ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 березня 2010 року справа № 2а-357/10/2370
14 год. 35 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Гараня СМ.,
при секретарі - Лисенко С.С,
за участю:
прокурора -Синецької О.Ю.,
представника Шполянського районного центру зайнятості Черкаської області Гриценка О.М. - за довіреністю,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом прокурора Шполянського району Черкаської області в інтересах держави в особі Шполянського районного центру зайнятості Черкаської області до фермерського господарства ОСОБА_2 про стягнення пені за несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Шполянського району Черкаської області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття представленим Шполянським районним центром занятості Черкаської області до фермерського господарства ОСОБА_2 про стягнення пені за несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
В обґрунтування позовних вимог прокурор та представник позивача зазначили, що відповідач зареєстрований у Шполянському районному центрі занятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Проведеною позивачем перевіркою встановлений факт несвоєчасної сплати фермерським господарством ОСОБА_2 страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за 2004-2008 роки та січень-червень 2009 року у зв’язку з чим йому була нарахована пеня в розмірі 665 грн. 66 коп., яка в добровільному порядку не сплачена, а тому виникла необхідність в зверненні до суду з відповідним позовом про стягнення заборгованості в судовому порядку.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання в судове засідання не з’явився, заперечення на позов не надав, а тому суд вирішив розглянути справу без його участі на підставі наданих документів.
Вивчивши та оцінивши наявні у справі докази суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідач як суб’єкт підприємницької діяльності зареєстрований виконавчим комітетом Шполянської районної ради 11.03.1993 р., ідентифікаційний код 21386185, а з 20.07.2000 р. перебуває на обліку в Шполянському районному центрі занятості Черкаської області як платник внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Проведеною позивачем перевіркою фермерського господарства ОСОБА_2 з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2002 р. по 30.09.2009 р., встановлено несвоєчасну сплату страхових внесків за 2004-2008 роки та січень-серпень 2009 року та нараховано пеню в сумі 665 грн. 66 коп.
02.11.2009 р. позивачем було винесене рішення №2 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки) пені та штрафу, про стягнення з фермерського господарства ОСОБА_2 пені в розмірі 665 грн. 66 коп., яке було вручене уповноваженій особі відповідача рекомендованою поштовою кореспонденцією 05.11.2009 р.
Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття регламентуються Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року № 1533-III (далі – Закон № 1533).
Відповідно до вимог частини 2 статті 4 Закону № 1533 роботодавці набувають статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття: юридичні особи - з дня взяття їх на облік; фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, - з дня укладення трудового договору (контракту) з найманим працівником; фізичні особи, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, - в день укладення трудового договору (контракту) з першим із найманих працівників.
Права, обов'язки та відповідальність Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття передбачені статтею 34 закону № 1533 відповідно до частини 1 якої Фонд має право застосовувати фінансові санкції, передбачені законом, у разі порушення порядку сплати страхувальниками страхових внесків. Фонд зобов'язаний контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Права, обов'язки та відповідальність роботодавця виписані в статті 35 Закону № 1533. Зокрема відповідно цієї норми роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до вимог частини 1 статті 38 Закону № 1533 роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
При цьому строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується (частина 2 статті 38 Закону № 1533).
Згідно частини 2 статті 19 Закону України «Про зайнятість населення» від 1 березня 1991 року № 803-XII 1. Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З цих підстав Шполянський районний центр зайнятості Черкаської області є належним позивачем по справі та може звертатися до суду з відповідним позовом в інтересах Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Беручи до уваги, що відповідач у встановлені законодавством строки внески на загальнообов’язкове держане соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового держаного соціального страхування України на випадок безробіття не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України , суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора Шполянського району Черкаської області в інтересах держави в особі Шполянського районного центру зайнятості Черкаської області до фермерського господарства ОСОБА_2 про стягнення пені за несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття - задовольнити повністю.
Стягнути з фермерського господарства ОСОБА_2, ідентифікаційний код 21386185, на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття пеню за несвоєчасну сплату страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 66 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка підлягає поданню до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, а у випадках відсутності особи, яка бере участь у справі з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя С.М. Гарань.
Повний текст постанови виготовлений 12 березня 2010 року.