Судове рішення #8379266

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ


Справа  № 22ц-420/2010 Головуючий по 1 інстанції

Категорія: 45                           Діденко Т.І.

Доповідач в апеляційній інстанції

                           Гончар Н.І.


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2010 року   Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючого Бурлаки В.О.

суддів Гончар Н.І., Корнієнко Н.В.

при секретарі Бурдуковій О.В.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_6 на рішення Монастирищенського районного суду Черкаської області від 29 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_6, ОСОБА_8, третя особа – Аврамівська сільська рада про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, -

в с т а н о в и л а :

      В липні 2009 року ОСОБА_7 звернувся в суд з позовом до ОСОБА_6, ОСОБА_9 про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, мотивуючи тим, що належна йому на підставі державного акту на право власності на землю серії НОМЕР_1 присадибна земельна ділянка площею 0,2014 га, яка розташована по АДРЕСА_1 межує із земельною ділянкою відповідачки ОСОБА_6 На своїй земельній ділянці вздовж межі відповідачка посадила дерева: сливу, яблуню та горіх  на відстані менше ніж 3 м. від межі. Дерева, які ростуть біля межі затіняють його  земельну ділянку, коріння та гілля дерев проникають на його земельну ділянку, внаслідок чого погіршилось родючість та якість урожайності землі. На його прохання пересадити дерева або зрізати відповідачка не реагує.

             Листом виконкому Аврамівської сільської ради від 07 березня 2008 року відповідачка була попереджена про перенесення вказаних дерев, однак дане розпорядження не виконала.

             Просив зобов»язати відповідачку зрізати горіх, яблуню та сливу і перенести інші плодові дерева на відстань 3 м, а кущі малини, смородини, винограду перенести на відстань 1 метра від межі.

             Ухвалою суду від 17 грудня 2009 року в якості співвідповідача до участі в справі залучена ОСОБА_8.

             Ухвалою суду від 29 грудня 2009 року прийнята відмова ОСОБА_7 від позову про зобов»язання відповідачів зрізати і перенести на відстань 3 м. від межі інші плодові дерева та на відстань 1 м від межі кущі малини, смородини, винограду, провадження по справі в цій частині закрито.

     Рішенням Монастирищенського районного суду Черкаської області від 29 грудня 2009 року позов задоволено. Ухвалено зобов»язати ОСОБА_6 та ОСОБА_8 зрізати горіх та яблуню, які ростуть на відстані 1 м та сливу, яка росте на відстані 1,2 м від межі із земельною ділянкою, власником якої є ОСОБА_7

Не погоджуючись з даним рішенням ОСОБА_6, просить його скасувати, у зв’язку з неповним з’ясуванням обставин, що мають значення для справи, неправильним застосуванням норм материального та процесуального права  та ухвалити нове рішення, яким позовну заяву ОСОБА_7 залишити без задоволення.

Заслухавши пояснення осіб, які з‘явились в судове засідання, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи із наступного.

             Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права.

             Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних підстав.

             Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що районний суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин та прийшов до правильного висновку про задоволення позовних вимог.

             Судом встановлено, що земельна ділянка розміром 0,2014 га відповідно до державного акту серії НОМЕР_1 виданого 25 січня 2005 року Аврамівською сільською радою на право власності на земельну ділянку належить ОСОБА_7

              Відповідачі ОСОБА_6 та ОСОБА_8 відповідно до свідоцтв про право на спадщину за заповітом від 02 грудня 2005 року та витягів про реєстрацію в Спадковому реєстрі після смерті матері ОСОБА_10 успадкували по Ѕ частині житлового будинку АДРЕСА_2.

             Згідно виписки з рішення виконавчого комітету Аврамівської сільської ради № 4-4-У від 20 жовтня 2006 року та довідки Аврамівської сільської ради № 835 від 21 вересня 2009 року, земельна ділянка розміром 0,15 га, яка знаходиться  по АДРЕСА_2  перебуває  у користуванні відповідачів.

             Актом обстеження земельної ділянки ОСОБА_7 по АДРЕСА_1 від 16 червня 2009 року встановлено, що по межі між земельними ділянками ОСОБА_7  та ОСОБА_6 зі сторони ОСОБА_6 росте ряд дерев та кущів /виноград, яблуні, сливи, черешня, малина, горіх/, відстань від яких до межі складає від 0,30 до 1,30 м, корені та гілля цих дерев проникають на земельну ділянку ОСОБА_7

             Із наданого в ході розгляду справи апеляційним судом акту обстеження зелених насаджень в АДРЕСА_2 вбачається, що по межі між земельними ділянками ОСОБА_6 та ОСОБА_7 зі сторони ОСОБА_6 ростуть дерева,  а саме яблуня  на відстані 1,3 м від межі, з товщиною стовбура 0, 18 м, висотою 3 м, з діаметром крони 2,5 м; слива  на відстані1 м від межі, з товщиною стовбура 0,20 м, висотою 3,5 м, з діаметром крони 1,8 м; горіх на відстані 1,2 м. від межі, з товщиною стовбура 0,40 м, висотою 8 м з діаметром крони 6 м.

             Відповідно до п. 4.13  ДБН Б.2.4-1-94 «Планування та забудови сільських поселень» затверджених наказом Мінбудархітектури України від 05 січня 1994 року № 6, введених в дію 01 березня 1994 року  передбачено, що відстань від меж сусідньої земельної ділянки до стовбура дерева з діаметром крони не більше 5 м відповідно до таблиці 4.1 має бути 5,0 метрів.

              Ст. 391 ЦК України встановлено, що власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

             Оскільки із матеріалів справи вбачається, що на земельній ділянці, яка перебуває в користуванні відповідачок відносно меж позивача ростуть дерева, а саме горіх з кроною 6 м на відстані 1,2 м, яблуня з кроною 2,5 м. на відстані 1,3 м, слива з кроною 1,8 м. на відстані 1 м., що не відповідає вищевказаним нормам  ДБН Б.2.4-1-94, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про зобов»язання ОСОБА_6 та ОСОБА_8 зрізати вказані дерева, оскільки вони затіняють земельну ділянку позивача.

               Колегія суддів вважає, що помилкове посилання суду першої інстанції при ухваленні рішення від 29 грудня 2009 року на норми ДБН 79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України», які відповідно до наказу Державного комітету України з будівництва та архітектури  № 175 від 28 вересня 2005 року про надання чинності ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» з 1 січня 2006 року втратили чинність  не є підставою для зміни рішення та ухвалення нового рішення.

                Твердження апелянта про те, що норми встановлені  ДБН 79-92 «Житлові будинки для індивідуальних забудовників України», які були застосовані судом при вирушенні спору не підлягають застосуванню відносно їх спору, колегія суддів не приймає до уваги оскільки виходячи із вищевикладеного дані ДБН є нечинними.

                Колегія суддів також оцінює критично твердження ОСОБА_6 про те, що судом при ухваленні рішення не було враховано, що висадка даних дерева мала місце у 60-х роках, оскільки дана обставина не є підставою для відмови в позові.

             За таких обставин судова колегія вважає, що оскаржуване рішення суду є законним, обґрунтованим, постановленим на зібраних по справі доказах, які надали суду сторони. Відповідає вимогам матеріального і процесуального законодавства, а доводи апеляційної скарги не є суттєвими та не дають підстав для скасування чи зміни рішення суду.    

              Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 308, 313, 314 ЦПК України, колегія суддів, -

                                                                у х в а л и л а :

      Апеляційну скаргу ОСОБА_6 – відхилити.

Рішення Монастирищенського районного суду Черкаської області від 29 грудня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_7 до ОСОБА_6, ОСОБА_8, третя особа – Аврамівська сільська рада про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою – залишити без змін.

            Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня проголошення.

                  Головуючий         /підпис/

      Судді             /підписи/

Згідно з оригіналом

Суддя                                                 Н.І. Гончар

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація