Судове рішення #8356929

                                                             

                                                  Р І Ш Е Н Н Я                                    справа 2-202-2010 р.

                                      І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

4 березня 2010 року                    Шполянський районний суд Черкаської області

                             в складі: головуючого судді       Горобець О.К.

                             при секретарі:                              Кавун Т.О.

розглянувши у відкритому судовому засідання в залі суду в м. Шполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Шполянського району про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини ,-  

                                                     В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовом, який підтримав в судовому засіданні і просив визначити додатковий строк для подання заяви до Шполянської нотаріальної контори про прийняття спадщини, мотивуючи тим, що 7 січня 2002 року в с. Топильно, Шполянського району померла його баба ОСОБА_3, актовий запис про смерть № 29 в книзі реєстрації актів про смерть ОСОБА_2 сільської ради.

Спадкове майно складається з земельної ділянки, площею 3,33 гектарів, яка розташована в межах ОСОБА_2 сільської ради та домоволодіння в с. Топильно Шполянського району.

Позивач у належному порядку не оформив документи про право на спадщину і звернувся в нотаріальну контору, де йому було в усній формі відмовлено в зв"язку з тим, що він на протязі шестимісячного строку після смерті ОСОБА_3 не подав заяву про прийняття спадщини.

Своєчасно звернутись до нотаріальної контори позивач не зміг, в зв»язку з тим, що тільки після шести місяців від смерті спадкодавиці довідався про наявність в неї земельного паю.

 Просив суд визнати поважною причину пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини і продовжити його терміном на два місяці.

 Відповідач в судове засідання не з'явився, але письмово повідомив, що позов визнає повністю та не заперечує проти його задоволення.

Вислухавши позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню на тій підставі, що в судовому засіданні встановлено, що спору між сторонами з приводу спадкоємства немає і відповідач не заперечує проти продовження строку для подання заяви про прийняття спадщини позивачем.

Позивач після смерті спадкодавиці  вступив  в управління спадковим майном та пропустив  строк для звернення в державну нотаріальну контору в зв'язку з незнанням вимог закону щодо подання протягом шестимісячного строку заяви про намір прийняти спадщину, тому суд вважає дані обставини поважними і вважає необхідним визначити позивачеві додатковий строк для звернення в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3

Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

На підставі викладеного, ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. ст. 10,60,  213-215 ЦПК України, суд, -

                                                        В И Р І Ш И В:

1. Позов ОСОБА_1 задоволити повністю.

2.Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, додатковий строк терміном на два місяці для звернення в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини після смерті баби ОСОБА_3, яка померла 7 січня 2002 року, актовий запис про смерть № 29 в книзі реєстрації актів про смерть ОСОБА_2 сільської ради.

Сторони вправі подати до суду заяви про апеляційне оскарження цього рішення протягом 10 днів  з дня його проголошення та апеляційні скарги до апеляційного суду Черкаської області протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                       підпис

З оригіналом вірно

Суддя Шполянського

районного суду                                                                                       ОСОБА_4  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація