Справа 1-14/2010 р.
П О С Т А Н О В А
Іменем України
25 січня 2010 року Герцаївський районний суд Чернівецької області
в складі головуючого-судді : Болгак Л.П.
при секретарі: Костя С.К.
з участю прокурора: Петровича А.К.
розглянули у відкритому судовому засіданні в м. Герца кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року
народження, уродженця та мешканця АДРЕСА_1
румуна, громадянина України,
освіта середня спеціальна, не одруженого,
працює фельдшером ФАП с. Цурени,
раніше не судимого
в скоєні злочину, передбаченого ст. 320 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
Підсудний ОСОБА_1, працюючи на посаді фельдшера фельдшерсько-акушерського пункту с. Цурени, Герцаївського району, Чернівецької області 12 жовтня 2009 року в порушенні встановлених правил відпустку наркотичних засобів передав гр. ОСОБА_2 12 ампул «Омонопана» 2 % на 1.0 мл для проведення ін’єкції онкохворому ОСОБА_3, який перебував на обліку онколікарні і за призначенням лікаря приймав наркотичні засоби.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 вину свою в скоєному злочині визнав повністю і суду показав, що він як фельдшер Цуренської лікарняної амбулаторії здійснював нагляд за онкохворим ОСОБА_3, якому за рішенням лікарів призначено обезболюючі ліки «Омонопан». Ін’єкції проводились щоденно. 12 жовтня 2009 року в кінці дня в селі стався нещасний випадок пов'язаний з травмуванням літньої жінки, яка потребувала термінової госпіталізації. Оскільки він надавав їй необхідну медичну допомогу з подальшим перевезенням до обласної лікарні, то не мав ніякої змоги відвідати онкохворого ОСОБА_3 і зробити обезболюючу ін’єкцію. В цей час в амбулаторію підійшла племінниця хворого, ОСОБА_2 і пояснила, що у дяді почались страшні болі і терміново потрібний укол. Склалась безвихідна ситуація. Він рішив передати ампули «Омонопана» ОСОБА_2, щоб вона сама зробила уколи хворому, знаючи про те, що вона є студенткою 5 курсу медичного училища. Це був перший випадок у його практиці. В скоєному щиросердечно розкається.
Вина підсудного в скоєному злочині повністю підтверджується показами свідків та іншими матеріалами справи.
Так, свідок ОСОБА_2 показала, що її родич ОСОБА_3, який недавно помер, страждав онкологічним захворюванням, в зв’язку з чим за рішенням лікарів щоденно приймав обезболюючі уколи. Нагляд за хворим здійснював сільський фельдшер ОСОБА_1 12 жовтня 2009 року в кінці дня хворому був потрібний черговий укол, але фельдшер не приходив у зв’язку з чим вона сама прийшла в амбулаторію, щоб вирішити в чім справа. В цей час в амбулаторії знаходилась тяжко травмована жінка, якій фельдшер надавав медичну допомогу і готовив її для перевезення до обласної лікарні. Оскільки у фельдшера явно не було ніякої змоги зробити ін’єкцію онкохворому, він передав їй ампули з ліками і дозволив зробити самій уколи, знаючи те, що вона закінчує медичне училище. На слідуючий день вона не використані ліки повернула ОСОБА_1 Раніше таких випадків не було.
Свідок ОСОБА_4, головна медична сестра Герцаївської ЦРЛ, дала суду аналогічні покази.
Суд, аналізуючи зібрані по справі докази в їх сукупності, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 в інкримінованому йому діянні доказана повністю. Його дії органом досудового слідства за ст. 320 ч. 1 КК України кваліфіковані правильно, як порушення встановлених правил відпуску наркотичних засобів.
Приймаючи рішення про кримінальну відповідальність ОСОБА_1, суд виходить із обставин, які склались на момент скоєння злочину та бере до уваги особу винного та його відношення до скоєного.
Зокрема, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинив злочин внаслідок збігу тяжких обставин, які склались під час його роботи 12 жовтня 2009 року.
Дана обставина згідно ст. 66 КК України є обставиною, яка пом’якшує покарання.
До обставин, яка пом’якшує покарання підсудного суд відносить і його щире каяття і активне сприяння розкриттю злочину.
Вивченням особи винного встановлено, що він вперше притягується до кримінальної відповідальності, по місцю роботи та проживання характеризується винятково позитивно.
На ім’я суду надійшло клопотання загальних зборів колективу Герцаївського ЦРЛ про передачу підсудного на поруки колективу.
Згідно ст. 47 КК України особу , яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялась, може бути звільнена від кримінальної відповідальності з передачею її на поруки колективу, установи за їхнім клопотанням за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею особи на поруки.
На підставі наведеного, керуючись ст. 47 КК України, ст. 7-1 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності у зв’язку з передачею його на поруки колективу Герцаївської ЦРЛ.
Кримінальну праву по обвинуваченню ОСОБА_1 за ст. 320 ч.1 КК України провадження закрити.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 підписку про невиїзд – скасувати.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Чернівецької області через Герцаївський районний суд на протязі 7 діб з моменту її оголошення.
Суддя: підпис.
Копія вірна: оригінал знаходиться в справі.
Суддя Герцаївського районного суду Болгак Л.П.