Судове рішення #8401002

Справа № 2-259/10

                                                                     

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

   10 лютого 2010 року                         Сторожинецький районний суд                                                                                                                                                                                                Чернівецької області в складі:

                                              головуючого судді            Яківчика І.В.,

                                              при секретарі                     Гулей М.Г.,    

     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сторожинець цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання права власності на частку у майні колишнього колгоспного двору та на спадкове майно за законом,-

ВСТАНОВИВ :

    Позивач звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 про визнання права власності на частку у майні колишнього колгоспного двору та на спадкове майно за законом, посилаючись на те, що вона разом із своїм чоловіком ОСОБА_6 набули у спільну сумісну власність домоволодіння, що знаходиться в АДРЕСА_1 відноситься до категорії колгоспних дворів. Таким чином, позивач ОСОБА_1 та її чоловік ОСОБА_6 мали право власності по ? частині майна. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 помер, в результаті чого відкрилась спадщина, що складається з ? житлового будинку літ. «А-1», ? ганку літ. «а», ? сараїв літ. «Б,ВГ,Д,Е», ? літньої кухні літ. «Є», ? вбиральні літ. «Ж», ? воріт з хвірткою під №1, ? огорожі №2, ? криниці №3, ? криниця №4, та знаходиться в АДРЕСА_1, крім позивача, являються відповідачі-діти спадкодавця, але вони на спадкове майно не претендують. Позивач спадщину прийняла, оскільки на момент смерті спадкодавця проживала у спадковому будинковолодінні, де проживає і надалі. Виходячи з викладеного позивач просить суд визнати за нею право власності на будинковолодіння, що по АДРЕСА_1

    В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, посилаючись на вищевикладені обставини.

    Відповідачі в судове засідання не з’явилися, але до суду направили письмові заяви про розгляд справи у їх відсутності.

    Судом встановлено, що позивач знаходилась у шлюбі з ОСОБА_6. Шлюб зареєстровано 04.05.1959 р. в с.Старі Бросківці Сторожинецького району Чернівецької області за актовим записом №18.

    Під час перебування у шлюбі подружжя побудували будинковолодіння по АДРЕСА_1, яке складається з: житлового будинку літ. «А-1», ганку літ. «а», сараїв літ. «Б,ВГ,Д,Е», літньої кухні літ. «Є», вбиральні літ. «Ж», воріт з хвірткою під №1, огорожі №2, криниці №3, криниці №4. Будинковолодіння знаходиться на земельній ділянці розміром 0,25 га, для будівництва, обслуговування житлового будинку і господарських будівель, що відноситься до земельного фонду Старо-Бросківецької сільської ради. Даний факт підтверджено випискою з погосподарської книги на 2006-2010 р. №5, ст.62, особовий рахунок №НОМЕР_2.

Оскільки відповідно до статті 22 КпШтС України (норми права, яка діяла на час створення майна) майно, нажите подружжям за час шлюбу, є його спільною сумісною власністю, тому позивачу та ОСОБА_6 належить на праві приватної власності по ? частині вказаного будинковолодіння.

ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією Свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, виданого ІНФОРМАЦІЯ_1 виконкомом Старо-Бросківецької сільської ради Сторожинецького р-ну, Чернівецької області.

Після його смерті відкрилась спадщина на ? частину будинковолодіння.

           Статтею 1216 ЦК України визнається, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Позивач, являючись дружиною спадкодавця, відноситься до спадкоємців першої черги за законом, тому що  згідно ст.529 ЦК України (в редакції 1963 р.) у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.

З довідки від 11.12.2009 р. №1660 виконкому Старо-Бросківецької сільської ради вбачається, позивач на момент смерті спадкодавця проживала у спадковому будинковолодінні, а отже відповідно ст.549 ЦК України (в редакції 1963 р.) являється такою, що спадщину прийняла.

Судом встановлено також, що крім позивачки до кола спадкоємців належать також діти спадкодавця – відповідачі по справі, котрі на спадщину не претендують, її не прийняли і позовні вимоги визнали повністю, що підтверджено як  їх письмовими заявами так і довідкою від 11.12.2009 р. №719/01-14 Сторожинецької державної нотаріальної контори, згідно якої позивач подала заяву про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом. На майно померлого інші спадкоємці не претендують.

    Враховуючи, що позивач являючись спадкоємцем за законом, на спадкове майно претендує і вона спадщину прийняла, а інші спадкоємці на майно не претендують, суд знаходить, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

    При ухваленні рішення суд керується п.п. 4, 5 прикінцевих та перехідних положень ЦК України.

    Виходячи з викладеного, на підставі ст. 529, 549 ЦК України (в редакції 1963 р.), ст. 1216 ЦК України (в редакції 2004 р.), ст. 22 КпШтС, та керуючись ст.ст. 10, 57, 60, 130, 174, 212, 223  ЦПК України суд,-

В И Р І Ш И В :

    Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок літ. «А-1», ганок літ. «а», сараї літ. «Б,ВГ,Д,Е», літня кухня літ. «Є», вбиральня літ. «Ж», ворота з хвірткою під №1, огорожа №2, криниця №3, криниця №4., загальною вартістю 51280 грн., що розташоване по АДРЕСА_1

            Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду подається до Апеляційного суду Чернівецької області через Сторожинецький районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається в тому ж порядку, протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

                       

        СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація