Судове рішення #8379137

Справа № 22ц – 1222                                                                           Головуючий в першій

                                                                                                               інстанції: Васильєва Н.М.

                                                                                                               Доповідач: Васюкова В.І.

 

                                                            УХВАЛА

                                          ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2010р.                                                                                                         м. Луганськ

        Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області в складі:

        головуючого: Васюкової В.І.

        суддів: Оробцової Р.І., Карташова О.Ю.

        при секретарі: Баюрчак Я.І.

        розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою   ОСОБА_2  в  особі представника ОСОБА_3 на рішення Жовтневого районного суду м. Луганська від 12 листопада 2009 року, за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

 

                                              ВСТАНОВИЛА:

        В квітні 2009 року ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом, в якому зазначила, що вона з ОСОБА_2 перебуває у зареєстрованому шлюбі, від якого народилася донька ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, працює неофіційно. Позивачка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до 14 років, дитина постійно хворіє, вона знаходиться у скрутному матеріальному стані.

      В зв’язку з чим ОСОБА_4 п росила суд стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1000 гривень щомісячно від дня подання позовної заяви до повноліття дитини.  

       Рішенням Жовтневого районного суду м. Луганська від 12 листопада 2009 року позовні вимоги ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задоволені частково.

       Стягнув з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_4 аліменти на утримання доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 550 гривень щомісяця, починаючи з 23 квітня 2009 року і до повноліття дитини, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

       Стягнув з ОСОБА_2 в доход держави судовий збір у розмірі 51 гривня та витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120 гривень.

       В апеляційній скарзі  ОСОБА_2 в особі представника, просить рішення суду скасувати, та ухвалити нове рішення, встановивши мінімальний розмір аліментів на утримання дитини в розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, посилаючись на  те, що суд не взяв до уваги  обставини, які мають значення   для правильного вирішення спору.

       Заслухавши суддю – доповідача,   перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає за необхідне апеляційну скаргу відхилити з наступних підстав.

       Відповідно до ст.180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

        Згідно ч.3 ст.181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

        Відповідно зі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, доньки, сина, інші обставини, які мають істотне значення.

        В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є батьком а ОСОБА_4 матір’ю малолітньої дитини ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачкою за адресою АДРЕСА_1. Донька потребує постійного стороннього догляду, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, який фізично здоровий, інших неповнолітніх дітей на утриманні не має, проживає з матір’ю та дідусем (інвалідом 2 групи), які також не знаходяться на його утриманні, офіційно не працює, але має таку можливість, стан здоров'я та матеріальне становище позивачки, яка знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною до 14 років, страдає на важку форму гипотириозу, постійно лікується як у приватного лікаря, так і у міській лікарні (а.с.46,52,54), проживає одна з дитиною.

       Судом встановлено, що ОСОБА_2 працював слюсарем аварійно –відновлювальних робіт 5 розряду у МКП «Лутугиножилфонду» звідки звільнився 10 серпня 2009р., що підтверджується копією трудової книжки (а.с.44-45).

       Також судом встановлено, що відповідач має неофіційний заробіток, займається будівельними роботами та має прибуток, тому суд обґрунтовано стягнув з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі.

       За таких підстав колегія суддів вважає суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку про часткове задоволення позовних вимог позивачки та стягнути з відповідача на її користь останньої аліменти на утримання доньки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 550 гривень щомісячно від дня подання позовної заяви до повноліття дитини, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку .

        Таким чином рішення суду відповідає вимогам закону і підстав до скасування немає.    

        Доводи апеляційної скарги не спростовують правильних висновків суду першої інстанції, зроблених в рішенні, яке оскаржується.

        Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 308, 314-315 ЦПК України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

        Апеляційну скаргу   ОСОБА_2 представник ОСОБА_3 на рішення Жовтневого районного суду м. Луганська від 12 листопада 2009 року  по справі ОСОБА_4 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, - відхилити.

        Рішення Жовтневого районного суду м. Луганська від 12 листопада 2009 року залишити без змін.

        Ухвала набирає  законної сили з моменту проголошення,  однак може бути оскаржена шляхом подачі касаційної скарги протягом двох місяців до Верховного Суду України.

        Головуючий:

        Судді:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація