Судове рішення #838458
Справа № 2-105/2007 p

Справа № 2-105/2007 p.

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

26 лютого 2007 року Золочівський районний суд Харківської області у складі:

головуючого-судді                          Юхименко О.М.

при секретарі                                   Озерській Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Золочів позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей: доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження, які знаходяться на її утриманні та проживають разом з нею. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, що змусило її звернутися до суду з заявою про стягнення аліментів в розмірі 1/3 частини його заробітку.

В судовому засіданні позивачка позов підтримала, відповідач з позовними вимогами згодний. При цьому пояснив, що на даний час сімейних відносин з позивачкою не підтримує. Крім сина ОСОБА_4 та доньки ОСОБА_3, інших дітей на його утриманні не має. Стан здоров'я та матеріальне становище дозволяє йому утримувати своїх дітей.

Суд, заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Ст. 180 Сімейного Кодексу України передбачає що, батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей. При ухиленні батьків від цього обов'язку, кошти на утримання дітей стягуються з них в судовому порядку.

Матеріалами справи встановлено, що сторони знаходяться в зареєстрованому шлюбі з 27 жовтня 1990 року, від даного шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження. Згідно довідки № НОМЕР_1 наданої Удянською сільською радою Золочівського району Харківської області ОСОБА_1. має на своєму утриманні двох неповнолітніх дітей.

Згідно з вимогами ст. 181 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька, або у твердій грошовій сумі.

Судом також встановлено, що відповідач ОСОБА_2. хронічних захворювань не має, крім сина ОСОБА_4 та доньки ОСОБА_3, інших дітей, непрацездатних батьків не має, стягнень по виконавчим листам з відповідача не здійснюється.

У зв'язку з наведеним, з урахуванням вище зазначених обставин, які мають істотне значення по справі, суд вважає, що відповідач ОСОБА_2. за своїм станом здоров'я та матеріальним становищем взмозі надавати матеріальну допомогу на утримання своїх неповнолітніх дітей.

 

2

В силу ст. 79,81 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути судовий збір на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180,181, 182, 191 Сімейного Кодексу України, ст. ст.57-60, 79, 81,212-214,367 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4

народження, уродженця АДРЕСА_1, Золочівського району Харківської області, який проживає

АДРЕСА_1, Золочівського району, Харківської області, тимчасово не

працюючий  на користь    ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3

народження, яка проживає АДРЕСА_2, Золочівського району, Харківської області аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 Володимирівни, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження у розмірі 1/3 частини з усіх видів заробітку щомісячно, починаючи з 1.02.2007 року і до їх повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму, установленого на одну дитину.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7 грн 50 коп.

Рішення в частині стягнення аліментів за 1 місяць підлягає терміновому виконанню.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з поданою її копії до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація