Судове рішення #8397288

                                                Справа № 2-71/2010року                                        

                                                                         

                                        Р І Ш Е Н Н Я                                  

                                                          І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

    23  березня  2010 року                                                                 смт. Демидівка

                                   Демидівський районний суд, Рівненської області

 

одноособово суддя  А.С.Лободзінський

при секретарі  Я. І. Нагорнюк

з участю  позивача ОСОБА_1,    представника  відповідача  Іщук Н.Г.,

провівши попереднє судове засідання по  цивільній справі  за позовом    ОСОБА_1 до Демидівської селищної  ради про визначення    додаткового строку для прийняття спадщини ,-

                                                         

                                                                В С Т А Н О В И В :

      ОСОБА_1  звернувся   в суд  з позовною заявою до Демидівської селищної  ради про  визначення    додаткового  строку для прийняття спадщини.

    В обґрунтування позовних вимог вказав, що  ІНФОРМАЦІЯ_1  року помер   його дід  ОСОБА_3,  який  проживав у селі Лішня Демидівського району Рівненської області. Внаслідок смерті діда по місцю його проживання відкрилась спадщина. Заповіту, щодо особистого розпорядження своїм майном на випадок смерті, дід за життя не залишив.    Його батько ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року.  Він  ОСОБА_1, як внук спадкодавця, є спадкоємцем на майно померлого за правом представлення.   Коли  він, як спадкоємець майна померлої за  законом   звернувся в нотаріальну контору з приводу оформлення спадщини на своє ім»я, то  йому було відмовлено.  Свою відмову нотаріус мотивував тим, що  ним пропущено строк для прийняття спадщини, який встановлений ст. 1270 ЦК України і відповідно до ст. 1272 ЦК України,   запропоновано звернутися до суду з позовом  про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.   Даний строк  пропустив по тій причині, що  не був обізнаний з чинним законодавством, щодо конкретних термінів прийняття спадщини. Крім цього,  після смерті діда  він почав користуватися його майном і вважав, що автоматично прийняв спадщину. У відповідності зі ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця який пропустив  строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий термін, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Під час попереднього судового засідання   позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав  повністю, з тих же підстав.  

    Представник відповідача – Демидівської селищної   ради   Іщук Н.Г.   позов визнала, проти визначення   ОСОБА_1 додаткового строку  для прийняття спадщини, не заперечує.  

     Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав  суд ухвалює рішення про задоволення позову. Визнання відповідачем позову  не суперечить закону  і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

    Заслухавши пояснення позивача, представника відповідача  дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

    Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна  особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

     Судом встановлено, що   ІНФОРМАЦІЯ_1  року помер     ОСОБА_3,  який  проживав у селі Лішня Демидівського району Рівненської області.(а.с.4) Внаслідок смерті  по місцю його проживання відкрилась спадщина. Заповіту, щодо особистого розпорядження своїм майном на випадок смерті, за життя не залишив.    

    ОСОБА_4, син спадкодавця ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, тобто до  часу відкриття спадщини    ОСОБА_3, який помер  ІНФОРМАЦІЯ_1  року (а.с. 4, 5,7 )

     Позивач   ОСОБА_1  є сином ОСОБА_4 та внуком   ОСОБА_3(а.с. 5)

      Відповідно до ч.1 ст.1266 ЦК України, внуки, правнуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері,батькові, бабі, дідові, якби вони були живими на час відкриття спадщини. і є спадкоємцем на майно померлого за правом представлення.  

    З матеріалів справи вбачається,  що позивач ОСОБА_1    як спадкоємець майна померлого за законом,  звертався   до  приватного нотаріуса Демидівського районного нотаріального округу з заявою про прийняття спадщини, яка відкрилася  після  смерті  діда ОСОБА_3, який помер  27 липня  2009року , однак   йому було відмовлено, через пропуск встановленого законом строку(а.с.8).

    Відповідно до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Незнання   ОСОБА_3  вимог законодавства щодо порядку та строків   прийняття спадщини, суд  визнає поважними  причинами   пропуску    ним  шестимісячного строку для прийняття спадщини  і рахує за необхідне визначити додатковий строк, достатній для подання   заяви   про прийняття спадщини після смерті     ОСОБА_3.

    Враховуючи наведене, на підставі  ст. 1272 ЦК України, керуючись  ст. ст. 10, 60, ч.4 ст. 174 ,208-209,212, 213, 214, 215, -    

                       

                                                                 Р  І  Ш  И  В :

   

    Позовну заяву  ОСОБА_1 до Демидівської селищної  ради про визначення    додаткового строку для прийняття спадщини – задовольнити.

     Визначити     ОСОБА_1     додатковий строк, достатній для подання ним  заяви про прийняття спадщини після смерті  діда ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1  року   - терміном один місяць.

    Рішення може бути оскаржене до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Рівненської області через Демидівський районний суд шляхом подання в  десятиденний строк апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням апеляційної скарги у двадцятиденний  строк з дня подання заяви.

    Рішення суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги або заяви про апеляційне оскарження у десятиденний строк  чи неподання апеляційної скарги у двадцятиденний строк після подання заяви про апеляційне оскарження.    

    У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом з моменту проголошення ухвали апеляційного суду.

   

СУДДЯ:  

підпис

Суддя Демидівського районного суду                                                       А.С.Лободзінський

 

   

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація