Судове рішення #8397067

Справа № 2-351

2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

12 листопада 2009 року  Герцаївський районний суд Чернівецької області  в складі:

      головуючого - судді:  Болгака Л.П.

      при секретарі:             Костя С.К.

      з участю представника позивача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Герца цивільну справу за позовом

ОСОБА_2 до ОСОБА_3

про зменшення розміру аліментів , -

В С Т А Н О В И В :

В серпні 2009 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про зменшення розміру аліментів на неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на наступне.

Рішенням Герцаївського районного суду Чернівецької області від 3 лютого 1997 року з нього на користь відповідачки стягуються аліменти у розмірі ј частини його заробітку але не менше 25 % мінімальної заробітної плати на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. Фактична сума аліментів, яку він згідно розрахунку державної виконавчої служби повинен сплачувати  складає 204 грн. щомісячно, що явно не відповідає його матеріальному становищу. На даний час він ніде не працює, має на утриманні ще трьох малолітніх дітей від другого шлюбу, одна дитина є інвалідом дитинства  і потребує багато коштів на лікування. З відрахуванням цих обставин просить суд зменшити  розмір аліментів і стягувати по 50 грн. щомісячно.

В судовому засіданні позивач позов підтримав посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Представник відповідача позов не  визнала і суду пояснила, що позивач останній час перераховує аліменти в розмірі 50 грн, що вкрай  недостатньо для утримання неповнолітнього ОСОБА_4, який навчається в 9 класі і постійно потребує кошти на підручники, зошити тощо. Просить стягувати з відповідача мінімальний розмір аліментів, встановлений діючим законодавством.

Суд, заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, вважає що позов підлягає задоволенню частково.

Відповідно до ч.1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось з них.

Згідно ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших  обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Зібраними по справі доказами встановлено, що позивач не працює, має на утриманні троє малолітніх дітей, одна із них є інвалідом з дитинства. З часу прийняття  Герцаївським районним судом рішення про стягнення аліментів  у розмірі ј частини його заробітку, але не менше 25% мінімальної заробітної плати матеріальний та сімейний стан платника ОСОБА_2 суттєво змінився.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про необхідність зменшення розміру аліментів, які підлягають стягненню з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3

 На підставі викладеного, керуючись ст.ст.  184, 192 СК України, ст.ст. 10, 209, 212-218, 225, 226 ЦПК України, суд ,-

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити частково.

Постанову Герцаївського районного суду Чернівецької області від 3 лютого 1997 року в частині стягнення аліментів з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 на утримання неповнолітнього сина змінити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця та мешканця АДРЕСА_2 на користь  ОСОБА_3, мешканки АДРЕСА_1  на користь ОСОБА_3, мешканки АДРЕСА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження в твердій  грошовій сумі в розмірі 100 ( ста ) гривен щомісячно починаючи з 12 серпня 2008 року до  стягнення дитиною повноліття.

 Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги.

Заява про апеляційне оскарження або апеляційна скарга може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Чернівецької області через Герцаївський районний суд.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація