Судове рішення #8372451

Справа № 2-641-2010 року

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2010 року                        Уманський міськрайонний суд                       Черкаської області

в складі: головуючого-судді                                                       Михайленко В.Г.

   при секретарі                                                                 Щербаковій Л.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Закритого акціонерного товариства (ЗАТ) „Уманська швейна фабрика” про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги та відшкодування моральної шкоди, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд із позовом до відповідача про стягнення заробітної плати, вихідної допомоги та відшкодування моральної шкоди.

Зазначає, що він працював на посаді вантажника ЗАТ „Уманська швейна фабрика”.

Вказує, що з ініціативи власника 4.02.2010 р. трудовий договір з ним було розірвано в зв’язку з припиненням підприємницької діяльності відповідачем. В день звільнення ні трудова книжка, ні розрахунок по заробітній платі йому видані не були.

Позивач зазначає, що лише 8.02.2010 р. йому вдалося забрати в товаристві свої документи, однак розрахунок по заробітній платі до цього часу відповідачем з ним не проведений, заборгованість по заробітній платі та вихідна допомога не виплачені.

В зв’язку з довгостроковою затримкою виплат грошей він потрапив в скрутне матеріальне становище, що завдало йому крім матеріальної ще і моральну шкоду.  

Просить стягнути з відповідача на його користь 3397 грн. 51 коп. заборгованості по заробітній платі, вихідну допомогу у розмірі не менше тримісячного середнього заробітку в сумі 700 грн. та 5000 грн. моральної шкоди, а також стягнути середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

В судовому засіданні позивач підтримав позов в повному обсязі.

    Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений своєчасно у встановленому законом порядку, причини неявки суду не повідомив. У справі достатньо матеріалів про права та правовідносини сторін, за таких обставин суд вважає, що справу можливо розглядати без його участі. Позивач не заперечує проти заочного розгляду справи.

    Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням                       ст. 224 ЦПК України.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 працював на посаді вантажника ЗАТ „Уманська швейна фабрика” з якої і був звільнений за п. 1 ст.40 КЗпП України, згідно наказу № 9к від 4.02.2010 р., в зв’язку із скороченням штату.

Згідно довідки № 123 від 08.02.2010 р. ЗАТ „Уманська швейна фабрика” заборгованість по заробітній платі перед ОСОБА_1 станом на 4.02.2010 р. складає 3397 грн. 51 коп.

З 12.02.10р. ОСОБА_1 перебуває на обліку як безробітний в Уманському міському центрі зайнятості.

Згідно довідки № 177 від 09.02.2010 р. ЗАТ „Уманська швейна фабрика” про середню заробітну плату середньоденна заробітна плата позивачки становить 22 грн. 84 коп.

Відповідно до ст. 44 КЗпП України при припиненні трудового договору з підстав, зазначених у пункті 6 статті 36 та пунктах 1, 2 і 6 статті 40 цього Кодексу, працівникові виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку.

В довідці № 177 від 09.02.2010 р. ЗАТ „Уманська швейна фабрика” зазначено, що така допомога в розмірі місячного заробітку позивачу при звільненні виплачена, однак в судовому засіданні встановлено, що така допомога не нарахована і не виплачена, а вказівка у довідці про її виплату проведена бухгалтерією за вимогою центру зайнятості.

Вихідна допомога у розмірі середнього місячного заробітку позивача, виходячи із середньоденної заробітної плати 22 грн. 84 коп., становить 685 грн. 20 коп., яка підлягає до стягнення. У стягненні решти позовної суми вихідної допомоги необхідно відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.

    Відповідно до ч. 1 ст.117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

    Враховуючи, що належні позивачу суми відповідачем не виплачені, то вони підлягають стягненню по день винесення рішення, включно.

    Таку суму необхідно виплатити за 49 робочих днів, за період з 5.02.10 р. по день винесення рішення та виходячи із середньоденного заробітку 22 грн. 84 коп., що становить               1119 грн. 16 коп.

    Відповідно до ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

    З урахуванням тих страждань, які позивач зазнав в зв’язку з невиплатою йому заробітної плати, що поставило його у скрутне матеріальне становище, суд вважає, що заявлена ним моральна шкода підлягає частковму задоволенню в розмірі 200 грн.  

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст.44, 116, 117, 237-1 КЗпП України, ст.ст.10, 60, 212-215, 224-226 ЦПК України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1  задовольнити частково.

Стягнути з ЗАТ „Уманська швейна фабрика” на користь ОСОБА_1  заборгованість по заробітній платі в сумі 3397 грн. 51 коп., вихідну допомогу в сумі 685 грн.               20 коп., середній заробіток за весь час затримки розрахунку в сумі 1119 грн. 16 коп. та моральну шкоду в сумі 200 грн.

Стягнути з ЗАТ „Уманська швейна фабрика” на користь держави судовий збір в сумі                51 грн. та витрати на ІТЗ в сумі 120 грн.

Рішення в частині виплати заробітної плати за один місяць допустити до негайного виконання.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

   Рішення може бути оскаржене позивачем до апеляційного суду Черкаської області про що може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення заяву про апеляційне оскарження, а апеляційну скаргу -  протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Головуючий                                                                          Михайленко В.Г.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація