Справа№2-1542/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
22 березня 2010 року Корабельний районний суд м. Миколаєва
у складі головуючого по справі - судді Безпрозванного В.В.,
при секретарі – Кукумань В.С.,
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі засідань суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей,
Встановив:
В лютому 2010 року позивач звернулась до суду із вказаним позовом, підтримавши який в судовому засіданні, просила стягнути з відповідача на її користь на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 1/3 частки усіх видів заробітку, щомісячно, до повноліття дітей.
Посилаючись на те, що діти знаходиться на утриманні позивача, відповідач припинив надання матеріальної допомоги на утримання дітей, не бере участі у їх вихованні, угоди про добровільну сплату аліментів між ними не досягнуто, відповідач має можливість надавати грошову допомогу на утримання дітей.
Позивач в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву, в якій позов підтримала, просила позов задовольнити та просила слухати справу у її відсутність.
Відповідач в судове засідання не з`явився, надав до суду заяву, в якій позов визнав, не заперечував проти задоволення позову та просив слухати справу у його відсутність.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можна постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання позову суд за наявності для того законних підставах ухвалює рішення про задоволення позову, так як визнання відповідачем позову не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, так як згідно ст. ст. 180-182; 184 Сімейного Кодексу України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття і за рішенням суду кошти на утримання дітей (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька. При визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров’я та матеріальне становище дітей, платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних, а також інші обставини, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що неповнолітні діти проживають з позивачем і знаходиться на її утриманні, батько дитини коштів на їх утримання не дає і за своїм матеріальним та сімейним становищем має можливість надавати таку допомогу, інших дітей у відповідача немає, утримань за виконавчими документами з нього не здійснюється.
Відповідно до ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави судові витрати.
Керуючись ст.ст. 130,174 ЦПК України суд,
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дітей задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти в розмірі 1\3 частки з усіх видів заробітків (доходу) щомісячно, починаючи з 05 лютого 2010 року і до повноліття дітей, але не менш 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 51,00 (п’ятдесят одної) гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 (сто двадцять) гривень.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України допустити до негайного виконання рішення про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Миколаївської області через Корабельний районний суд м. Миколаєва.
Суддя В.В.Безпрозванний