Судове рішення #8371090

                                                                                                           Справа №2-77/2010р.

                        U

                                                         Р І Ш Е Н Н Я

                                             І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

25 січня 2010 року  Ружинський районний суд Житомирської області у складі:

                                головуючого-судді Лущан О.В.

                            при секретарі-         Воробйовій А.М.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в смт. Ружин цивільну справу за позовом

ОСОБА_1

до

Шпичинецької сільської ради

про

встановлення додаткового строку для прийняття спадщини.

                                                     В СТ А Н О В И В :

ОСОБА_1  подала до суду позовну заяву  про встановлення додаткового строку для прийнятя спадщини, яка відкрилася після  смерті її батька ОСОБА_2, який помер 26.12.2008 року.

Позивачка посилаеться на те, що в зв»язку з юридичною  необізнаністю пропустила строк прийняття спадщини та просить суд  визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини.

У суд  позивачка  не з»явився, надіслала заяву де просила суд справу слахати у її відсутність,  просила позовні вимоги задовільнити.

У суд відповідач не зявився про що подав заяву, де просить  слухати справу у його відсутність позовні вимоги визнав повністю.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню із слідуючих підстав.

Позивачка, як вбачається з копії заповіту від 24.03.2007 року, посвідченого 24.03.2007 року секретарем  Шпичинецької сільської ради Ружинського району Житомирської області, є спадкоємцем по заповіту ОСОБА_2, який помер 26.12.2008 року в с.Шпичинці Ружинського району Житомирської області, що підтверджується свідоцтвом про смерть серія 1 –ТП № 108390  виданим 29 грудня  2008 року Шпичинецько сільською радою Ружинського району Житомирської області.

Із свідоцтва про народження від 4 січня 1965 року виданого Шпичинецькою сільською радою Ружинського району Житомирскої області видно, що батьком ОСОБА_2 (після одруження ОСОБА_1) ОСОБА_3, яка народилась 15 грудня 1965 року актовий запис №1, є ОСОБА_2.  

             Із довідки від 19.01.2010 року за №20/22  отриманої від Ружинської державної нотаріальної контори, вбачається, що спадкова справа щодо майна померлого ОСОБА_2 не заводилась та заява про прийняття спадщини ніким не подавалась.            

Як витікає зі ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини.

Позивач, як вбачається з його пояснень, викладених в позовній заяві , заяву про прийняття спадщини в 6-ти місячний термін  до нотаріальної контори не подав із-зі юридичної необізнаності.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця,   який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може  визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

         

              На підставі  викладеного і керуючись, ст.ст., 1270, 1272, ЦК України, ст.ст. 209, 212-215  ЦПК України, суд,-

                                                                        В И Р І Ш И В :

         Позов задовільнити повністю.

         Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини ОСОБА_2, який помер  26.12. 2008 року  в с.Шпичинці Ружинського району Житомирської області, терміном на один місяць з часу набрання рішенням законної сили.

         Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання  заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.

        Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до  Ружинського районного суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

       Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                    Суддя Ружинського райсуду                                              О.В. Лущан

                                     

                                         

             

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація