового розгляду не оспорюють фактичних обставин справи і тому суд, вважає за недоцільне дослідження доказів стосовно цих обставин справи. Сторони проти цього не заперечують.
Підсудний та учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності їх позицій не має. Учасникам судового розгляду роз’яснені їх права, передбачені ст.299 КПК України
Дії підсудного ОСОБА_1 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 191 України, як привласнення чужого майна , яке було ввірене особі.
При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного ОСОБА_1, який за місцем проживання характеризується позитивно.
До обставин справи, що пом’якшують відповідальність підсудного суд відносить його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, те що він має на утриманні неповнолітну дочку ІНФОРМАЦІЯ_4 та є потерпілим від аварії на ЧАЕС ( 4 категорія) .
Обставин справи, що обтяжують покарання підсудного, суд не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу підсудного, наявність пом’якшуючих вину обставин, відсутність тяжких наслідків від вчиненого ним злочину, що значно зменшує ступінь суспільної небезпечності, суд вважає, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції його від суспільства, як це перебчачено ч.1 ст. 191 КК України, у виді штрафу.
Міра запобіжного заходу підсудному ОСОБА_1 – підписка про невиїзд- зміні не підлягає.
Речові докази :
автомобіль „ Мерседес-Бенц” дн АА 6373ЕХ ,причіп д/н АА 7518ХТ, комбікорм БПК 22-35 вагою 2270 кг підлягають передачі власнику ЗАТ „ Миронівська птахофабрика” ;
19 поліетиленових мішки підлягають знищенню.
Судові витрати та цивільний позов по справі не заявлено.
Керуючись ст. ст. 321, 323, 324 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України та призначити йому покарання за ч.1 с. 191 КК України у виді штрафу в розмірі 30 неоподат ковуваних мінімумів доходів громадян – 510 грн. без позбавлення права обіймати певні посади.
Міру запобіжного заходу засудженому ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд до вступу вироку в законну силу , після чого скасувати.
Речові докази :
автомобіль „ Мерседес-Бенц” дн АА 6373ЕХ , причіп д/н АА 7518ХТ, комбікорм БПК 22-35 вагою 2270 кг передати власнику ЗАТ „ Миронівська птахофабрика” с. Степанці , вул. Жовтнева, 25 Канівського району Черкаської області ;
19 поліетиленових мішків - знищити.
На вирок може бути подано апеляцію до Черкаського апеляційного суду через Канівський міськрайонний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Головуючий М.І.Дубенець