Судове рішення #8392198

Копія

Справа № 2-а-239/10/2270/1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    01 березня 2010 року                 Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:

    головуючого                     судді Блонського В.К.

    при секретарі                     Варченко В.В.,

    за участі:

    представника позивача             Войціцької М.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янці-Подільському Хмельницької області до комунального підприємства «Старе місто» м. Кам’нець-Подільський Хмельницької області про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ,

ВСТАНОВИВ:

    Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення на користь управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янці-Подільському  Хмельницької області заборгованості по страхових внесках до Пенсійного фонду України в сумі 16727,08 грн.

    Свій позов позивач мотивує тим, що відповідач є страхувальником і зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України. В порушення вимог чинного законодавства відповідач несвоєчасною сплатою допустив заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду України в сумі 16727,08 грн. станом на 25.11.2009 року.

    Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, пояснивши суду, що відповідач станом на 30.12.2009 року має заборгованість по сплаті страхових внесків до Пенсійного фонду України, в сумі 16727,08 грн., обставини підтверджуючі позовні вимоги викладені у позові.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився повторно, хоча відповідач був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, заяви про розгляд справи за відсутності його представника не подавав.

    Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

    В судовому засіданні встановлено, що відповідач згідно із вимогами ст. ст. 14, 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-4, (далі Закон № 1058-4), є страхувальником, тобто роботодавцем який відповідно до цього Закону повинен сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

    Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17, ч.ч. 3, 6 ,9 ,10 ,12 ст. 20 Закону № 1058-4 відповідач як страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески; обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески; днем сплати страхових внесків вважається: (у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду) день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду, (у разі сплати сум страхових внесків готівкою) день внесення страхувальником коштів у банківську установу чи відділення зв'язку для перерахування на банківські рахунки органу Пенсійного фонду ; якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції; страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків; згідно із законом  страхувальник зобов’язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

    Для відповідача базовим звітним періодом є календарний місяць.

    Із копій карток особового рахунку відповідача, копії розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті відповідачем за листопад 2009 року, розрахунку суми позову, судом встановлено, що відповідач, незважаючи на те, що подавав позивачу звітність про нарахування страхових внесків, сплату даних внесків проводив не повністю, внаслідок чого утворилась заборгованість станом на 30.12.2009 року в сумі 16727,08 грн., яку необхідно стягнути з відповідача в примусовому порядку.

    Згідно ч.ч. 2,3 ст. 106 Закону № 1058-4 суми страхових внесків своєчасно не нараховані або не сплачені страхувальниками у відповідні строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмки) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Позивач надіслав відповідачу відповідні вимоги про сплату недоїмки № Ю-266 від 05.10.2009 року, № Ю-266 від 05.11.2009 року, № Ю-266 від 04.12.2009 року.

    Відповідач в установленому Законом порядку не скористався своїм правом оскаржити зазначену вимогу, у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки.

    На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 14, 15; п. 6 ч. 2 ст. 17; ч.ч. 3, 6 ст. 18; ч.ч. 3, 5, 6, 9, 10, 12 ст. 20; ч.ч 2, 3 ст. 106 Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 9, 11, 86, 159 – 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

    Позов задовольнити.

    Стягнути з комунального підприємства «Старе місто» м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області  на користь управління Пенсійного фонду України у м. Кам’янці-Подільському Хмельницької області 16727,08 грн. (шістнадцять тисяч сімсот двадцять сім гривень вісім копійок) - заборгованості по страхових внесках до Пенсійного фонду України.

    Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі – з дня складення в повному обсязі.

    Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

    Повний текст постанови складений 02.03.2010 року.

Головуючий суддя                                         В.К.Блонський

З оригіналом згідно

Суддя                                             В.К.Блонський

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація