Судове рішення #8392280

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №2а-6238/09/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 березня 2010 року                            

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді                                                              Матковської З.М.

при секретарі судового засідання                                        Подібка М.З.

з участю представників: позивача Гордієнко О.Ю., відповідача Василів О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом приватного підприємства фірма «Грин» до управління  Пенсійного фонду України  в Галицькому районі м. Львова про визнання частково нечинним Рішення про застосування фінансових санкцій

в с т а н о в и в :

   

    Приватне підприємство фірма «Грин» звернулось до Львівського окружного адміністративного судку із позовом до управління  Пенсійного фонду України  в Галицькому районі м. Львова. Позивач просить суд  визнати частково нечинним рішення про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків № 305 від 02.04.2009 року. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що фінансові санкції розраховані всупереч вимогам  п. 4 ч. 9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування». Вважає, що їх розмір повинен становити 536,99 грн., а не 8248,79 грн.

    В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, зсилаючись на обставини зазначені у позовній заяві. Пояснив, що позивач погоджується із донарахованими  пенсійним фондом сумами страхових внесків та частково із рішенням про застосування штрафних санкцій. Однак, відповідно до п. 4 ч. 9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування»,  за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми. Відповідачем же нараховані суми у значно більшому розмірі, всупереч вказаній нормі. Просив позов задовольнити та визнати частково недійсним  Рішення про застосування  фінансових санкцій.

    Представник відповідача проти позову заперечив, зазначивши що санкції застосовано відповідно до п. 4 ч. 9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

    Суд, заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши обставини, на які вони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов не підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

    Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова з 27 лютого 2009 року по 19 березня 2009 року проводилась перевірка  ПП фірма «Грин» з питань  дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення та сплати внесків на загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування, інших платежів та надання достовірних  відомостей до органів Пенсійного фонду за період з 01.01.2007 року по 19.03.2009 року.

    За результатами перевірки складено Акт № 82 від 19.03.2009 року. Перевіркою встановлено заниження страхових внесків за тарифом 31,8%, 33,2 % на суму 12828,02 грн. та завищення страхових внесків за тарифом 4% на суму 1548,15 грн. Сума донарахованих страхових внесків становить 11279,86 грн.

На підставі вказаного Акту перевірки, 02.04.2009 року прийнято Рішення про застосування  фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків №  305, яким застосовані фінансові санкції у розмірі 8248,79 грн.

    Вказане Рішення підприємством оскаржувалось до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та Пенсійного фонду України та скарги залишено без задоволення, а рішення без змін.

     Відповідно до п.4 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування»,  за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.

    Постановою  правління Пенсійного фонду України  від 19.12.2003 р. № 21-1 затверджено, та Міністерством юстиції України зареєстровано 16.01.2004 року за № 64/8663 Інструкцію про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України.

    Відповідно до Розділу 1,  ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування» та Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування». Ця Інструкція визначає процедуру реєстрації та обліку платників внесків на загальнообов'язкове державне  пенсійне страхування, обчислення і сплати страхових внесків та інших платежів до бюджету Пенсійного фонду України підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності і господарювання та фізичними особами, нарахування і сплати фінансових санкцій та пені, подання страхувальниками звітності управлінням Пенсійного фонду України в районах, містах і районах і у містах.

    Відповідно до п.п.9.3.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми. Для розрахунку зазначеного штрафу кількість місяців розраховується  починаючи з місяця,  на який припадає термін подання звітності за період, за який донараховано (обчислено) суми внесків, та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким страхувальником акта перевірки від органу Пенсійного фонду або в якому він подав звітність, де зазначено донараховані суми. Якщо за результатами перевірки виявлено в окремих місяцях суми донарахованих (своєчасно не обчислених ) та не сплачених страхових внесків, то за кожне таке донарахування накладається штраф у порядку та в розмірах, визначених цим пунктом.

    Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що  розрахунок штрафних санкцій управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова здійснено правильно, виходячи з наступного.

    Штраф накладається у розмірі 5 відсотків донарахованої суми за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми.  Відповідно до порядку розрахунку штрафу кількість місяців розраховується  починаючи з місяця,  на який припадає термін подання  звітності за період, за який донараховано (обчислено) суми внесків, та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким страхувальником акта перевірки від органу Пенсійного фонду. Тобто  5%  від суми донарахованої за грудень 2006 року розраховується на кількість місяців, починаючи з місяця на який припадає термін подання звітності за період, за який донараховано (обчислено) суми внесків ( січень 2007 року ), та закінчуючи місяцем, на який припадає отримання таким страхувальником акта перевірки від органу Пенсійного фонду (березень 2009 року ). Кількість місяців за цей період становить 27 - місяців, тому 5% розраховано із донарахованої суми за 27 місяців. Аналогічно за кожен наступний  місяць, який входив у період перевірки.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

      Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позовні вимоги є безпідставними та до задоволення не підлягають.

Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

    У задоволенні адміністративного позову приватного підприємства фірма «Грин» до управління  Пенсійного фонду України  в Галицькому районі м. Львова про визнання частково нечинним рішення про застосування фінансових санкцій за донарахування органом Пенсійного фонду України або страхувальником сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків № 305 від 02.04.2009 року – відмовити.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

    Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Повний текст постанови виготовлений 30.03.2010 року.

Суддя                                                                                            Матковська З.М.

  Постанова надрукована у одному примірнику та є оригіналом.                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація